• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam poljsku u svom i radi sve ok al zuji pogotovo dok je ulje hladno.
Koje češ ulje stavit u getribu?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zetorboy kaj je sigurnjak 490 kn ?? Bolje pripasat jaftiniji repariti postoječi nekak mi zvoni da sen megdje čul 150 kn za sigurnjak .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel to onaj na cilindru pri dnu?
Kak znaš da je riknul?
Ja ču svoju pumpu morazmenjat jer zuji u pm.para mi živce.
Pital sam poljska 880kn,a češka je 1200kn.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam zuji dugo i radi al zuji,željko kž je jednom pisal o tome,da su premali zazori u kućištu oko zupčanika...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znam zuji dugo i radi al zuji,željko kž je jednom pisal o tome,da su premali zazori u kućištu oko zupčanika...
a ti si nasel na to ko budala na šamar ..ak je željko rekel onda ne trebaš kupiti novu , negi udri po ovoj s šmirglom da napraviš zazor koliki treba .:icon_pray:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti samo treba staviti papirnati dihtung između kulise i poklopca i zujanje staje isprobano u praksi više puta a mislim da ti to znaš daleko bolje nego ja Poljaci nisu pazili na mikrone kod završne obrade bočnih dijelova zupčanika .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Samo da ju ne prebrusi pa nebu ni slike ni tona :(angel):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/kardanski-zglob-oglas-10970267 ako boga da... ovo bi trebal biti kardan :) pa dela meni pumpa, zuji isto, diže poteznice... ali.... kad treba iskipat 4,5 tona pijeska iz moje prikolice nazad, izvuće prve dvije svijeće od 4 van i tu stane i počne zujiti i više nikam... ak se malo cima da tak počne pijesak ići van onda jedva nekak digne do kraja.. Majstor je gledao pumpu, nema lufta na njoj ništa, nema ni gumica, neki federčići unutra.. sad neznamo jel je do nje, ili do ventila... u svakom slučaju obadvoje novo i problem riješen...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Zetorboy kaj je sigurnjak 490 kn ?? Bolje pripasat jaftiniji repariti postoječi nekak mi zvoni da sen megdje čul 150 kn za sigurnjak .

200 da, zamjenski ali ovaj što sam ja uzeo je orginalni dio.. zato i je tolko.. reparirati, pitanje kaj bi dobio, a i di ga odnesti da se naštela?
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
To je pumpa ovisna kaj ide prek ručice kardana, i nalazi se ispod diferencijala.. tu ti ide taj ventil kaj je na toj cijevi dolje
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
gogo vidi je što se sjaji. :icon_syda:

http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-proxima-8441-oglas-14227782

zetor-proxima-8441-slika-46099507.jpg
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Stigli zglobovi, veliki križevi i nema šanse rupe za vijke napraviti... tak da nema druge, nego se isprsit sa 500 eurića i uzeti kardan iz orginala... koma...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Taj bakov izgleda ima viska sive boje. Svi mu imaju stepenice i druge detalje u toj boji.
Neznam kakav je kardan prednje vuce na manjim zetorima ali od mog ursusa vjerujem da bi zglobovi 100% odgovarali.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
sta sve zetor nece povuci...:icon_biggrin:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Eo1G-tQMsgw[/YT]
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nije kardan prve vuče, nego kardan što pogoni vratilo kardana prve hidraulike
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Znam da ali govorim o zglobovima s prirubnicom i gledajuci one slike tog kratkog kardana meni zgledaju slicno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh