• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma traktor je ok, dosta radim s Zetorim kod kolege Belca, nema zamjerki, ali dok ti nekaj ne leži na ruku, nogu i pogled, nemreš to imati doma.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nije ni radilo..... problem je kaj mislim da je kvar, moram hidrulik raskopat, haubu, posudu volana, zračni.... itd.........zanima me jel se tko bavio time već.. raskapanja je dosta da se pumpa izvadi van
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pitanje je koliko uopće ljudi na forumu ima Zetora s prednjim kardanom?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Problem je ovakav: znači, prvi kardan radi preko zraka, za njegov rad, nesmije pasti ispod 5 bara pritisak u zračnoj instalaciji. Po manometru instalicija je na 6.. Prvo, na što sam sumnjao, je sami ventil tj ručica za uključivanje, ona izbacuje...napravio sam ovo danas: na samoj pumpi sam otpojio ulaz zraka( znači to crijevo što ide od tog ventila za uključivanje), zrak ide normalno prema pumpi, ali ručicu izbacije... to sam isto oko iz crijeva izvadio van i spojio ga na vanjski kompresor kaj imam u garaži, i probao dignuti pritisak do 8 bara, ni tada nije počelo okretati cijev vratila kardana ( iako se ona okreće rukom, znači, nije zacvikala) . drugo, otpojio sam dolaz i odlaz crijeva sa tog ventila za uključivanje, i spojio ih zajedno, znači opet na 6 bara, opet na kardanskoj osovini ništa. Naprijed na toj pumpi, kad sam radio te mahinacije sa zrakom, čulo se samo kliktanje na samoj pumpi i ovaj bolcn sa slike lagano se povlači unutra pod pritiskom, čim prtiskak padne, on se vrati nazad, to je to ubiti što se čuje kliktanje.....
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da, dela na principu tog...Čak su i uputstvo krivo napisali, tam di je čep za ispuštanje nekakvog kondenzata, označen je na mjestu za ispuštanje ulja iz pumpe van... malo je kapnulo po betonu :D: a to za taj konednzat, to nigdje nisam vidio da ima......
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zrak ga valjda samo ukapča... Preko tog bolcna koji spominješ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Neznam baš da je tak .... neču reči jer neznam i nisam videl. Da ga uključuje vjerujem, ali da ga vrti .... ne znam.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pa nije to pištolj na zrak za šrafanje.Zrak može samo uklapat prednji pogon a drugo njet.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da, zrak bi ga trebao uključivati i isključivati, ali to neradi.. ona ima u sebi ulje i kaj ja znam kaj još... Nisam se susretao s time pa ni neznam niš o tom baš puno....Taj zrak vjerojatno nešta tlači unutra da se to vrti....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ukapcati moze ,al da ga vrti nemoze.Ako tu ima neki hidromotor tad zrak samo otvara ventil za protok ulja.Zanima me slika te pumpe o kojoj pricas.Mada ja mislim da taj zrak samo stisce lamele koje pogone kardan.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa ne bi trebal kardan biti spojen na radilicu,a zrak samo uzubi osovinu da se može okretati? Koja je to pumpa za koju govoriš?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Problem je u tome, da ti nemaš što puno vidjeti o tome, ovo je jedna slika od ispod (plavom strijelcom su označili po uputstvu za ispuštanje tog konednzata, za kojeg mi je ulje iscurilo van) to je dolje, ona prethodna slika je od naprijed, a odozgora se nevidi ništa jel je dolje plastika preko cijele kolijevke i ostatak (nosači haube, posuda, itd) su zašerafljeni preko te plastike...
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Fakat se ništa ne vidi... Ali to mi ne izgleda kao pumpa... Sad je pitanje dal je kardan izveden preko nekih zupčanika ili,kao što kaže Lisnik, lamela... Ma ja bih na tvom mjestu rasturil prednji kraj i dobro sve pogledal,nemaš kaj zayebati...
 

Najnoviji postovi

Na vrh