• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Racunao sam po kombajnima, nisam znao da su u traktore nakon toga ugradjivani.
Zadnji 913 u kombajnima je bio 2003 ako se ne varam, a ako konedata ne laze agro+ sa 914 se pravio do 2005 pa opet nisam puno fulao.
Inace najdrazi motor kuci mi je 6L913
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Imaš pipu sa desne strane bloka, i šaraf u donjem lijevom uglu kilera.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Racunao sam po kombajnima, nisam znao da su u traktore nakon toga ugradjivani.
Zadnji 913 u kombajnima je bio 2003 ako se ne varam, a ako konedata ne laze agro+ sa 914 se pravio do 2005 pa opet nisam puno fulao.
Inace najdrazi motor kuci mi je 6L913
Mislis F6L913.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ovisi koji zeks, kakva kabina.... ili ide odozdo kroz filtere ili treba krov podići.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Teže je krov podiči. Ako se ne varam drže ih 4 šarafiča na križni šarafciger.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako misliš na ventilator. Skidaš plastike gdje je filter kabine i radna svijetla, odšarafiš četiri šarafa koja drže krov, digneš ga rukom i podbaciš neku letvicu, uđeš u kabinu i šarafaj sve što ti treba.

Ako se dobro sjećam ventilator drže 4 šarafa i to je to.
 

muamer55

Novi član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
18
Sve sam to poskido nije tesko skinut ventilator,to sam napravio aal me sad zezaju oni releji ili nesto drugo na prvom stepenu nece radit ventilator dok na drugom vrlo slabo okrece stane ..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Relej ti je 25 kn uzimao sam prije mj dana..ak sumnjas na njega, promjeni ga.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kod mene isto neko sranje s tim, 1. stupanj ništa, 2. slabo vrtio jedino 3 kako spada, mene je zahebavao konektor(ne radi, kad stisnem, radi), kad sam sredio konektor više ništa nije radilo haha, sad prelazim na releje, samo da negdje budem išao da kupim.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Može koja riječ o Proximi 6441? Vidim ima različitih motora, ova koju sam ja pikirao ima turbo, trebala bi biti 70ks. Ima 4500 rs, 2009 godina. Nema nešto opreme, klasika mjenjac, bez reverzera. Jedino radna rasvjeta nešto bolja. Zanima me da li je velika razlika u odrzavanju i kvarovima naspram starijih modela? Da li je to Zetor kao nekada ili su izgubili na kvaliteti? I najvise me zanima koliko bi takav stroj vrijedio? Jer sadasnji vlasnik još nije siguran oko prodaje pa nije ni formirao cijenu.... eh da, prednju vuču ne ukapča, koliko bi to mogao biti ozbiljan kvar?
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Neki konkretan problem? Koliko sam izguglao nešto su mjenjali na motorima? Ostalo bi trebalo biti manje više isto. Ako nije nešto drastično, i dalje bi mi moglo biti povoljnije kupiti traktor sa pravim satima i od poznate osobe, nego lutati naokolo....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Samo ti uzmi ako smatraš da je to traktor za tebe, po meni nisu noviji modeli ništa lošiji nego stari, dapače, ugodniji su za rad i poboljšani.
To što Proxima napravi, rijetko koji drugi u klasi može...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Ispravi me ako grijesim. Nema el. hidr. reverzer, ova navedena cak ni mehanicki, nema power brzine, el. ukljucivanje kardana, prednje vuce, nema ehr, tri brzine kardana...
Koji su to traktori u klasi pa da su manje sposobni?
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Mislim da bi bio dobar za mene, radim 6 hektara, ako uzmem njega povecao bi na 10 hektara od iduce godine. Vecina prikljucaka bi mi bila ok, sa njim bi radio brze i sa vremenom kupovao i bolje prikljucke...

Sta kezete na cijenu i na taj kvar prednje vuce? Nisam ih nasao na oglasima, jedino neki stari oglasi sa njuskala. Bili su oglaseni od 14000€ pa nadalje... Jel puno dati 14000€ za njega? Ima + nove uske kotace ali bez felgi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh