• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,093
Ja sam vario sa EZ NIKALJ 10
Evo tu par slika sličnih stvari

Niakd prije nisam gus vario,isam sam se iznenadio kako je lijepo ispalo
Sa ovim elektrodama predgrijavanje ne treba,jedino moraš paziti da ne pregriješ materijal,potegneš mali var i pričekaš da se ohladi i tako ponavljaš
Jedino bi trebao naći komadić koji ti je otpao ili sve navariti,ali to će ti uzeti dosta vremena i morat ćeš ga iznutra ponovno variti
Inače se te elektrode jako lijepo tope i nastaje kvalitetan zavar
Ali su dosta skupe mislim da je bilo oko 110 eur kila,ali tebi ako imaš komad je desetak elektroda dovoljno
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Osobitu pažnju daj ciščenju komada ..kak vele gore pakistanci njega mlatne na žar...a u žaru ima ugljika pa bože pomozi..ni vanjska temperatura kod njih nije zanemariva
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Otkinuti komad je negdje na njivi. Tetak je skužil da nekaj ne štima dok nije mogel plugove dignuti. Tu na poslu mi inžinjer zavarivanja govori da sa prokrom-željezo elektrodom se to zavari. Posle ispitam sa penetrantima jer nesmije puštati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moj otac je na štore zavario s co2..eto ga još drži...To je jedan rizik u kojem svakako dobivaš ..samo hrabro.
 

zetorrr

Novi član
Tu od
22 Lis 2019
Poruka
11
Pozdrav svima, na zetoru 5211 sam skidao poklopac hidraulike i rastavljao ručice, pa sam to složio danas do kraja i sastavio na traktoru i sve radi i funkcionira normalno, ali mi je ovaj zeger ostao u posudi kojem nisam mogao pronaći mjesto gdje ide... Ako zna netko od kud bi on mogao bit bio bi zahvalan
 

Prilozi

  • IMG_20231226_171505.jpg
    IMG_20231226_171505.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20231226_171545.jpg
    IMG_20231226_171545.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 36

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Tam ispod ručice za finu regulaciju i onog komada kojeg za poklopac drže dva vijka ključ 17.
A pošto je to 52 možda je i ključ 16.

Nije mi samo jasno kak si ga uspel fulati a mora da te dobro namučil pošto mu fale uha za kliješta. Jedino ako je iskočil nekad sam posto je plitak utor za njega utokaren.
 

zetorrr

Novi član
Tu od
22 Lis 2019
Poruka
11
Misliim da se može stavit da se poklopac neskida . Utor je na poklopcu onda jel tak? Na osovini sam stavio osigurač nije mi jasno čemu služi taj osigurač.
 

zetorrr

Novi član
Tu od
22 Lis 2019
Poruka
11
Da ona osovina je 20 mm kupovao sam novi a ovaj osigurač vanjska mjera 39 a unutarnja 32 dva puta sam rastavljao al mu nisam našao mjesto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Neznam, ne pamtim da pod poklopcom i na polužju postoji takav veliki seger osigurač.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Prilikom skidanja bosch pumpe sa zetora da li treba skidati izduvnu granu jer ona 2 vijka sa vanjske strane nije problem odvrnuti ali onaj jedan sa druge strane do bloka motora je na nepristupačnom mjestu. Moze neko malo da pojasni kako da priđem onom vijku do bloka motora
 

Najnoviji postovi

Na vrh