• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Stari

Član
Tu od
20 Stu 2019
Poruka
30
:eek: Kak ključ 12?:unsure::cry:
Ma na Zetoru barem kod mene su ti neuobičajeni vijci tj ključevi npr m10 ključ 16 i sl .

Shvatio sam sve , kad budem krenuo s poslom za sve nejasnoće, probleme i moju nestručnost ćete saznati !!!

Muha hvala za sve gore opisano , kad krenem s poslom sigurno ćeš znati ( očekujem puno nepoznanica)! Pozdrav .


Kod mene Zetor 4340 je nadam se ovako kao na slici

Nije neka mudrija ali ako nisi nikad delal moglo bi biti problema.
Probaj, ako zapneš pitaj pa bumo probali.

Treba skinuti poklopac i okrenuti ga naopako.
Tu na mjestu označenom strelicom imaš jedan vijak (ključ 12) kojeg trebaš otpustiti.
lakše je kad se izvadi osovina ruku ali onda treba otkopčavati polugice, vaditi razvodnik.... malo je škakljivo ali ide bez vađenja bilo čega.



Nakon toga napadneš poklopac sa strane (ključ 19) i izvadiš čahuru torzione van.
Zamjeniš o-ringe i obrnutim redosljedom sastaviš.

Slike i upute sam pohranio na komp.Znači torziona osovina ( ova duža a tanja ako se tako zove i ona deblja kroz koju ide ova tanja )nikako ne ide van bez skidanja poklopca hidraulika i tog vijka ( ključ 12)?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230830-175042.png
    Screenshot_20230830-175042.png
    116 KB · Pregleda: 12
Posljednje uređivanje od moderatora:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,550
Točno tak i moj savjet odnesete hidraulik majstoru koji razumije problemstiku to vam složi kak treba biti i mirni ste.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,937
Raskopaj sam. Namućit ćeš se. Trajat će. Ali ćeš naučiti!
Pa ako negdje zablokira ima ovdje majstora! I svaka se škola plaća!
 

Stari

Član
Tu od
20 Stu 2019
Poruka
30
Točno tak i moj savjet odnesete hidraulik majstoru koji razumije problemstiku to vam složi kak treba biti i mirni ste.
Slažem se s jednim djelom a to je da bi majstor sve to lakše i brže napravio ali to nije kvar, to je samo (pretpostavljam) loša o ringa koju treba zamijeniti, problem je jedino skidanje poklopca hidraulika s pripadajućim djelovima , kad bi bio neki video!?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
I u igrici imas kaj serafit :ROFLMAO:
 

Prilozi

  • 20230830_213655.jpg
    20230830_213655.jpg
    35.1 KB · Pregleda: 21
  • Haha
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
ne ide van bez skidanja poklopca hidraulika i tog vijka ( ključ 12)?
Ne.
Na tvojoj slici iz kataloga to je vijak pod brojem 33, a drži za čahuru ušicu pod brojem 37 na kojoj je štel šaraf pod brojem 40 i matica 41-

Kod mene Zetor 4340 je nadam se ovako kao na slici
Sve isto ko na mojoj slici.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Slažem se s jednim djelom a to je da bi majstor sve to lakše i brže napravio ali to nije kvar, to je samo (pretpostavljam) loša o ringa koju treba zamijeniti, problem je jedino skidanje poklopca hidraulika s pripadajućim djelovima , kad bi bio neki video!?
Ako je problem skidanje poklopca i za to treba video..... malo me strah kaj te bu tek dočekalo pod poklopcom.
Ako zapneš ja bum pomogel jezikom kolko god mogu i znam.

Moja preporuka je da kad je več poklopac dole treba prebrtviti razvodnik hidraulike i staviti nove manžete na klip.
Bilo bi dobro kad bi odmah i ruke hidraulika prebrtvil, a možda čak i zamjenil oringe na ručicama poluga kojima upravljaš ali za prvi put ako ne curi možda bolje ne dirati.
Ruke možeš i izvana prebrtviti, a poluge su malo žešča komplikacija ako nisi nikad radil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Sa današnjim gumicama koje su u prodaji nebu dobro ni osmjeh sa lica sišel a one budu več tak pečene da bu teklo 🤭
 

Stari

Član
Tu od
20 Stu 2019
Poruka
30
Ako je problem skidanje poklopca i za to treba video..... malo me strah kaj te bu tek dočekalo pod poklopcom.
Ako zapneš ja bum pomogel jezikom kolko god mogu i znam.

Moja preporuka je da kad je več poklopac dole treba prebrtviti razvodnik hidraulike i staviti nove manžete na klip.
Bilo bi dobro kad bi odmah i ruke hidraulika prebrtvil, a možda čak i zamjenil oringe na ručicama poluga kojima upravljaš ali za prvi put ako ne curi možda bolje ne dirati.
Ruke možeš i izvana prebrtviti, a poluge su malo žešča komplikacija ako nisi nikad radil.
Malo sam nakon svega gore napisanog izgubio volju i hrabrost za taj zahvat ( da je to kao boš pumpa, tu sam se usavršio, skini- stavi i tako par puta u nekoliko dana). Najbolje kako kaže "puknuti" , malo slini, ma nek i dalje malo slini, samo nek ostalo radi kak treba! 🤔
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Nakon duljeg stajanja (jer koristim druge traktore) na 5011 mi ne odvaja kvačilo. Kako ga najlakše "odlijepiti" bez prepolavljanja traktora?
Isto mi se desilo pred koji mjesec, no par puta paljenje/gašenje/napred/nazad je odlijepilo, no ovaj puta nikako. Ima li kakav jednostavan recept za takvu situaciju?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ugašen u 5 brzu jedan u kabinu da stisne kvačilo a dvojica (svaki za jedan kotač) i cukaj napred nazad.
Ako ne pomogne postoji opcija sa vrelom vodom koju nebi preporučil.

Ubuduče kad i ako odljepiš kod parkiranja traktora nabi neku drvenu cviku između pedale i sica ili nečeg sličnog i ostavi ga da tak stoji.
Nije zdravo za Japanca ali za silu je vrag i muhe kosal.
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
@MUHA, uspio sam na način da sam ga krenuo verglati u 5. brzoj. Kako je iza bila zakopčana prikolica - tako je hopsao naprijed-nazad. Ostavio sam mu "pritisnut" kuplung.

Hvala za hintu za 5. brzu. :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Ovo je jedan jedini Zetor koji sam vidio danas na sajmu, Čotićev stand
 

Prilozi

  • 20230910_103628.jpg
    20230910_103628.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 26
  • 20230910_103634.jpg
    20230910_103634.jpg
    43.9 KB · Pregleda: 26

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
To nema veze sa Zetorom.
Deutz CR motor na Carraro getribi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Je, za proizvođača...piranje jel za korisnika.
Kad vidim one snopove žica po motoru...muka mi je.
Ovdje ljudi pitaju kak spojiti lampicu na alternator...pa tko bu to za 20 let popravil???
 

Najnoviji postovi

Na vrh