• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

I

ihorzic

Guest
evo opet se vračate na temu smrzavanja - ali da vam kažem " ono što sam napisao prije o gorivu stoji"
nafta se na ovim minusima smrzava !!!!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
isao sam gledati zetora 7045 za njemacko trziste zadnje gume 16.9 34 cola a prednje 13.6 24 ima pomocni cilindar na hidraulicnim rukama brzi kardan itd pa me zanima koliko taj traktor ima konja i zasto mu uopce sluze ti veliki kotaci ?Inace traktor izgleda ogromno a zvuk je neopisiv reski jak zvuk kao d aima 150 konja inace nezam na sta da pripazim kod tog traktora?
 
T

tuaregr10

Guest
isao sam gledati zetora 7045 za njemacko trziste zadnje gume 16.9 34 cola a prednje 13.6 24 ima pomocni cilindar na hidraulicnim rukama brzi kardan itd pa me zanima koliko taj traktor ima konja i zasto mu uopce sluze ti veliki kotaci ?Inace traktor izgleda ogromno a zvuk je neopisiv reski jak zvuk kao d aima 150 konja inace nezam na sta da pripazim kod tog traktora?

Pozdrav bornakutina :arrow:
Zetor 7045 ima 70 ks :rolleyess:.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Taj traktor ima oko 65-66 konja, a inace su snazni i jako izdrzljivi.. ja sam imao nekoliko takvih i za brzinu su bolji od 7245..imaju spore mjenjace tako da su mu skoro sve osim 5 brzine radne..

Ti si gledao vjerovatno ovaj traktor..http://www.njuskalo.hr/traktori/euro-zetor-7045-oglas-3805496

;);)

jesam traktor ne izgleda lose samo mi je cudno zasto je ta cijena neznam u cemu je caka motor izgleda dobro ne dimi i dobro pali ima zimsko paljenje kao ovi stariji modeli.Covjek kaze da ima i jedan mali spremnik sa gorivom da dizne mogu odmah povuc gorivo zato jel im je rezervar nisko tako da nema problem sa prvim paljenjem.Prednja vuca radi ali krci kad se iskljucuje kardan ali ne na rucnom kvacilu vec na onoj malo rucici mora gas bit jako nizdak da iskljucis kardan...naprijed di je onaj bolcn na prdnjoj vuci ona koljevka je malo kao napukla. Kaze da je vukao malcer 2,7m bez problema....alii traktor izgleda strava....jos su mu kotaci zamjenjeni pa je jos i siri sta mi jos mozes reci o getribi da li je to getriba kao i na mojem ursusu da mu je 5 spora brza od prve direktne ili mu brzine idu po redu kao na ovim novijim modelima inace to su prvi modeli koji su imali ventilaciju u kabinama...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
šta će biti sa ursusom ,ide u trgovinu ili ostaje,

a ako bi se uspio dogovorit sa ovim za cijenu prodao bih ga ali neznam bojim se ovog traktora a i malo mi se cini prevelik za moje domacinstvo nisam jos na cistom...a i situacija u drzavi je losa mislim da nam nece za koji dan nista trebat..
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
jesam traktor ne izgleda lose samo mi je cudno zasto je ta cijena neznam u cemu je caka motor izgleda dobro ne dimi i dobro pali ima zimsko paljenje kao ovi stariji modeli.Covjek kaze da ima i jedan mali spremnik sa gorivom da dizne mogu odmah povuc gorivo zato jel im je rezervar nisko tako da nema problem sa prvim paljenjem.Prednja vuca radi ali krci kad se iskljucuje kardan ali ne na rucnom kvacilu vec na onoj malo rucici mora gas bit jako nizdak da iskljucis kardan...naprijed di je onaj bolcn na prdnjoj vuci ona koljevka je malo kao napukla. Kaze da je vukao malcer 2,7m bez problema....alii traktor izgleda strava....jos su mu kotaci zamjenjeni pa je jos i siri sta mi jos mozes reci o getribi da li je to getriba kao i na mojem ursusu da mu je 5 spora brza od prve direktne ili mu brzine idu po redu kao na ovim novijim modelima inace to su prvi modeli koji su imali ventilaciju u kabinama...


Sto se tice krcanja , to nije strasno, desaje se na mnogim da krci kad se ukljucuje, kvar moze s biti samo da nije kvacilo dobro namjesteno..

Centraln bolcn kod zetora je osjetljiv, ali to kad se sredi onda nemas dugo brige.

Sto se tice getribe to si u pravu..

Nije losh traktor a nije ni skup , cijena je kao i sto je kod nas u Bosni..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Šta pričaš?kakav aditiv u dizel?Kod nas to pumpe večodavno u početku zime same stave unutra i onda nema smrazivanja !!:scratch
A kažu naši momci, da ni kod nas nemaju sve pumpe isto dobrog dizla.Pored mene ima nekvu pumpo za poljoprivredbo.Mala stara pumpa.A jedanput točim u kawasaki motor i imao puno problema. Onda stavim u swift opet isto.Doista imaju loši dizel!
kod nas pumpe u gorivo jedino sipaju vodu, a o aditivima nema ni govora. Dok su bili oni veliki minusi, veći problem mi je stvarala upravo ta voda u gorivu nego parafin.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
evo jutros nešto govore o kvaliteti goriva i rekoše kako Njemačka i Japan imaju naj kvalitetnije gorivo. Hrvatska i Srbija su tu negdje oko 40 mjesta a BiH je čak negdje iza 50 mjesta. :madmana::madmana:
 
I

ihorzic

Guest
ma je*eš kvalitetu kad su digli cijenu , sad kad pogledate u bosni 2 kn jeftinije nek kod nas ,
ne znam kak je dalje ali kod nas je katastrofa
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ma je*eš kvalitetu kad su digli cijenu , sad kad pogledate u bosni 2 kn jeftinije nek kod nas ,
ne znam kak je dalje ali kod nas je katastrofa

Pa htio sam reći kako trošimo najskuplje gorivo a kvaliteta je katastrofalna. Kod nas u Bosni je dizel čak skuplji od benzina :madmana:
 
I

ihorzic

Guest
da ali ste još uvjek jeftiniji od nas meni se isplati u banci kod nas kupiti marke i za tu razliku imam prevoz do tamo , i opet 2 kn na litri manje
druga stvar je ta , Vaše crpke imaju manje više gorivo strano dok Inino " UŽAS "
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa neznam baš koliko ti se isplati:confused: čujem da je kod nas opet poskupilo :madmana: i kako čujem da će kod nas u RS-u izaći na 3 KM, mislim da je u federaciji nešto povoljnija situacija :scratch neznam šta će ovo biti i šta planiraju. Premiju za mlijeko nisu isplatili već 6 mj. država nema para i sad izvlače od seljaka sve što mogu. Zato i jest dizel skuplji od benzina jer se više troši i veća je zarada. Što više steže kriza oni pokušavaju budžet popuniti od seljaka. Tako da ćemo po pitanju cijene goriva vrlo brzo izbiti u sam vrh, do sezone će vjerovatno još ići gore tako da se još više približi toj cifri od 3 marke. Što se tiče kvalitete goriva neznam kakvo je kod vas stanje, nego sam gledao taj izvještaj na TV-u gdje su rekli da je između BiH i Hrvatske razlika u kvaliteti goriva nekih 10 mjesta. A kod nas većina goriva stiže iz rafinerije u Brodu i oni diktiraju cijenu i kvalitet.
 

Najnoviji postovi

Na vrh