• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Znam da se tekućina miješa,ali to nije neka obična posuda,nego blok motora s puno uskih kanalića,i tu se puno gubi...
Ali ako su se takvi grijači i tvornički ugrađivali,onda valjda nisu loši.
Gdje si ga kupil?
Koliko vode uopce ima u bloku? Dal je više nego u kileru?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kupil sam ga u agroprodaje,zadnji je bil,sutra naručuju nove djelove za zetora,pa tko hoče nek zove ujutro dok nije naruđba otišla.
Muha evo slike pa složi molim te.


IMG_20150203_170911.jpg


IMG_20150203_170810.jpg


IMG_20150203_170803.jpg


IMG_20150203_170903.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ovo ce zagrejati i blok a ne samo tecnost i pomaze mnogo pri paljenju. Cirkulacija ide sama od sebe jer se topla voda podize sama uvis ,ali termostat ako ima nece moci hladnjak jer bi trebalo preko 80 stepeni da bude da termostat otvori i pumpa u radu. Ja sam uzeo grejac sa pumpom u kompletu al jos nisam stavio zbog prostora jer je poprilicna. Ovo je sasvim dovoljno za traktorski motor da bolje pali samo su manje snage i treba im duze vremenski. Ali ima i dobrih strana posto onda antifriz bude u motoru i postepeno se ugreva blok a ne vrelom vodom na smrznut metal ko sto kod mene rade
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Ne griješiš,između kučišta elemenata i kučišta regulatora je semering i ako ulje prelazi iz jednog u drugo bošista je slab posel napravil.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je vica slažem se s tobom.
Vidiš takvi grijači su se ugrađivali za sjeverna tržišta još krajem 70'god.
I ide u svaki blok od zetora neovisno o broju cilindara i jednostavna montaža.
Nisam siguran al mislim da zetor sa tri cilindra ima dva čepa pa bi se teoretski mogla stavit dva ovakva grijača i ugrijao bi na 40°C za manje od pola sata.

U kompletnom motoru i kileru 5211 znači 3 cilindra ide oko 11-12litara antifriza pa računam da u crijevima i kileru bi trebalo biti oko 5-6l.

Ovaj ima 1000w i uz antifriz automatski mora ugrijat i gus i čelik zato valjda duže traje.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Moj ima 11,6l antifriza, tvoj bi trebao imati 10,5l ako imaš grijanu kabinu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nekontam, kaj je tak tvrdo da se ni obrusiti nebi dalo,

ma ne, kad je sami križ debji od raspona rupa na ploči na kaj se treba šerafiti. Danas sam dobio iz Kirša cijenu, 4700 kn.. sad čekam kolegu da mi javi ovih dana, našao je jedan skinuti sa proxime prve generacije... kolko sam gledao po katalogu svog i njenog, identični bi trebali biti.. a kardan postoji uglavnom :)
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
vec 100 puta hocu napisati, sad vidim da si spomenuo,
pitaj kod hubinza za isti taj kardan, ja kad sam radio desnu poluosovinu nedavno kirš je bio duplo skuplji, skuplje nego kod mene u pz gdje znam da uzimaju od hubinza i roknu svoju marzu. pao sam na guzicu kad mi je covjek rekao cifre.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Netraje to duze zbog samog takoreci ugrevanja nego sto je temperatura u komori za sagorevanje skoro idealna pa svo gorivo takoreci sagori. kod hladnih motora je problem sto jednostavno dobar deo goriva nesagori pa spira ulje sa cilindara i podmazivanje je slabije ,ulje se razredjuje i postepeno gubi svojstva a stvara se i mnogo vise garezi i ostalih nus produkata. Zato je gradska voznja ili na krace relacije smrt za motore i mnogo manje traju. Ovako em olaksava start motora nego i produzava vek. Kod mene je grejac 2kw sa integrisanom pumpom , ko mini bojler .Kome je hitnije za vreme ubaci vise grejaca i skrati vreme grejanja. Prijatelj je ubacio u starog opela i sad bolje pali nego leti
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
vec 100 puta hocu napisati, sad vidim da si spomenuo,
pitaj kod hubinza za isti taj kardan, ja kad sam radio desnu poluosovinu nedavno kirš je bio duplo skuplji, skuplje nego kod mene u pz gdje znam da uzimaju od hubinza i roknu svoju marzu. pao sam na guzicu kad mi je covjek rekao cifre.

Hubzin, zadnja cijena od prije 3 godine, prek 3 i pol tisuće.. di bi se i dao eventualno nabaviti, cijena mu nije ispod 4000
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovi stražnji su nekih 75kg po kotaču,plus svaki nosač ima 10-15kg, a ovi prednji su 4x25kg... Našao sam ih na njuškalu kod čovjeka koji trguje samo Zetorima... Ima ih još...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Cekaj taj komada kardana dodje oko 500€ koliko ja preracuna. Stvarno previse probaj naci kakav manji kardan od neko rovokopaca cije se da skratit, tebi je bitno da ima prirubnice ravne i prilagodi ga. Za nesto sto ce se koristit par dana godisnje :(envy):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo ugrađen je grijač i radi dobro za sada.
Nisam ga stigel do kraja zgrijat al kasnije ću ga zgrijat do kraja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo da dojdem doma,miral sam u šetnju sa kćerkom.
Kroz sat i pol javim.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I pogledaj koliku temperaturu ti pokazuje urica u kabini prije paljenja...
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
ja sam na 7341 imao taj grijac i dobro je radio dok nije pregorio kasnije sam skonto da radi na 110V. al dok je radio za 10min. ugrije motor
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovaj radi na 230V.
Evo ovako grijem ga od 19.25 do sada je ugrijao komplet sve tri glave,granu kaj ide na kučište termostata,termostat pumpu vode,dva crijeva.
Crijeva prema kileru i kiler je hladan.
Sada je sve ugrijano jednako i grije mi tople ruke,znači ima preko 40°C.
Vani je oko 0°C.
Znači počinje grijat prvo prvu glavu do kabine pa granu,pa termostat pa pumpu,pa druge dvije glave.
Na kazaljci skoči na 40°C sada,al kolko je točna otom potom.

Evo kresnul sam ga u 20.10h,i kresnul je na dodir gumba i vidim da nema onog početnog bjelog dima uopče i onsk je veselo okrenul.
Ja sam jako zadovoljan i mislim da ovo čudo čuva i produžuje vijek cjelom motoru.
Pogotovo kada su temperature niže od -10°C.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh