• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Zavisi kak tko pere. Ja taj dio nikad ne perem mlazom, već se masnoća očisti krpama.
Križevi poluosovina se ne mažu na Carraro mostu, tak da je to škakljivo prati, isto kak i ove konične lagere na kojima stoje "rukavci".

Traktori koji su namijenjeni ra rad u takvim uvjetima, imaju tzv. rice paddy izvedbu brtvljenja, koji može raditi u vodi.
Čisto sumnjam da je taj most takav.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Cilindri i klipovi su kao novi, barem tak majstor veli. Netreba ništa mjenjati osim dihtunga. Glave nisu popucale. Promjenit če se termostat.
Najviše me zanima zašto je stavljan crveni silikon na brtve i zašto su uopče to dirali. Dihtunzi nisu bili original.
Na sva ta pitanja nebum dobil odgovor jer bivšeg gazde nema.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zavisi kak tko pere. Ja taj dio nikad ne perem mlazom, već se masnoća očisti krpama.
Križevi poluosovina se ne mažu na Carraro mostu, tak da je to škakljivo prati, isto kak i ove konične lagere na kojima stoje "rukavci".

Traktori koji su namijenjeni ra rad u takvim uvjetima, imaju tzv. rice paddy izvedbu brtvljenja, koji može raditi u vodi.
Čisto sumnjam da je taj most takav.

Jedina mjesta na kojima ima trenja su spojevi između bočnih reduktora i mosta, i kod centralnog bolcna,a na svakom od tih mjesta je mazalica,sveukupno šest komada. Drugo se nema kaj mazati...
Masnoća nije problem za očistiti,problem je blato koje ne ide dolje s krpom, pa ga treba prati. Kad traktor cijelu jesen ore po nečem sličnom ovome, onda samo miniwash pomaže, i na skoro 2800 sati ni traga od lufta ili nečeg sličnog,a nisam ni čul da netko s tim ima probleme...


image host

Cilindri i klipovi su kao novi, barem tak majstor veli. Netreba ništa mjenjati osim dihtunga. Glave nisu popucale. Promjenit če se termostat.
Najviše me zanima zašto je stavljan crveni silikon na brtve i zašto su uopče to dirali. Dihtunzi nisu bili original.
Na sva ta pitanja nebum dobil odgovor jer bivšeg gazde nema.

Koliko je ono imao traktor sati? 700? Koja je godina proizvodnje guma?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Još bolje ak nije. Znam i videl sam kak stoje kotači na češkom mostu..., pa samo upozoravam.
Još jednom velim: pripaziti na poluosovine, jer se njihovi križevi ne podmazuju.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gogo jesu to oba bivša traktora?

Da,nedugo nakon kaj je to slikano, pedesetka je išla na uređenje koje mi je zgadilo sljedećih 2 i pol mjeseca života... :)

Još bolje ak nije. Znam i videl sam kak stoje kotači na češkom mostu..., pa samo upozoravam.
Još jednom velim: pripaziti na poluosovine, jer se njihovi križevi ne podmazuju.

Daj označi te križeve,ako može,ne znam na kaj točno misliš... (nemam bolju sliku zasad)


image uploading
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Gogo, zakreni ketače, pa ih buš videl između ovih kugli/vilica, gdje se su ove crvene kapice od mazalica. Videl buš jednu okruglu gljuntu, u kojoj su ti dva križa.
Unutra, sa svake strane te gljunte, su ti i dva semeringa; jedan na strani reduktora, a drugi na strani mosta.
Neki tu i sline. A ak sline, znači da i voda ide unutra.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gogo vi ste stvarno ludi,po takvom blatu i vodi orat???:icon_e_surprised:svaka čast.

Zj ak je most ispravan i bez luftova voda mu nemre niš,ako nije onda je za remont.:eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Voda sama i nemre (možda), no u ovoj na polju ima mulja...a on je abrazivan; prolazi i kud voda nebi.
Imam dva dupljaka i znam o čemu govorim, vjeruj na riječ :)

Mogu misliti kakvi budu strojevi ovi koji su preživjeli poplave...moji gotovo da nisu nikad ni pokisli.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gogo, zakreni ketače, pa ih buš videl između ovih kugli/vilica, gdje se su ove crvene kapice od mazalica. Videl buš jednu okruglu gljuntu, u kojoj su ti dva križa.
Unutra, sa svake strane te gljunte, su ti i dva semeringa; jedan na strani reduktora, a drugi na strani mosta.
Neki tu i sline. A ak sline, znači da i voda ide unutra.

Aha,to je onaj kao kardan? Ma to je kod mene sve zapunjeno mašću, a i kapam ulje po tome...

Gogo vi ste stvarno ludi,po takvom blatu i vodi orat???:icon_e_surprised:svaka čast.

Zj ak je most ispravan i bez luftova voda mu nemre niš,ako nije onda je za remont.:eek::

Na tom mjestu voda stoji već tri godine... Ovak je bilo ove jeseni...


free photo hosting


image upload no limit


free image host
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zakaj ne? 30 cm duboko,a tvrdo je pa traktor ne propada,samo je odozgor slinavo...

Ne bih ja to oral,ali pošto je situacija takva... (ovo sam nabrzinu načrčkal)


image hosting over 10mb

To su dvije moje parcele koje su uprte jedna u drugu,strelice su smjer oranja,a crveno je prirodni kanal koji se proteže kroz njih. I sad kad oreš sve,moraš i tu vodu zaorati...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Već dugo nije bilo normalnog ljeta... :) kad je suša,onda je ok, ali čim rosa padne,vec pocnu problemi. Dalo bi se to zavoziti,ali toliko te dvije parcele ne vrijede...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Hahaha,da,baš za sjetvu... Jesi li ti vidio što piše gore?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Koliko je ono imao traktor sati? 700? Koja je godina proizvodnje guma?

Imal je 740 rs. Na gumama nema godine proizvodnje.
Neznam šta je kemijano sa tim traktorom ali nešta je sigurno bilo a najgore je šta nemam koga pitati. Nadam se samo da nebu neki veči kvar.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dado nebi htjel coprat ili nedaj bože da je tak al po tvojim dosadašnjim problemima,meni se nekak čini da je tvoj spajan od tri zetora jer je možda bil savppofrkan u nekoj saobračajki.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh sad, kad nebi traktori nikad pokisli ni radili u težim uvjetima, nebi se nikad ni pokvarili, nebi nitko nikad kupovao rezervne dijelove...no to je bajka koja ne postoji, zato su mi takvi komentari smješni.
Pa to je radni stroj koji je stvorn za svakakve situacije i ako mu malo vode naškodi, onda neznam čemu opče i postoje! Uostalom ko ima puno posla za napraviti ne gleda na svaku sitnicu!
 

Najnoviji postovi

Na vrh