• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Prva stvar takav akumulator ne stane na postojeće mjesto. Stavi max 180ah i gledaj da je startna snaga 1000-1100A.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ispod ručkice je jadna pločica koja je tanjurasta. Ona služi kao opruga koja vuče ručkicu prema gore.
Ispod te tanjuraste pločice je ravna pločica na koju se oslanja O-ring da bi se oslanjal na ravno.
Sve buš to našel ispod kad izvadiš ručkicu.
Danas riješeno,bio si u pravu oring je 8x2,svaka čast
Jedino mi se čini da ona oprugasta podloška nije jako pritisnula oring,ali vrijeme če pokazati,ako bude puštalo budem ju još malo podložio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Prvo ide ravna pločica, pa tanjurasta pa onda ručka.
Ako si tak sastavil onda možeš po potrebi staviti deblju ravnu pločicu ili dvije tanje.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Je,je tak sam složil,a tako je bilo i prije,nabio sam prije jedan našiljeni komad,a potom štift koji drži ručkicu,malo je pritisnulo,ali mi se čini da je trebalo još,ali za sada ću pustiti tako,pa ako bude puštalo znam što mi je činiti
Još jednom hvala
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
129
majstori imam pitanje.
Danas u oranju mi je traktor kad se malo opteretio samo stao i zadimio napred iza kilera. Probal sam prešaltat i krenut u rikverc, ništa, u vozne brzine, ništa. Ugasil sam ga i upalil nakon minute jer sam sumnjal na lamelu. Kad sam ga upalil, prešaltal i krenuo je, naravno, ali pod većim okretajima se sporije kreće. Uvjeren sam da je ona i zamijenil bi ju, ali se bojim da nije kaj drugo još uz to pa da vidim kaj vi mislite. Uglavnom sad je sve "oke" u vožnji se ponaša normalno, ali ga uopće ne želim stavljat pod bilo kakvo opterećenje. Radi se o traktoru Zetor 8145.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Bok imam problem na 7340 on radi normalno i onda se samo ugasi, skinuo sam rezervar i oprao, bilo je puno mulja unutra, promjenio filter i čašicu očistio ali opet zeza, gdje je još mogao navući smeča i jel je moguće da čep zeza to jest onaj odušak na čepu pošto je hrđav malo ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Hju64 kak misliš, naprijed iza kilera, a sumnjaš na lamelu ? Ako je otišla lamela.ona se osjeti. Smrdi ko vrag. Ako prima gas a ne vuče mislim da nema šta drugo niti nego lamela.

Hass, pogledaj šuplji vijak od crijeva dovoda goriva na ac pumpu. Kad skineš šuplji vijak unutra u ac pumpi zna biti mali grubi filter koji se oče zaštopati ili ako imaš nepovratni ventil njega rastavi. Meni se taj nepovratni prvi zaštopa. Čim počne štucati znam šta je. Ako nije to onda negdje vuče zrak. Nešta ne dihta kak treba.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
@dado6340 puno ti hvala, bilo je zaštopano i na nepovratnom ventilu i unutar šupljeg vijka, samo ne znam kako kad svaki put točim na benzinskoj direktno u traktor...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Limeni spremnik goriva...uvijek ima taloga, rđe od kondenzacije...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Kak toga nema dok točim iz kanistera ? Već sam to spominjao više puta. Dok sam točio na jednoj benzinskoj uvijek sam imao nekakvih zajebancija. Kad sam prešao na drugu više toga nema. Nabavio bačve za gorivo ali nisu bile čiste. Oprao sam ih toplom vodom i svačim nečim ali svejedno dok točim iz njih ima nekog smeća. Tak i to. Nema veze šta točiš na benzinskoj ako im rezervari ili samo gorivo nije čisto.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Pitanje za elektricarne majstore,
Zamjenio sam prednje reflektore, stavil led umjesto originala i to radi.
Otraga vise ne radi jer sam isel po gustisu u šumi pa je valjda žica nastradala.
Jel bi ja mogao posuditi struju od prednjih reflektora za barem jedan straga? Stavil bi ga gore ne krov da budu instalacije po krovom. Jel bi to bilo previše za jedan osigurač. To su one okrugle led lampe iz masive.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Nije bitno za lampe od kud su i kakvog su oblika,nego koliko su wati,tj koliko struje "vuku",ako su 27 w onda možeš,ali ako su 48 w onda treba provjeriti jačinu osigurača
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pošto su nekad napred bile 2 klasične sijalice ja vjerujem da sad bez brige na tu instalaciju možeš natovariti 4 led lampe.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Pošto su nekad napred bile 2 klasične sijalice ja vjerujem da sad bez brige na tu instalaciju možeš natovariti 4 led lampe.
Upravo sam to i mislil.
Na traktoru je original kabina i one njihove okrugle lampe,dve napred i jedna iza.
Za potrebe tri led svijetla ja bi koristio instalaciju od dva originala. Mislim da je to izvedivo.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
I još jedna stvar, jučer sam orao prvi put konkretno s ovim traktorom, dimi se na odusak ko iz lokomotive. Ima oko 8500rs navodno nisu skidani. Zakaj lampica ulja svijetli na 1000 okretaja a ulja ima dovoljno.
Već sam negdje vidio to pitanje ali se ne sjećam na kojem forumu.
 
Na vrh