• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Viđam na oglasima da se pojavljuju ovi SGORBATI Zetori.
Što im znači to?


 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
A po meni ipak ova prva od Ursusa.

Ovo je za novije Zetore koji imaju odvojenu kabinu. Kako će riješiti ovaj dio gdje je rezervar, kad ova ima lim?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Lako se lim ukloni,ova od ursusa je u prednosti samo što već ima blatobrane,mada su dobre obe kabine pa koju god odabere neće pogriješiti.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
I ja mislim da bi ursusova bolje sjela. Zbog ovog dijela naprijed, a i ovu zetorovu bi tesko upasao oko blatobrana.
Malo se informiram, jednog dana bi ga volio 'modernizirat'
Kabinu novu stavit, hidro volan, mozda i haubu i masku drugu.
Na njuskalu je ista cijena kod Hubzina i u ACB.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
517
Pitanje za majstore , uradio sam generalnu na Zetoru 8045 prije dva mjeseca i nakon prvih 50 sati sam promjenio ulje. Do tih 50 sati potrošio je 2,5 litre ulja , sad ima 95 sati i nakon tri dana oranja potrošio je oko 1 litre ulja. Jel to znači da generalna nije napravljena kako treba ili je to normalno u prvih stotinjak sati ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nešto nije dobro nisam majstor ali sam znal promijeniti sklopove i urediti glave na 100 rh nije se potrošilo skoro ništa ulja.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
517
U 9 radnih sati oranja je potrošio oko 0,5 l ulja, tako da mislim da majstor nije odradio kako treba .
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Odušak i blindiran usis zraka/filter dovode do potrošnje ulja. Ako nije nista od navedenog, onda je mestar nesta gadno zahebo...

BTW navodno Zekini motori cuclaju 2% ulja na utrošenu količinu goriva...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,391
Do 2% se smatra normalnom potrošnjom ulja. Obično je to znatno manje, no svaki motor mora trošiti ulje.
Zakaj je normalno da VW troši ulje, a Zetor ne?
 
Posljednje uređivanje:

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Jel netko ima problem sa vodom u kabini na proximi? Ulazi mi malo kod donjih/prednjih/malih stakala, onih ispred nogu. Pretpostavljam da se neki kanalic zaštopao. Vidim da ispod gume stakla imaju rupe u okviru ali ne znam odakle da krenem. Probao sa na cijeli prednji kraj staviti ceradu, ali kada je bio na kisi procurilo je svejedno, ali malo manje. Pa mi nije jasno odakle dolazi do dolje? Jel moguce da je skroz sa krova?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Čemu služi ovaj filter na zetoru 4340,pretpostavljam da je za hidrauliku,ali ima i jedan kraj neovisne pumpe,pretpostavljam da je ovaj kraj neovisne pumpe više sito,a ovaj neki papirni,ispravite me ako griješim
Ako je tako kako sam napisao ima netko neku sliku,šifru ili broj ovog filter na slici ili je to nešto drugo? 20360 20190428_191930.jpg
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
361
To je filter hidraulike, a i mjenjača općenito jer je sve isto ulje. Unutra je papirnati uložak koji bi trebalo mijenjati svaki servis. Ispod pumpe je sito sa magnetom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh