• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
I jel bio tu? Trebao bi biti isti traktor kao i ursusi 1224, 904... Imam radionicki prirucnik pa ako ti sta treba...
Mislio sam da se podrazumijeva kad sam odgovorio,upravo je tamo bio;)
Hvala kolega...
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Ovak,zanima me gdje na crystalu 8045 se nalazi osjetnik(sonda) temperature?
Gore je utovarivač pa mi je nepregledno..a i idem probat lakšim putem.
Ovaj koji je gore ne radi,pa bi to zamijenio..traktor je od bratića a on da zna gdje je vjerovatno bi zamijenio...
Hvala

Ja imam Crystal 8045 , pa ako biste mogli da poslikate vašega da vidim kako je riješeno upravljane prednjim utovarivačem .
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Poslikam ti sutra,trenutno sam na poslu a navečer kad idem s posla idem hranit krave pa nebude nekih specijalnih slika s obzirom da bude mrak...
Uglavnom jedno crijevo je prikopčano na hidrauliku odostraga na traktoru,to crijevo ide na razvodnik gdje su dvije komande(gore-dolje utovarivač jedna komanda,a druga je korpa gore-dolje)..
To je u suštini to...ima i još jedna komanda na razvodniku ali nema korpe za to,vjerovatno krokodilka..ili onaj dodatak za sjenažu utovarivat-istovarivat(neznam kak se ta korpa zove).
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Kak je to od bratića traktor,divim mu se kako su 70ak hektara s njim i sa 12045 obrađivali..
Bučan u kabini,neokretan,ali pošto bez utovarivača nebi mogao,spasio me je..
Tako da koliko radi dnevno cca pola sata za dovoz bala i silaže,nije problem predurati..ali u oranju od par sati se nemogu zamisliti s njim..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Da je zguliti svu prašinu i blato, ubaciti bolje sjedalo možda bi bio udobniji. Možda malko popraviti izolaciju. To je veći traktor od mojeg 6340, mislim da bi trebao biti barem malo udobniji.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Cijela parcela je blatna do koljena...ovo se smrzlo pa neide dolje s traktora.
Velim od bratića je,on ima renola 180ks,ovaj mu je za big bag vreće i sjeme istrpavat..
Ja ću mu samo led radna svijetla staviti da vidim i po noći,ostalo ako će bratić htjeti..meni samo treba za utovar bala i silažu..preduram to malo vremena.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ne kažem ništa tebi niti bilo kome drugom. Ako gazdi ne smeta bogami niti meni ne smeta. Htio sam reći da me čudi da je toliko neudoban. Nisam nikad radio da takvim pa neznam iz iskustva. Samo glasno razmišljam. 👍
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Prvi problem na takvom traktoru je mehanički, nesinkronizirani mjenjač, pa tvrde komande.
Kabina je odvojena, pa bi se dala poboljšati zvučna izolacija.

Ali kaj očekivati od zapuštenog traktora, starog 50 godina? Za svoje vrijeme su bili napredni i malo njih je imalo odvojenu kabinu.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Bilo bi dobro malo i one cijevi hidraulike primit uz ruku da ih ne zagrabi prednji kotač pri skretanju
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Što bi moglo biti da volan ne radi kak se spada..okrećem volan i slabo kotači skreću.
Nigdje nisam primjetio da curi ulje.
Radilo je sve ok dok nisu počeli ovi jutarnji minusi..ni nakon što se ugrije traktor nije bolje..ostalo sve radi normalno...
Može savjet?
 
Na vrh