• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Nadam se da se gospon doktor nebu srdil na preporuci i da mi se nebu štucalo :rolleyes:
Kaj se moje strane tiče nebu ti se štucalo, a kaj se Tomijeve tiče vreme bu pokazalo. Mada ja iza svog posla stojim uvijek pa bu tak i ovaj put.

Isto tak se nadam da bumo napokon vidli gde je ta bajka u Gariču i da bumo napokon napunili torbe 🤭

Znam da ti je prvo podebljano bil izazov...a drugo nagrada za trud.
Ovaj put sam baš sa voljom zagrizel i nisam htel odustati.
Srečom uspelo je. Nadam se da bu potrajalo.

@Tommy
Jel si ugradil lim i probal ga pod teretom?
Zaboravil sam na manometar. Sjeti me pa ako hočeš dođeš si po njega kad bu radil neki posel da se zagrije kak treba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Sigurno je tekst predug pa ću skratiti na bitno, da li u hidrauliku volana na Zetoru može ići Ina super 3 ulje umjesto hidraola?
Možeš bez problema natočiti motorno. Gumicama ni pumpi nebu ništ.
Atf je malo problem kaj se motora tiče, ali od malo hidraola nebu njemu, a ni pumpi ništ.
Ako imaš veliki rezervar za volan malo je teže skontati da gubi ulje, ali ako je mali prije buš ostal bez volana nego se bu bilo čemu kaj dogodilo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,234
Nakon 12god i 6-7000rs lamela je otkazala poslušnost. Počele su obje klizati..
 

Prilozi

  • IMG_20230806_200157.jpg
    IMG_20230806_200157.jpg
    50.6 KB · Pregleda: 53
  • IMG_20230806_200227.jpg
    IMG_20230806_200227.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 53
  • IMG_20230806_200914.jpg
    IMG_20230806_200914.jpg
    30.5 KB · Pregleda: 53

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,118
Lamela izgleda konična...vjerojatno su zamašnjak i potisne ploče takve.
Budete li to dali poravnati?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,234
Misliš da nije poravnata jednako na gornjim i donjim nitovima?

Kaže tata da neće ravnati ništa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Oprati i sa novom gore i samo gas, kakvo tokarenje....
Eh, kad bi ova nova izdržala tolke sate to bi bil uspjeh. Probaj Lukovu nabaviti.
A vidim i ležaj u zamajcu je platil.... nadam se da nije oštetil spojnicku.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,234
@MUHA Ova je bila kupljena u TractorPro, ona bolja s federima kao. Uzet ću opet takvu. Ležaj je otišao prošle godine, krčao je kad stisneš kvačilo i potegneš kvačilo kardana. I tako je to prestalo i mi nastavili raditi.
Nije oštetilo ništa.
 

Prilozi

  • IMG_20230806_200207.jpg
    IMG_20230806_200207.jpg
    64 KB · Pregleda: 32

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Ja na slici ne vidim federe na vučnoj lameli.
Možda slika vara ali mi zvono izgleda "oprano" uljem iz mjenjača.
Ako je tak semeringe obavezno nove. Vjerujem da je sahranilo oba pošto je stradal lezaj u zamajcu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,234
Nisam napisao, ulje je motorno. Znači semering radilice je pustio. Hipenol je specifičan odmah znaš da je on, ali sad nije. Da da, mijenjamo semeringe obavezno.
 

Dume97

Novi član
Tu od
11 Velj 2021
Poruka
6
Nisam napisao, ulje je motorno. Znači semering radilice je pustio. Hipenol je specifičan odmah znaš da je on, ali sad nije. Da da, mijenjamo semeringe obavezno.
Uz semering radilice provjeri kanal od ulja ima čep na bloku iza zamasnjaka oće i on mastit ako je motorno u pitanju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Ono crno kaj je u zvonu je motorno plus smeče koje je ušlo kroz onu rupu između kartera i zvona.
Mene brine, ne brine, ali vidim i zam masno, ono u zamajcu.
Tam motorno može jedino kroz vijke zamajca.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Neznam jel ima u RH koja auto skola da obučava samo F kategoriju.
Obično to bude polaganje za A1 i sa njom dobiješ F kategoriju sa 15 i pol let i odma moreš iči špediciju vozit sa današnjim traktorima....
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,553
Mogli bi biti ažurniji po tom pitanju. Evo ja bi recimo vjerovatno išel da je bilo toga jer mi je vozačka naravno bila potrebna kaj prije a za motor nemam interesa (čitaj: "Dok živiš pod mojim krovom nebuš sjel na to")🤣
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Pa nekad je za to bilo dovoljno poznavanje prometnih propisa.
Samo kaj je bilo, ako se ne varam, od 16-te.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo meni najbolje opisuje događaj od prije 10 g. kad sam zavrsio u mješanoj grupi na doškolovanju..dva lika su polagala za motornu pilu i svatko tko bi ušao u "razred"od osoblja škole gnjavili bi kako bi oni odmah polagali i za kalač tak da ne moraju više dolaziti...dobro da nema tečaj za decu delati ili za sjekiru.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,419
O da! To je bila, pred 50 let prava auto škola za Tomosa! 😛
Likson skreće lijevo u svoje dvorište, a pokazuje DESNOM rukom "kamo treba ići onaj iza njega":hahah:
 

Stari

Član
Tu od
20 Stu 2019
Poruka
42
Drugi puta skidam boš pumpu u dva dana, zaljepili elementi i zaljepio klipić na Ac pumpi.

5rs je napravio i opet ista stvar. Bošista ništa nije mijenjao, samo ju rastavio, očistio i razradio. I rekao je da je do goriva, a tog istoga goriva je već popio 500l. El može biti zato što je zimsko pa aditivi ljepe po vrućini?
Isti problem imam i ja, nakon par sati rada nakon popravka boš pumpe ( zalijepili elementi)elementi pumpe opet zalijepili. Da li si i kako riješio problem? Ja sam uvjeren da nije od "suhog" plavog dizela jer sam nakon popravka pumpe sipao ulja u rezervoar 1l na 100l dizela , najvjerojatnije nije ni do istrošenosti elemenata jer je jedan novi a isto je bio zalijepit , pa jedino ostaje razlog motorno ulje za podmazivanje pumpe!?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,435
Problem je riješen tako da više nisam sipao to gorivo što sam imao kod kuće, druga dva traktora su ga uredno potrošila, promjenio sva crijeva i oprao rezervar goriva, dalje sve normalno radilo, e sad dali mi je tko šta ubacio u rezervar ili je baš bilo do goriva ne znam .
 

Stari

Član
Tu od
20 Stu 2019
Poruka
42
Poštovani g "MUHA" obraćam se Vama da podijelite svoje ogromno iskustvo samnom ( a pročitati će i ostali forumaši). Moj problem oko boš pumpe već svi znaju pa ću to preskočiti, ona trenutno čeka ugradnju dok ja uz pomoć forumaša pokušavam otkloniti uzrok. Rezervoar ispran, u gorivo dodano malo ulja i danas sam htio zamijeniti ulje u motoru, a kad sam ispuštao ulje primijetio sam da uz ulje izlaze i neke nakupine kao totmast, odlučio sam skinuti karter a kad tamo taloga ( kao totmast) za oko 2 litre, i sito pumpe je sa donje strane bilo u tom talogu. Mijenjao sam ulje na traktorima nebrojeno puta ( na ovom prvi put) ali karter nisam nikada skidao pa me zanima da li je to normalno da ima toliko taloga? Da se nije prošli vlasnik malo "zaigrao" pa dodao u ulje previše aditiva da poboljša podmazivanje (čitaj pripremio za prodaju) pa zbog toga toliki talog?
I na kraju još jedno pitanje, da li umjesto brtve kartera koja je pukla prilikom skidanja mogu koristiti silikon kao na slici?
Lp
 

Prilozi

  • IMG_20230809_212352.jpg
    IMG_20230809_212352.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 11
  • received_801320258391749.jpeg
    received_801320258391749.jpeg
    83.3 KB · Pregleda: 43
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh