• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
pa nemre žica izgoriti na jednom mjestu ..može ako istrune 90 posto licni a onda jedna izgori jer ne može podnjeti struju tereta .
Ako žica izgori od opterečenja izgori od početka do kraja .
U pravu si.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,018
Nebu išlo! Ova je licnata. Na mjestu kontakta nije sva licna bila u kontaktu i dolazilo je do pregrijavanja. Koji centimetar dalje površina pod strujom se povećava i sve je normalno!
 

Stari

Član
Tu od
20 Stu 2019
Poruka
30
Slažem se sa svima samo da se ne ponovi jer ako dođe na masu onaj dio od alnasera nebu dobro, kako Muha kaže mogli bi i vatrogasci imati posla ali dok oni dođu (znam iz osobnog iskustva) zekan neće biti crven nego crn, pogorelec!?
 

Stari

Član
Tu od
20 Stu 2019
Poruka
30
Nebu išlo! Ova je licnata. Na mjestu kontakta nije sva licna bila u kontaktu i dolazilo je do pregrijavanja. Koji centimetar dalje površina pod strujom se povećava i sve je normalno!
Ima smisla,jer 2 do 3cm na svaku stranu od mjesta pregaranja licne kao nove
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Problem fercinate licnate žice je taj da je cin (lem) mekši od nje, pa kad se stegne taj spoj nije čvrst, već polako "puzi" (ponaša se kao aluminijski vodič).
Spoj se malo zagrije, pa olabavi, onda se još više grije i rezultat je ovakav. Ako se pak stopica lemi, na mjestu gdje lem završava od vibracija pucaju licne.
Zato treba stopice samo stisnuti a umjesto fercinatih završetaka koristiti hilze (tuljke):
tuljak_zavrsni_izolirani_crveni_003.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Ja lemim i nemam problema.
Sa tulcima sam tek imal probleme, u njima oksidira pa je loš spoj pa se grije pa smo opet na početku.
Od kad lemim nemam problema ko prije.
 

Stari

Član
Tu od
20 Stu 2019
Poruka
30
Ebaj ga, opet se bum poral poslužiti Ursulinim slikama jer Zeksove nemam pojma gde su mi....
Ista stvar samo drugačija farba je kod njih oko te torzione.

Torzina se može izvaditi i zamjeniti, ali se ne mogu zamjeniti ovi orinzi na čahuri u koju torziona dolazi.
Možeš zamjeniti vanjske oringe, za silu uz muku bi se dalo i desnu unutarnju iskopati van, ali lijevu unutarnju nema šanse dok čahuru ne izvadiš van.
Da bi to napravil kak treba treba skinuti poklopac i izvaditi čahuru torzine van i po potrebi ju zamjeniti, ili popraviti.

Pozdrav "MUHA", ajd molim te da mi ponovno postaviš ovu sliku u vezi torzione i curenja ulja, ovu prošlu više ne mogu otvoriti ( pogledati). Moram nekako to rastaviti i vidjeti zašto curi ulje , sad je već nepodnošljivo.
 

Prilozi

  • IMG_20230721_112241_770.jpg
    IMG_20230721_112241_770.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 21

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Nije neka mudrija ali ako nisi nikad delal moglo bi biti problema.
Probaj, ako zapneš pitaj pa bumo probali.

Treba skinuti poklopac i okrenuti ga naopako.
Tu na mjestu označenom strelicom imaš jedan vijak (ključ 12) kojeg trebaš otpustiti.
lakše je kad se izvadi osovina ruku ali onda treba otkopčavati polugice, vaditi razvodnik.... malo je škakljivo ali ide bez vađenja bilo čega.



Nakon toga napadneš poklopac sa strane (ključ 19) i izvadiš čahuru torzione van.
Zamjeniš o-ringe i obrnutim redosljedom sastaviš.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Ono desno sitno ozubljeno.
Možda to i nije torziona osovina ali u našem žargonu se to tak zove
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Na Zetoru nejde oring između čahura, nijednom kojeg sam ja videl.
Ima rupu za podmazivanje u poklopcu. Sa druge ne jer nema potrebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh