• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,969
Na mojem zetoru je korištena samo za jednosovinku,i mislim da sam negdje pročitao podatak da je dozvoljeno opterćenje na nju oko 1-1.4 t,(nisam 100% siguran)
Uglavnom kod mene je bila "testirna"sa prikolicom punom pijeska oko 3 tone i bez problema i ikakvih savijanja je podnesla(zetor 4911)to je bila ukupna težina na prikolici,a kotači su skoro na kraju prikolice,tako da je oko 1.5 t bilo opterećenje na kuku,tako da ako nemaš neku ogromnu prikolicu bez problema je možeš zakačiti
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
A kakva onda ide za berač,balirku?.....

Za balirku ide ta duga. Može i berač. Ali za jednosovinske prikolice bi trebala biti automatska ili trn da je čim bliže traktoru.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Takva kuka ima nosivost ali je daleko od traktora pa zato diže prednji kraj na traktoru, a ova kuka koja je bliže traktoru koju je naveo MilanZetor, bliže je traktoru i ne diže prednji kraj traktora.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
kod mene je ovako,,, kačim prikolicu i berač,,, a balirku za letvu
 

Prilozi

  • IMG_20210125_133619.jpg
    IMG_20210125_133619.jpg
    72.2 KB · Pregleda: 31

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Naravno iz knjiga: tamo piše no kaj je za kaj predviđeno i atestirano.
Uvijek ima onih koji idu preko mjere i onda se čude kad se dogode nepredviđene stvari.

Zanimljivo je da su korisnici uvijek pametniji od onih koji su neku stvar konstruirali napravili te predvidjeli za određenu namjenu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Korisnici ne pametuju nego nisu svi dobivali kuke po knjizi. Kod mene su jako rijetki ti koji imaju automatsku kuku, na starijim serijama i nema nitko onaj produžetak automatske za berač i balirku. Jedino su novije serije zetora dobivale taj nastavak.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,969
U potpunosti se slažem sa prethodnim postom,a automatsku kuku za stariji zetor je gotovo nemoguće naći,a ove za noviji su skupe kao suho zlato,i još ih treba preraditi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Nisu dobili? Ne, nisu platili. Lijepo piše "na posebnu želju kupca".
Na IMT-u nije dolazila nikakva, pa se nitko nije bunil. No, nevažno.

Nama je '69. na Zetoru 2511 došla klateća, ali starijeg tipa, i nikad nije bila na traktoru.

Problem klateće poteznice (one lijeve na slici) je to kaj je preduga i zato nije za veliko vertikalno opterećenje.
Da ju se skrati za 150...200 mm i prerade ušice, onda OK, ali to nitko ne radi već radije "pametuje" jer ne zna ili nije pročital, čemu kaj služi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Usput, ak se netko hoće zafrkavati i pripasati automatsku kuku, imam jednu za prodati.
Nije od Zetora, zapravo ne znam od kojeg je traktora (došla je čudnim putevima k meni), ali ju se može prilagoditi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Nisu htjeli kupiti ? Možda su koštale ko pol traktora ? Stari kad je kupio ursusa dobio je obadvije. E sad jel doplatio, mislim da nije, jer nije to nikad spominjao. Kao šta kažeš nebitno. Uglavnom tko god ima onu kuku na lijevoj slici svi voze sve na tome i još nikom nije pukla. Ionak niko nebu zakvačio za taj traktor i na tu kuku tandemku
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Rekoh, na IMT-u nisu najčešće dolazile nikakve kuke, pa su ljudi morali sami kupovati, izrađivati, krpati kak su znali. Čak niti bočni lanci. I nitko zbog toga nije odustal od kupnje IMT-a (osim valjda mog jape :) ).
Ne vidim zakaj je to problem na Zetoru. Naručiš i kupiš kaj ti treba. A da košta? Pa svaka stvar košta, a ne kupuje se svaki dan.

Dado, ma meni je svejedno tko kaj i kak dela. Nikad ne znaš...možda bude i tandemku zakvačil. Koliko ljudi ne postavlja samo osigurač na klin...
No, kad se dogode sranja onda su svi drugi krivi a ne onaj tko je pogriješil.

Da imam Zetora, takvu bi kuku preradil da bude kak treba i onda ne bi bilo brige. U najmanju ruku ju skratil, jer je preduga za 1-osovinku prikolicu.

Problem je kaj ljudi ne razlikuju i ne razumiju razliku između onoga kaj se može i kaj je ispravno.
Na obični auto možeš zakvačiti auto prikolicu s tri tone nosivosti jer ima kuglu fi 50. No jel to ispravno i kaj se bu dogodilo nitko ne misli.
 

Najnoviji postovi

Na vrh