• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Ne bih imao ništa protiv zetora ali isto tako u obzir dolazi i IMT obitelj samo da je stanje uredno, i kažem bolje uredan održavan traktor bez prednje vuče, nego s njom a da je upitnog stanja, u petak sam bio u čazmi i okolici gledao neke traktore pa to je sve bilo katastrofalnog stanja, ja bih se sramio da mi netko u dvorištu nađe takvo što.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ako je to kaj si videl u lošem stanju, pogledaj kakvo se tek groblje nudi na sajmu u Benkovcu ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
4911 farovi napred zračni sic viši volan viša ručica mjenjača gusena prednja kolijevka grana vode aluminijska zbog nje drugačije glave duže ručice reduktor i kardan drugačije bočne stranica hauba i vezni lim pvc maske itd. 4712 jučer sam gledal 2 oba imaju ručni kuplung za karda prednje amortizere viši volan i drugačiji ali ne zračni sic . 4911 ima malo drugačiju instalaciju jer ima poziciju napred na blatobranima pa tak kratka svjeta imaju dva osigurača .
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Al ujedno me i ne muči benkovac jer su tamo prekupci i šverceri, nego mi je čudno za ljude domaćine gazde i vlasnike ako uopće zaslužuju da ih tako zovemo da tako drže strojeve i rade s njima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Traktor je samo hrpa gvožđa izmišljena da bi olakšala i produžila čovjeku život i tak se treba odnositi prema njemu. Daj mu kaj mu treba nek radi i čim prije se otplati i zaradi drugoga...... jedino ako služi kao igračka.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Niti se pokidanom igračkom možeš igrati,nit s neispravnim ili poluispravnim traktorom raditi, al da te uvjeravam u neke stvari neću, svak radi kako misli da mu je naj bolje, nije prevelika mudrost kad kažu da koliko uložiš toliko ti se i vrati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nisi me skontal, moje je mišljenje da to kaj ti nalaziš na dvorištima krševe govori da su se ti traktori pravilno koristili i jednostavno su se otplatili kroz tolike godine kolko su stari a to je oko 30 let kaj je u biti prosječan radni vijek čovjeka.
Svi nedostaci se danas mogu otkloniti samo je pitanje isplativosti toga zahvata pa to vodi k matematici dali buš si ti taj put izabral ili ne.

Naši starci su teško stekli to kaj su stekli. Razlika od onda prema danas je to kaj su oni imali s čim ali nisu imali kaj za kupiti pa su čuvali to do čega su teško došli za buduča pokoljenja. Danas kupiš kaj hočeš ako imaš penez i trebalo bi gledati da se to čim prije otplati jer zahvaljujuči tehnologiji i kvaliteti materijala to ne traje dugo.
Jednostavno, matematika je takva. Staro je kvalitetno ali se neke stvari ne isplati popravljati jer novo, ma kak tratko traje, ispada povoljnije.
Nije u svemu tak, ali večinom meni tak ispada.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
A i uvjek se javlja onaj problem, da makar koliko paziš i čuvaš i ulažeš u to, ta stvar se i dalje trga i stvara probleme, tako to koliko uložiš toliko i daje teza ne stoji baš za sve.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Nebih sebi mogao dozvoliti neke stvari bolje ne raditi ništa nego svakako pa ko voli nek izvoli
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Nešto novo u firmi, cijenu ne pitajte, jer ne znam ;)

C42ZrKr.jpg


gfkB9GK.jpg


YZj1BN6.jpg


gfmx7Zo.jpg


XgC734n.jpg


FRewRAu.jpg
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Problem na zetoru 49 11 ako se isključi kardan ostaje bez hidraulike, dali neko zna o čem bi se moglo raditi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A na koju stranu povučeš lijevu ručicu (gore ili dolje)?
Ili, na koji način uključuješ i isključuješ kardan?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A možeš li iz neutralnog položaja uključiti kardan?
Ak možeš, probaj pomaknuti ručicu prema dolje dok se kardan vrti (bez tereta naravno).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Skini utvrđivač pa probaj bez njega i odmah budeš videl jer ide u sva 4 položaja .
 
Na vrh