• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
Nemam pojma o poanti, no meni lijepo vidjet zetora u radu na dobrim fotkama. 😉
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Meni je lijepa svaka u kojoj je ovakva lijepa priroda u pozadini.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Pozdrav :) na Zetoru 7340 mi jako nisko lovi kvačilo sad ne znam dali je lamela za zamjenu jer nikad do sad nije proklizala i ne podrhtava traktor ili ima gdje za poštelati to da višlje lovi
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ajd da se i ja pridružim pitanju. Kod mene je kontra. Počinje razdvajati čim malo stisnem kvačilo. Tak mi je i na ursusu. Isto pitanje, šta napraviti da se ne igram bez veze.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Vanjski cilindar kvačila treba poštelati kod obojice.

Dakle kod druga hasa bi trebalo zavrnit, a kod druga dade odvrnit ako me pamćrnje dobro služi.

Uglavnom, igrajte se s vanjskim cilindrom dok ne budete zadovoljni. Meni je bilo kao kod dade visoko pa sam ga rašarafio i sada hvata na sredini. Štelate u leru pa onda sjednete i probate bockat brzine pod kvačilom ovisno o tome dali hoće ubaciti ili ne gledate šta ste postigli.

Sretno obojici!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Uopće se ne sjećam kad sam ga dovezao kući kakvo je kvačilo bilo. Znam samo da sam nedugo zatim mjenjao taj cilindar pod kabinom. U to vrijeme nisam na to obraćao pažnju. Sad me to pomalo živcira. Budem sutra pokušao ali mislim da tu nebu neke koristi.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Znaci to se štela na onom cilindru ispod kabine, na mom ima dosta lufta na onom vijku za štelanje pa ne znam dali je otisao cilindar ili ne nisam vidio da je isteklo ulje, kako da provjerim ispravnost ?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Samim tim što odvaja znači da je ispravan ili barem djelomično, pri tome mislim na štelanje. Kako mislim ima lufta na šarafu za štelanje? Baš se vrti u prazno ili?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Gore dolje se klima ako je to onaj dugacki šaraf na čelu cilindra m8
Klima se sam cilindar na tom vijku
 

Prilozi

  • images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    5.3 KB · Pregleda: 36
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Onda kontra matica vjerojatno nije do kraja zašarafljena. Sad na pamet, mislim da ima nekih gibanja na njemu, al ne sad da landra previše.

SSvakako, prva pomoć je štelanje vanjskog cilindra, onda tek kvačilo kao takvo.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Ne znam dali je do toga ali nisam mogao odpustiti cilindar pa sam dobro nasprivao sa WD-om i papuču iznutra one opruge i natočio malo UK ulja jer je falilo do maksimuma i idem premaknuti traktor i sve radi ahah, hvala budem vidio koliko će dugo biti oke u radu možda je stvarno blokirao cilindar pa ga WD odpustio tko zna 🤔
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Onome kaj je nisko lovila bi najvjerojatnije pomoglo da se cilondar poštela pa da ima manje mrtvog hoda.

Ali Dadi je svejedno jer on očito mrtvog hoda ima ali čim malo stisne kuplung odvaja.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Tak je. Čim dirnem kvačilo odvaja. Ista stvar i na ursusu. Šta napraviti na jednom i drugom ? Kad se ursusa uhvatim ima da ga razalatim u nesastavne dijelove 😂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Povečati pred pritisak štelanjem na capicama, ili zamjeniti japanski šešir ili na Ursusu opruge ako postupak prije ne pomaže.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Neznam, to sam kliknul u prolazu ali sam dobil informacije da je tam več tjedan dana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh