• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,116
mislim da ti kida gume jer se predna vuca ukljucuje,to stoji i u prirucniku. Dal zuji pri vecim brzinama na tvrdom?

to sa kidanjem guma je već od novog traktora,i onda se nije uključivala sama

zetorboy
neznam na koju vilicu ručke misliš ,ali ispod traktora s vanjske strane sve izgleda okna prorezima ide dobro
mislim da je problem nastao kad je jednom prešao preko omanjeg stabla ili je sjeo na pod sa mjenjačem ne sjećam se točno
vjerojatno se nešto malo uvili,ali na oko izgleda ok pa sam mislio ako se šta da naštelati na onoj matici sa federom koja se nalazi na ručkici za uključivanje prednjeg pogona
traktor ima samo2000rs tako da istrošeno nije,ili je puknuo kakav štift unutra

mislim da ti kida gume jer se predna vuca ukljucuje,to stoji i u prirucniku. Dal zuji pri vecim brzinama na tvrdom?

to sa kidanjem guma je već od novog traktora,i onda se nije uključivala sama
sad se sama ulj,iskl.i to se osjeti kratkim trzajem cijelog traktora:(whew):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
djendrag, zanimljiva priča o Zetorima!

Stavi još par slika ako ti nije problem!
Kako uspoređuješ odnos snage-potrošnje kod 6340 i 7340?
I općenito kako ti se sviđa pojedini model?

Vidi se na njima da su malo uredeni, ima sitnica koje nisu tako u originalu, no dapače, zanimljivo!

I ako imaš koju sliku kako si izveo hidrauliku i elektroniku za Vicon RF 130.

Pozdrav!
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Treba podesiti špur prednjih točkova , otiđi kod vulkanizera koji to radi ili
netko sa običnom špagom ili metrom da razmjeri gaz točkova.
 

Marko

Novi član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
3
Ima možda netko Traktor Zetor Proksima 6441? Zamolio bi ako bi mi mogao dati neke komentare vezano uz taj model. Hvala
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ima ti kolega s foruma Gogo 7441 tako da ti je on najbliži za reći ti što te zanima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Pa sve su te Proxime više-manje identične (isti motor, isti mjenjač). Razlika je u sitnicama.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ima možda netko Traktor Zetor Proksima 6441? Zamolio bi ako bi mi mogao dati neke komentare vezano uz taj model. Hvala

Pa sve su te Proxime više-manje identične (isti motor, isti mjenjač). Razlika je u sitnicama.

Nisu iste ni priblizno. 6441 dolazi u atmosferskoj i turbo verziji, nekih 65 i 80ks, mjenjace imaju 10+2 35km/h i 12+12 42km/h i prednje kocnice,straznje disk kocnice su standard, svaki od njih moze imati i multipower i creeper brzine,3 ili 7 izvoda hidraulike,klima,zracno sjedalo i radijalne gume su također opcija...
Motori su novi,hidraulika i getriba ista kao i na starijim serijama...

Marko-jesi li vec zagledao koju proximu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Pa to kaj si napisal su samo verzije istog modela.
Motor i mjenjač su u osnovi isti za sve Proxime (4 cil, 4.4 litre), bila ona 64 ili 84..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa da,ali oprema cini razliku... nije ista gola proxima,ili s full opremom.
a kako je mjenac 10+2 isti kao i 12+12 sa svim đinđama?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Isto mu je kućište, osni razmak, vanjski gabariti itd. Naravno da oprema čini razliku između dva primjerka. Ak ćeš u detalje, gotovo da ne postoje dva ista.

Ali, nema razlike između istovjetnog modela 6441 i 8441 npr. Možda samo u dimenziji guma, ako i to.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ako se ja dobro sjecam,kod svih serija unatrag do crystala,uvijek je najmanji model imal i najslabiji mjenjac,manjih gabarita,manje lamele,a svi veci su dijelili isti mjenjac. A ima i zadnja linija proxime 6441 sa novijom haubom,drukcijim prednjim mostom,i hidraulikom,kakav ona ima mjenjac,to ne znam.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Koliko ja znam motor je 4156ccm tako da je to manje od 4.4l, to je malo više od 4.1l. Hod klipa je 120, a fi 105.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Ako sam dobro shvatio ZJ je htio reći da su to slični modeli ne i da su isti. Kao npr MF serija 3000. I 3050 i 3095 su zapravo slični, isti. Ali se mogu razlikovati u opremi ili jačini motora. (mjenjač 16x16 ili 32x32, ili može biti dynashift). Isto tako i ovi zetori 6441-8441. Gabaritno, principi izrade, materijali izrade su jednaki. Barem koliko sam upoznat.
Ispravite me ako griješim
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Tak je kolega!
U principu bi trebali biti isti ali se ipak jako razlikuju!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Jedna nove proxime iz Kirša :) davnih dana.. mi smo uzeli onog trećeg s lijeva :D:
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da.. imao sam negdje i sliku iz juravala kad smo po prikolicu išli.. al nemogu nać
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Imam problem na 6245. Opet mi osli dihtunzi glava. Točnije baca antifriz na četvrtu glavu. A dihtunzi su mijenjani prije nekih 500-tinjak sati, a motor radjen prije 1000,1500rs. U čemu bi mogao biti problem da mi tako brzo odu dihtunzi???
 

Najnoviji postovi

Na vrh