• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Ne, Češka je vuča i još traktor ima na sebi prednji utovarivač koji se nikad ne skida sa traktora
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Da li se prednja vuča pali sa pritisnutim kvačilom ili bez ? Pošto nisam nikad imao zetora duplaka pa se ne razumijem samo u prednju vuču.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,093
Samo uključiš bez opterećenja,Znači na ravnom,nizbrdici,ako ti treba na uzbrdici onda ju je bolje ukopčati dok stoji.Ona ti ima ukopčavanje izvedeno slično kao i blokada kotača,tako da je jednom uključiš i pod opterećenjem ništa se neće desiti

Moj ima cararo most i čuje se ga od prvog dana,a pogotovo u 5 toj brzini
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,729
U 4 i 5 se ne bi smjelo voziti sa uključenim prednjim pogonom.Zašto?,jebiga neki čeh je tak napisal u priručniku od traktora. Ovi malo ozbiljniji traktori prednju vuču gase sami kad prekoračiš neku određenu brzinu isto kao i blokade diferencijala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ni na ferariju ne radi prednji pogon preko 200 kmh.

Ukljuciti možeš uvjek kad u hodu pod uvjetom da zadnji ne kližu..sve ostalo dolazi i praksom..

Ja npr radim na brijegu a okrečem se na ravnom..svaki put kod okretanja isključim pogon..da li je to ispravno ne znam ali tak radim.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,311
Ja npr radim na brijegu a okrečem se na ravnom..svaki put kod okretanja isključim pogon..da li je to ispravno ne znam ali tak radim.
Ja isto tako dok radim s stričevim torpedom TD 75 98 godište,uvjek u okretaju isključujem. Ispravno ili neispravno neznam,rob sam navike.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Kad sam gledao traktor uočio sam otvoreno kućište volana, da li bi trebalo biti otvoreno ? Na traktoru je čisti servo volan. 20231105_120311.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Krivo nazivlje...nikaj drugo.

Servo je onaj s cilindrom i rukom na lijevoj strani (toga zovu i polu-servo).
Hidrostatički je onaj koji nema mehaničke veze između volana i kotača.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Trebao bih danas da zamijenim permant u traktoru, Zetor 7045. Kada ispustim iz hladnjaka i bloka motora, da li da skinem crijeva od grijanja da izađe iz hladnjaka u kabini ? Ili ako ima jos negdje mjesto za ispust rashladne tečnosti ?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ne znam kako je na tvom traktoru, ali mi kada smo kupovali Zetora, i probali smo oko 7-8 komada 7245, na nekima se čulo to zujanje, na nekima ne, na ovom što smo kupili ne čuje se. Tako isto kod brata na 6340, kad ga je kupio nije se ništa čulo a sad nakon 4 godine čuje se prednja vuča kako proizvodi taj zvuk, ili su loši ležajevi ili zubčanici mada on nikad i ne isključuje prednju vuču, ni po asfaltu ni po makadamu.
Koja je svrha voznje s ukljucenom vucom po cesti?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,346
Da imaš kaj slagati gda se razleti. Dobar način da se razbije dosada, samo kaj to košta. :cool:
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Koja je svrha voznje s ukljucenom vucom po cesti?
Ne znam kako ostali ljudi rade koji nemaju kočnice na prikolici. Ali mi kada vozimo npr neki teret od 8-9 tona niz veliku nizbrdicu onda uključimo prednju vuču jer nemamo kočnica na prikolici, jer ipak sigurnije je
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Ja imam 7245 od 2005. i od prvog dana se čuje ako zaboraviš isključiti prednju vuču na cesti i recimo ideš 4. brzinom. Da ne valjaju ležajevi do sad bi se sigurno razletili. Stavil sam i sve 4 nove gume i opet se čuje. Mislim da jednostavno to nije dobro usklađeno za veće brzine a i ne vidim potrebe. Fendt sam isključuje prednju vuču dok pređe 15 km/h ako zaboraviš isključiti.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Ne čuje se kod mene na Zetoru kad ide 4 brzinom sa uključenom vučom po cesti, čuje se samo petom
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,013
Isto i kod mena na IHC po poljskom putu se ne čuje, al čim dođeš na asfalt odma počinje zujanje. Stanem, isključim prednju vuču i dalje se nikakvo zujanje ne čuje..
Pa je ZF getriba i prednji most..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ne znam kako ostali ljudi rade koji nemaju kočnice na prikolici. Ali mi kada vozimo npr neki teret od 8-9 tona niz veliku nizbrdicu onda uključimo prednju vuču jer nemamo kočnica na prikolici, jer ipak sigurnije je
Svaka vama cast ali meni to nebi bilo ni na kraj pameti tak delat.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Ma šta će mu biti druže, bolje uključiti i prednju vuču da drži teret koliko toliko ako nema kočnica na prikolici
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Dobro je ako je jednoosovinska prikolica, s velikim opterećenjem na rudu. Da je neka prikolica koja ne stvara vertikalni teret na rudu, onda je opasnije s prednjim pogonom, nego bez....
 

Najnoviji postovi

Na vrh