• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ako ti se ne skidaju oklopi onda šetaj okolo i grutaj. Možda se samo popravi u međuvremenu.
Mora biti ventil koji očito ne radi
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Prije da bude prek zupčanika jel je hipenol iscurio van.. previše je to posla za raskapanje da bi išao nešto eksperimentirat.. Čak nisam siguran jel se budu dala 2 krajnja vijka izvrnuti van, nalaze se tik uz kolijevku di su bolcni kaj nose prvi most.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ovako kako sam ja vidio na piku je bio slican sistem prednjeg kardana za zetor nedavno se prodo. Imao je kardana naprijed a nazad je bilo osovina sa ricnama pretpostavljam koja se kopcala direktno na radilicu. Taj trak koji spominjes moj zetor 8540 isto koristi za uklapanje prenje vuce sto je isti sistem. Znaci zrak pokrece klipic koji ukopca prednju vucu u tvom slucaju prednji kardan, Postoji mogucnost da ti je ili taj klipic otiso ili da on uklopi ali je u reduktoru moda nesto zdrobljeno :icon_e_sad:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Moze biti izveden reduktor preko zupcanika,al ukljucivanje nemoze biti preko zupcanika jer nema kvacila za taj kardan.Mora postojati spojka preko lamela...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Zdrobljeno nije ništa, zato šta je cijev kardana potpuno nova ispod onog poklopca i nikad to nije uopće ni bilo u funkciji...taj klipić.. to je onda u samoj pumpi? A i sama cjev kardana se okreće rukom, dosta lagano....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Tu je izgleda zaribao klipic(dio koji ulkljuciva).Mozes li skinuti dio na koji se kopca zrak.Mozda ispod ima nesto sto bi mogao rucno razraditi ili zrak odlazi unutar reduktora.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nemože se skinuti aposlutno ništa bez raskapanja okolo.. S prve strane di je kao onaj bolcn kaj ulazi unutra, iznad njega, ima šuplji vijak na koje dolazi oko koje je nataknuto u crijevo, mjesta od pumpe do donjeg lima haube ima tolko da taj vijak možeš navrnuti


alaaa, kaj tu sveg ima unutra......nije mi jasna ova slika, kardan? http://www.mojalbum.com/trebor/prednji-kardan/foto/18044586#18044605
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

trebor

Novi član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
12
niš specialnega nema unutra...

zrak uključuje prednji kardan preko sklopke, zrak stisne lamele preko nekakšnega meha

reduktor prednjega kardana je povezan s kardančkom na glavno gred motorja (radilice?)
- na ovoj sliki je povezave med glavno gredjo motorja in reduktorja kardana

trebor
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
a jel ima unutra kakav klipić ili ventil ili nešta što taj zrak tlači?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Isti sistem ko i na Sameu.
Pogon prednjeg kardana je izveden direktno sa radilice, preko jednog reduktora u kojem lamele pritišče hidro ventil i tako pali kardan.
 

trebor

Novi član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
12
klipič je izraden sa nekakvim V-ringom in aluminjasto ploščo koji pritiska na lamele.

možda ti je taj V ring strgan ali zariban klip zaradi umazanije.

i pripombe na temo-
1 . onaj šrauf koji si kazal na sliki je za ispustanje olja iz reduktora, tamo bi moralo izcuriti olje) za spuštanje kondenzata je drugi šrauf

2 pokušao si kompresorom vaditi zrak ali si imeo upaljen traktor da ti zavrti kardan????

trebor
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nema tu nikakvog klipica.Tu je cilindar koji radi preko pneumatike.Imas par lamela i iza njih je ploca koju potisne zrak prema lamelama.Tacnije u tvom slucaju je korozija odradila svoje i disk se nemoze pokrenuti ili su crkle brtve i fula zrak unutra..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I da, za bilo kakvo isprobavanje bi traktor moro biti uključen, jer radilica pokreče kardan, a ne zrak i ulje.
U tvom slučaju zrak potiskuje klip koji ukapča lamele, a u mom slučaju tu ulogu ima ulje.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kolega, drugi šeraf nisam vidio, osim taj za ispuštanje....i jedan mali za ravni šerafciger bočno, predpostavljam da je to mjerač za ulje....
Traktor je bio ugašen, a upaljen je bio kad sam oba dva crijeva s ručice za uključivanje, spojio u jedno, tako da je zrak išao direkt na kardan...
Kolega Linisnik, vjerujem i ja da je najprije problem u tome da je zapeklo nešta unutra, kondenzat se nije ispuštao, nije radili nikada i vrijeme je napravilo svoje....
Opet mi nije jasno sad to sa kardanom??? Još sam vidio naznaku tamo da ispod drugog čepa na toj plastici na kolijevci da se tu podmazuje nekakav križ kardana, onda je vjerojatno to....
I to je to onda, čuje se škljocanje unutra, a pokrenuti neće....

Ništa, nema druge nego u rastavljanje onda :) , slike imaju, sad znam kaj budem našao unutra otprilike :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Evo kako izgleda blok nakon varenja:





sad mora i na obradu..

i na 6245 smo napravili lijevu kočnicu, za par dana ćemo i desnu:





i gume nakon 15 godina i preko 5000 rs








i odmah smo ga uposlili:



 

trebor

Novi član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
12
Kolega, drugi šeraf nisam vidio, osim taj za ispuštanje....i jedan mali za ravni šerafciger bočno, predpostavljam da je to mjerač za ulje....

da ovdje si u pravu

Opet mi nije jasno sad to sa kardanom??? Još sam vidio naznaku tamo da ispod drugog čepa na toj plastici na kolijevci da se tu podmazuje nekakav križ kardana, onda je vjerojatno to....
I to je to onda, čuje se škljocanje unutra, a pokrenuti neće....


jesi prvi vlastnik? kad sam ja kupio Zetor reduktor prvog kardana nije bio spojen sa motorom. Zaradi neuporabe su ga odstranili i dobio sam ga u kutiji sa orodjem.

kad bo traktor upaljen ovaj križ se mora vrtjeti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nisam, 2 vlasnik sam, ali nije to korišteno nikada.. A kad ni nevidiš to ništa ispod plastike što ima..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Možda kolega Slovenac ima pravo, mora se vidjeti osovina koja ide od remenice na radilici ili se mora vidjeti gde križ ulazi u taj prednji reduktor.
Možda stvarno nema te osovine koja veže motor i reduktor prednejg kardana.
Provjeri prvo to da nebi uzalud rastavljao reduktor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh