• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jel ima netko tko je majstorio po pumpi prvog kardana? :D:

Evo jos par slika tog kardana.Slike su sa neta i to bi trebalo biti to.Na drugoj slici se vidi kardan koji ide direkt sa remenice.Prvo provjeri jel ima ga na traktoru.Po trecoj slici mislim da ga mozes rastaviti naprijed kad skines haubu i metalni branik.Mislim da ga nemoras skidati skroz sa traktora.U donjem dijelu imas samo zupcanike.Spojka je iza tog poklopca na trecoj slici.Tu bi trebao biti problem..
kar.png

dsd.png

gft.png
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Hvala kolega.. to je to, na prvu kaj sam vidio, osim tog gore kaj je pod plastikom...raskapati se mora, bez daljnjeg.. kardan bi možda mogao i vidjeti jel gore, jel na toj plastici ima čep koji se vadi za podmazivanje križeva kardana.....al opet, i za to mora ići posuda filtera zraka van.. tak kak god okrenem, šerafanje negine :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Mjenjao sam opet plovak danas, za rezervar 70 litri imam 3 plovka, i sva 3 su različiti.. na kraju radi neki zamjenski, orginal za smeće baciti.. Študirao sam oko pvh danas i vidio da fali kardan, remenica prazna, ima samo navoj za 4 vijka, tak i na pumpi....
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I kaj je nakraju s prednjim kardanom??
Jel ima kardana od radilice do getribe??
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nema, kardan je bio višak pa su ga hitili u staro željezo... ima u kiršu, 500 eura dojde, ali isto pitanje jel i ima..... al se nesječaju kad su i imali to zadnji put....
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Otiđi na otpad i uzmi kardan od nekog kombija i odnesi tokaru da ga skrati i napravi prirubnice.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Tako i bude, čekam još neke detalje da dobijem od kolege, i pravac tokaru.. za te novce, nije problem ni kardan novi uzeti i pripasati ga na prirubnice...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači, kardana nije bilo!

A jel planiraš nešto s njim raditi napred?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
zetorproxima90 jel moras dizati kabinu kad pravis kocnice? i jeli to komplikovano skinut sve kao ti?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Nije komplicirano. Teška je cijela ta truba pa mi to s traktorom skidamo. A kabina ostaje na mjestu samo se odvrne nosač i malo podigne kabina i podboci s nečim.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kako skidate traktorom? privezete trubu sa necim na poluge traktora il kako?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Imaš sliku tamo mi to zovemo cakalj.. Ugl. to ljudima služi za tovarenje trupaca i onda lancem zakacimo trubu za to i lagano polago dizemo, tu treba biti netko sa preciznim hidraulikom da ne prevrne traktor.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za isto koristim žirafu plačena 1300 kn sad je ispod 900 vrijedi te novce sam dignem bočne reduktore ili poklopac hidraulike čak i pajceka oko 200 kg :icon_thumright:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dali netko zna koji omjer kompresije imaju modeli x0xx a koji omjer x2xx zetora.
Stalno se priča da su explozivnije starije serije zetora od novijih,dali je to samo zbog boš pumpe ili ima veze glave i klipovi i karike???
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kompresija bi trebala biti ista jedino noviji imaju 3 a stariji 4 karike po klipu razlika je u PVP točnije u regulatoru koji je kod novijih tromiji (manje dima manje snage potrošnja veča kod forsiranja ) i ima automatsko startno punjenje (čok) koji PVP sama uključi nakon gašenja .
 

Najnoviji postovi

Na vrh