• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Mislim da toga novog nema, samo rabljeno, a to je neispravno i treba popravak.
Ja sam dal jednu i navodno ju je forumaš prisložil ili od dvije napravil jednu ... tak nekak je bilo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Kakva je kod tebe na 4712?? Pa ja imam dvije na oba 3511, ali na ovom mom starom ne radi, a na ovom što sam uzeo još nismo probali.


I još bitnije, jel zna netko gdje se mogu kupiti obloge za kočnice za 3511 i 6245, ali da su kvalitetne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Onakva nova je vura.

Obloga imaš kod Hubzina ili u Vrbovcu u Kiršu navodno orginal, ali ko to više danas nita.
Nove pakne sa sivim oblogama su po 50-tak kuna komad i dobre su.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Lako se to zanita, ali da su kvalitetne :). Rekao sam već, nekad su bile crvene azbestne i nabavljali smo to iz Srbije, ali više nema ni tamo. Stavljali smo mi te sive (meni izgledaju crno), ali ne koče kao ove crvene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Azbestnih više nebi smjelo biti, ali ima kvalitetne obloge za kupiti samo kaj košta i nisu rupe izbušene za zakovice.
Radije to daj zaljepiti ako ti ove nisu dobre, mada ja baš nisam čul da se ljudi žale na sive.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
E gdje ima za kupiti?? Ma busili smo mi rupe i zanitavali to. I čak smo uzimali i šire pa smo brusili :).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ja sam na ursusa stavljal te nitane ali su nitne popucale i sj... doboše. Ljepljene sam kupio poslje toga i ništa im nije bilo. Kupio u autopoljostroju.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Evo dvije slike od rastavljenog 3511:
prednji kraj smo skinuli i odnijeli gdje ne smeta, a motor je na paleti. Lamele su gore original njegove, ali trebaju zamjenu tako da ćemo staviti obje nove. I bosch pumpu ćemo odnijeti na reparaturu. Nakon što odradimo poslove oko mehanike i kad traktor upali onda ćemo ići na farbanje i sređivanje limarije, itd.



 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Nisam slikao pukotinu, ali i ne vidi se nešto jako. Danas smo povadili sklopove motora i moramo sve novo stavljati (nove glave, ventile, sklopove, itd.).
 

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
Ovako je to ljetos izgledalo kod mene
vicon-zetor-1.jpg


vicon-zetor-2.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ovaj sa utovarivacem opako izgleda,a kak se buraz pod balirkom ponasa,jel sikce?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,116
Imam problem s kočnicama na zetoru 4911
puštalo je ulje na cilindrima pa sam vozio majstoru i zamijenili smo cilindre bi pakne
sad se u radu griju i počnu smrdit i hod pedale je jako kratak tj.lovi već na samom vrhu(iako su one polugice na pedalama skroz skraćene)
već sam to par puta sam radio i uvijek je radilo ok,ali sam zbog nedostatka vremena i radne snage za dizanje raduktora(pošto dizalice nemam)dao to majstoru da odradi
on je rekao da je vjerojatno problem u samoštelajućim cilindrima,a ja prije nism primjetio da su stari cilindri bili samoštelajući(možda i jesu ali ja to nisam vidio)
kad sam sam mijenjao bili su original crvenkasti,a sad mislim da je stavio neke cinkane
dali može biti da ti cilindri nesmiju bit samoštelajući?
već sam mu reklamirao i popravljao je jednu stranu,ali sad je u pitanju druga,a i ta koju je popravljao mi se čini da ne radi kako treba
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,116
Evo molim za još jednu pomoć
radi se o zetoru 4340
kida mi ripne na prednjim kotačima i to odostraga prema naprijed
osovina je cararo sa automatskom blokadom
u kiršu su rekli da je problem u gumama(kao nekvalitetne su,a još su original gore)ali ja u to ne vjerujem
dali neko na navedenom traktoru ima sličan problem i kako to riješiti?


sad mi se još u zadnje vrijem dešava da se prednj vuča kad je isključena sama ukuljučuje i isključuje
ima ispod ručke jedna matica sa oprugom pa dali se da smo tu nešto poštelati ili treba otvoriti?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
mislim da ti kida gume jer se predna vuca ukljucuje,to stoji i u prirucniku. Dal zuji pri vecim brzinama na tvrdom?
 

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
Oba su tvoja? Kako tjera ovu balirku??

Ovaj sa utovarivacem je zamjenjen za 7340, a ovaj sa balikom mi je ostao i dugo ce biti kod mene jer je odlican a balirku tjera dosta dobro bez nozeva kad ih ukljucim onda malo osjeca pred kraj bale, ali bi mogao raditi u normalnim uslovima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Evo molim za još jednu pomoć
radi se o zetoru 4340
kida mi ripne na prednjim kotačima i to odostraga prema naprijed
osovina je cararo sa automatskom blokadom
u kiršu su rekli da je problem u gumama(kao nekvalitetne su,a još su original gore)ali ja u to ne vjerujem
dali neko na navedenom traktoru ima sličan problem i kako to riješiti?


sad mi se još u zadnje vrijem dešava da se prednj vuča kad je isključena sama ukuljučuje i isključuje
ima ispod ručke jedna matica sa oprugom pa dali se da smo tu nešto poštelati ili treba otvoriti?

Pogledaj u kakvom je stanju sama vilica ručke i onaj zub šta putuje po prorezima na kocki na samom reduktoru kardana... Moguće da se tu neš smotalo pa ne drži dobro..
 

Najnoviji postovi

Na vrh