• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Mrezek31

Član
Tu od
4 Velj 2022
Poruka
57
Pozdrav,
Jer ima tko dvokružni kočioni sistem na Zetoru, da mi malo pojasni kako funkcionira.. IMG_20230406_202444.jpg ja imam jednokružni, al htio bi preraditi u dvokružni. Kakve su mogućnosti?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Pa kažu da se može, trebalo bi uz postojeći aparat za jednokružni ugraditi i za dvokružni. I mene zanimaju detalji, gdje god sam pitao nisam dobio precizne informacije. Vidio sam jednog 6340 za DE tržište sa dvokružnim zrakom, kockasti model.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa ja mislim da za dvokružni treba još jedan izvod na kojem stalno " ide zrak"...e sad da li treba dva spremika na traktoru i kojim redosljedkm puniti...to bogu hvala ne znam bez googlanja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Još dvije utičnice idu u svakom slučaju drugačije su. Po meni T komad i još jedan zračni aparat bi morali to rješiti. Iako stari traktor, stara instalacija uvijek negdje pušta. Zato se meni to i ne ugradjuje.
 

Mrezek31

Član
Tu od
4 Velj 2022
Poruka
57
Da, treba jedna utičnica gdje stalno kruži zrak, a druga bi kočenjem, trebala zatvoriti protok zraka.., pokušati ću to tak i riješiti.. Mislim da nebi trebalo biti komplicirano..
Hvala na pomoći
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Imam ja na proximi i jednokružni i dvokružni, ali nisam to nikad proučavao u detalje..
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Planiram da odem pogledati jednog zetora 7045, ima li nešto na šta treba posebno da obratim pažnju ? Kako su se pokazali ti traktori ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Na sve treba obratiti pažnju jer sve kaj ne vidiš te dočeka nakon kupovine.
Uzmi sa sobom nekog ko se razumije pa pregledajte zajedno.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Išao sam danas gledati jednog zetora 7045, i svidio mi se na prvu, pošto već imam zetora sve sam provjerio samo nisam prednju vuču, ako neko moze da mi objasni kako da provjerim da li je ispravna, tj. na koji način ?
Hvala
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,622
staneš na travu sa njim, ubaci u rikverc i po gasu, ak vuča ne radi mora šlajfati, najjednostavnije
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,579
Kad uključiš prednju vuču i počneš voziti, ako se čuje neko zujanje trećom ili četvrtom brzinom a pogotovo petom, znaj da su neki ležajevi loši
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,579
Ne znam kako je na tvom traktoru, ali mi kada smo kupovali Zetora, i probali smo oko 7-8 komada 7245, na nekima se čulo to zujanje, na nekima ne, na ovom što smo kupili ne čuje se. Tako isto kod brata na 6340, kad ga je kupio nije se ništa čulo a sad nakon 4 godine čuje se prednja vuča kako proizvodi taj zvuk, ili su loši ležajevi ili zubčanici mada on nikad i ne isključuje prednju vuču, ni po asfaltu ni po makadamu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh