• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
Hvala kolege. Tih Zetora iz Amerike ovdje u Bosni, posebno oko Banja Luke ima na stotine, samo kod mene u krugu od nekih 10km ima 15 komada raznih modela, najvise ove serije xx40, kao i proxima koje su stare po dvije-tri godine... gledao sam dosta tih traktora na istovaru samo sto dodju i vecinom su u dobrom stanju, po neki sitan kvar bude na njima, ali nisu izlupani, samo dosta izblijede i vecinom imaju zatamljene sajbe na kabinama, klime, znaci da su u toplijim krajevima.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Kaj je tam tvornica ili?
Pa nije valjda da idu iz Europe u Ameriku i onda za godinu dvije opet natrag u Europu?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Svi večinom imaju neki kvar jer amera vjerojatno jeftinije dođe prodati i kupiti novo nego ići popravljat jer tamo mehaničar cjeni svoje ruke, a kod nas generalku na njima rade po 100-150€! Amer ga nebu pustil nit u radionu za te pare a kamoli da još ide šrafat!
 
E

el pibe

Guest
Ma naravno netko je napravio deal sa Amerima uvozi na veliko i njemu se isplati.A to što je nama balkancima u krvi da nabijamo cijene i gulimo svoj narod to je već druga igra.Dobro je poznato di se mi balkaneri uguramo tu više trava ne raste.Dosta sam bio vani i znam kak stvari funkcioniraju i kako gledaju na nas.
 

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
Mislim da od 90-tih godina imaju saradnju dzon dir i zetor u proizvodnji a vjerovatno i distribuciji traktora, jer imate zetor koji je zelen ima dzon dir kabinu i nosi dzon dir naziv a isti kao zetor normalan.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nestankom linije 77xx tu je liniju kupil JD i trenala je raditi JD-e ali je radila zeleno žute Zetore sa oznakama JD-a JD je htel kupiti cijelu Zbrojevku ali se nisu dogovorili .
 

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
U svakom slucaju gdje god se prodavali, preprodavali, hvalili ili ponizavali to su dobri traktori koji mogu da odrade mnoge poslove, da se za pristojne novce odrzavaju, opet prodaju po pristojnoj cijeni...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Nestankom linije 77xx tu je liniju kupil JD i trenala je raditi JD-e ali je radila zeleno žute Zetore sa oznakama JD-a JD je htel kupiti cijelu Zbrojevku ali se nisu dogovorili .
Nebi bilo Željko.
Nije nestala serija 77, već je cijela serija x2 modifirana po uzoru na 77xx, a nazvana x320/40.
U vremenu "pretvorbe i privatizacije" JD je pokušal kupiti ČZ, ali srećom nisu uspjeli.
JD 2000/2100/2200/2300/2400 su zapravo Z33/43/53/6340/7340. Neki su imali originalnu Zetorovu kabinu, a za neka tržišta su bile kabine drugih proizvođača :icon_wink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ nisi shvatil na liniji 77 se radil tkz JD i od tad nema 77xx pod tom oznakom u to vrijeme sam bil u Brnu u Zbrojevki .Tad su Rusi polako odlazili iz ČZ-e prije toga su znali nadgledati proizvodnju a vjeruj gore su bili strah i trepet . Suradnja Amera i ČZ-ke je počela negdje 1984 .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
radili su i seriju 85-9540 u zelenoj boji i sa JD oznakama,ne sjecam se tocno kako se zvao model. A vidio sam i 7341 sa JD mjenjacem,tak da ni bog ne zna kaj su sve kemijali.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Gogo, gdje si to videl i kak izgleda? Teško moguće...

Napiknuli su se na Zetora, jer im je trebal robustan i jeftin traktor, sa jakim zadnjim krajem, za južno američko tržište.

Forterra 8540, 9540 i 10540 su bili JD2700, 2800 i 2900.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kaj je doslo stavi sliku da vidimo kak izgleda a kasnije kad bude sreden stavi slike pa nas iznenadi transformacijom!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh