• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,093
U potpunosti se slažem sa tvojim mišljenjem.
Nemam grijač,ali ste me ipak zaintrigirali pa bih volio znati u čemu je caka,a vjerojatno i ostali koji čitaju ovu temu
Znam zašto taj grijač služi,ali na šta treba paziti(osim da se ne zaboravi na njega pa proključa rashladna tekućina
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Pa nema tu neke velike nauke, bitno je dobro spojiti utikač i obavezno spojiti zaštitni provodnik na odgovarajuće mjesto na grijaču, u slučaju da grijač probije na masu, da ne bi neko nastradao ili da ne bi eksplodirao akumulator zbog veze mase i minus kleme...
Što se tiče vremena koje će grijač raditi, moje mišljenje je da je sasvim dovoljno ostaviti oko 30 minuta prije paljenja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Danas u toku rada traktorom, kada se malo zagrljao primjetio sam da mi pomalo curi ulje iz bosch pumpe na osovinici preko koje se reguliše gas. Vjerovatno ima neka piksna. Zanima me da li se to može riješiti bez skidanja bosch pumpe, a ako ne može, i ako se bude morala skidati bosch pumpa da li je bitno označiti položaj u kojem je bila uzubljena u motoru ?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,093
Prvi dio pitanja neznam,a za drugi dio ne treba označiti jer se nalazi"dupli zub"tako da je ne možeš krivo vratiti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ima piksa i oring.
Najbolje je skinuti pumpu i odmah napraviti servis, zamjeniti semering jer ni on nije u bajnom stanju...
Zabilježi položaj pumpe u odnosu na blok da kasnije ne trebaš štelati kut predpaljenja.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Dobro jutro svima,
Moj dobar prijatelj je kupio zetora 6045 i žali se da trese (skače) pri kretanju. Skinuo je onaj lim sa lijeve strane i uslikao kvačilo, vidi se da je rastavljan i da je najverovatnije mijenjano kvačilo... Šta bi mogao biti uzrok tome ? VideoCapture_20231215-093710.jpg VideoCapture_20231215-094112.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Loša lamela. Mi smo nedavno stavili na 6245 s ublaživačem udaraca, Ursus piše na kutiji i isto malo trese.. A to je bila najbolja za kupiti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Lamele prije ugradnje treba provjeriti na centričnost,provjeriti debljinu.to je prva i osnovna stvar.

Još je bitnije da ju se ne sjwbe kod montaže..

Ravnanje zamajca,i potisne se podrazumjeva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Na slici se ne vidi treča capica. Ove dvije izgledaju ok.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Ako se može preko slike vidjeti da li je dobro naštelano, mogu tražiti još slika ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Pozz
Da li na ovom mjestu na prednjoj vči zetora ide neko ulje pošto kada sam odvrnuo vidio sam da ima ulja unutra ali ne do šarafa 20231218_114922.jpg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Evo havarije pred blagdane....
Image5644580772923610261.jpg Image8712420080628705855.jpg

Pukao vrh vilice 3 brzine i komadić izletio van... Pretpostavljam da se to teško nalazi rabljeno jer su te ukapčalice tražene.
Zupčanik nema vidljiva oštećenja. Trebam prijedlog za popravak. Pretpostavljam predgrijavanje i niklova elektroda? Umetak baš mora biti gusani ili ne?
Nova vilica je več naručena.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Kupi novo čegec Zelina, nije to jako skupo. Koliko se sjećam da smo platili cca 1000kn. Upao nam sinkhron od brzih sporih u kućište i počelo curiti ulje..

Ne predlažem krpanje kućišta u koje ide ulje, jer nakon nekog vremena voli puštati.. Krpali smo karter na autu i to je bilo kratkog vijeka, a odrađeno je po ps-u..
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
391
Uhhh grdo, raskopat sve do šarafa i dati nekome tko vari takve stvari. Kolko sam gledao Pakistance kad vare takve stvari oni obavezno zagriju cijeli komad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh