• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zeko3511

Član
Tu od
11 Stu 2020
Poruka
50
Za novu automatsku za zetor traze 5000 kn,da je zlatna nebi toliko kostala,imt-ovih ima po 100 eura kolko hoces i odlicne su al jbg kad ne pase na zetor
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Da mi je naći takvu automatsku za proximu sa produžetkom.. Nova oko 12 000kn. Ali da gornja vuča ostane klizna ako je moguće.
Milane, takve kuke se rjeđe koriste danas radi sigurnosti jer su u osnovi za manje traktore (a i cijene).
Uz kliznu češće idu one s trnom:
renault-ceres-95x,62c3405f.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,751
Za novu automatsku za zetor traze 5000 kn,da je zlatna nebi toliko kostala,imt-ovih ima po 100 eura kolko hoces i odlicne su al jbg kad ne pase na zetor
Bilo ih je nedavno po 3500 kompletno sve čak i onaj produžetak za berač ili balirku.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Milane, takve kuke se rjeđe koriste danas radi sigurnosti jer su u osnovi za manje traktore (a i cijene).

Imam ja takvu i za tu donju trn + produžetak sam dao ravno 5000kn.. Gornja je klizna okretna, sve CBM. Kvaliteta loša. Gornja ima više lufta nego ona na 6245, a donja na produžetku lufta gdje hoćeš. Cisternu 5300l kačim na trn i opet dosta lupa od traktor prazna po lošem putu.

Za moj pojam je najbolja Ursusova automatska donja uz male prepravke da se ne može otkvačiti prikolica ili berač. Produžetak se isto složi da nema lufta i onda je to funkcionalno za male novce.
 

Prilozi

  • received_2375053919191769.jpeg
    received_2375053919191769.jpeg
    61.9 KB · Pregleda: 35

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Jesi razmišljao o K80 ako možeš zamijeniti kačenje na rudi od cisterne? Mislim ja nemam sa time iskustva, ali mi se čini dobar sistem.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
I onda si napravim problem sa svim drugim strojevima :). Kod nas bilo koji traktor može zakopčati bilo koji stroj, od vučenih do nošenih.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Automatska nije za tak velike terete, dok ova je.
Lupala bi i ona isto kak i ova s trnom, ako ne i više
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Zbog čega nije? Kad se potrga onaj zaklopac što ju zaključa otkvači se bilo šta. Taj trn drže 2 mala klinčića i ništa više.

Dok skopčam cisternu na 6245 samo gas nema tog rukanja. Isto tako dok je na proximi i donjoj poteznici manje udara.. Iako ona nije namjenjena za velike terete opet je u praksi bolja.

Sve je tu u teoriji lijepo, ali na terenu se stvari pokažu kakve jesu.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Jedino to, eventualno ako je isti nosač klizne poteznice na oba traktora, onda se može selit.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Nije to toliki problem, nego je globalno stvar da je skuplje, a lošije i manje kvalitetno u praksi. Gornju cbm vuču treba prešmirglati nakon nekog vremena jer više klin nejde koliko je mekan materijal.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Ja sam automatsku sad nabavio Sauerman pa ću baš vidit, imao do sad i imam još fiksnu Rockinger, nemam zamjerke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Lijepo piše da je do 1000kg vertikalnog opterećenja.
Ova s trnom nema pokretnih dijelova i može podnesti veći teret. A i sama ušica ruda stoji na dvije plohe, a ne na jednoj kak je na automatskoj.
Rekel bi da je previsoka u odnosu na manje traktore pa da zato imaš problema.
Ovo s raskapčivanjem mi nije jasno zakaj se događa. Presječe klin ili kad drugo?

Meni su draže kuke s klinom, kategorije C ili D, za teške priključke (iznad 5t).
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ja imam istu ovu automatsku i bez problema sve ide zakacim - otkacim prikolicu iz kabine i ne izlazim
a prikolica mirno stoji ne lupa u traktor tokom voznje
 

Prilozi

  • automatska-traktorska-kuka-zetora-slika-13919799.jpg
    automatska-traktorska-kuka-zetora-slika-13919799.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 22

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Govorio sam za gornju vuču Cbm da je mekan materijal, nakon nekog vremena teže ide klin pa treba obraditi rupu jel.. Visoka je, ali može jednu rupu niže i poteznica ide ispod trna pa je i ona malo niže.

Znam i ja da je taj trn predviđen za veće terete, ali velim radije zakačim na produžetak zbog lupanja od traktor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Mogu probati:
automatska-vuca-slika-59636856.jpg


NDM vučnog vozila: 7500kg
Najveće vertikalno dozvoljeno opterećenje: 3000kg
NDM prikolice: 22t
Najveća brzina: do 40km/h
 

Najnoviji postovi

Na vrh