• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Imam pitanje za vas iskusne...

Danas sam silazio niz malu nizbrdicu ( Sa glavne ceste na njivski put ) i kako sam prebacivao brzine, kada sam ubacio u 2.u jednostavno je nešto trznulo, i tako kada sam prebacio u 3.u opet je nešto trznulo... No onda se mjenjač nije dao izvaditi, pa sam ugasio traktor... Kolega je došo, upalili smo traktor, ostao je u brzini, nije se mogao izvaditi, i kada je puštao kvačilo, kada bi ono uhvatilo traktor bi se ugasio, tj. točkovi su bili zablokirani. Nakon toga me je pošljepao pola metra-metar točkovi su bili zablokirani i onda sam jedva uspio izbaciti iz brzine, nakon toga smo otkvačili prikolicu ( oko 4t težine, Kemperica ) i onda me je pošljepao opet, no mjenjačem sam mogao samo u 2., 3., 4. i 5.u brzinu, a u 1. i R nisam mogao... Kada je šljepanje ponovno počelo točkovi su se odblokirali i paljenje nakon toga i sva vožnja je bila normalna. Znači došao sam kući bez problema, vozio sam se od njive do kuće cca 30 min....

Pa me zanima, je li to nešto što se često događa ili je to neki poseban kvar na mjenjaču ? Da li čekati jesen i raditi generalku ili nešto sada odmah raditi ? Zetor 6211

Hvala, LP
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Imam pitanje za vas iskusne...

Danas sam silazio niz malu nizbrdicu ( Sa glavne ceste na njivski put ) i kako sam prebacivao brzine, kada sam ubacio u 2.u jednostavno je nešto trznulo, i tako kada sam prebacio u 3.u opet je nešto trznulo... No onda se mjenjač nije dao izvaditi, pa sam ugasio traktor... Kolega je došo, upalili smo traktor, ostao je u brzini, nije se mogao izvaditi, i kada je puštao kvačilo, kada bi ono uhvatilo traktor bi se ugasio, tj. točkovi su bili zablokirani. Nakon toga me je pošljepao pola metra-metar točkovi su bili zablokirani i onda sam jedva uspio izbaciti iz brzine, nakon toga smo otkvačili prikolicu ( oko 4t težine, Kemperica ) i onda me je pošljepao opet, no mjenjačem sam mogao samo u 2., 3., 4. i 5.u brzinu, a u 1. i R nisam mogao... Kada je šljepanje ponovno počelo točkovi su se odblokirali i paljenje nakon toga i sva vožnja je bila normalna. Znači došao sam kući bez problema, vozio sam se od njive do kuće cca 30 min....

Pa me zanima, je li to nešto što se često događa ili je to neki poseban kvar na mjenjaču ? Da li čekati jesen i raditi generalku ili nešto sada odmah raditi ? Zetor 6211

Hvala, LP

a na njima je standard da mješaju brzine ali nikako nemoj na silu to više odglavljivat slomit ćes nesto ako već nisi
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Da osvjezimo malo temu, ovo je moj 5011 S sa orginalnom prednjom vucom iz 1984 godine..:D

slika-1213-2012-08-1344767613-velika.jpg


slika-1213-2012-08-1344759745-velika.jpg


slika-1213-2012-08-1344739043-velika.jpg

prava makina a kolko ga cjeniš
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
a na njima je standard da mješaju brzine ali nikako nemoj na silu to više odglavljivat slomit ćes nesto ako već nisi

Nije bilo na silu, bilo je lagano, lakše nije moglo, dok nisam izbacio iz brzine, a onda kada su mu odštopali točkovi smo ga malo dalje odvukli...

Hvala na odgovoru !:partyman:
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
@ CHlas Pod hitno promjeni bravice brzina na mjenjacu, to nije skupo, a lako se zamjeni, kod tebe su dotrajalei sad ce ti se to pocet desavat sve cesce..
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Poštovani kolega Basic...

Zvali smo majstora i on ne zna za te bravice... Ko će ga znat.. Ima li kakav drugi naziv, i ako može da opišeš čemu one služe ? Jer on kaže da je moguće samo da su se brzine pomješale :scratch
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e imam ja jedno pitanje,na zetoru 6211 se osjeti luft na volanu,to jest u pužu volana,se to da kaj dotezati ili kaj?
ili ga moram skinuti dolje i reparirati?
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
e imam ja jedno pitanje,na zetoru 6211 se osjeti luft na volanu,to jest u pužu volana,se to da kaj dotezati ili kaj?
ili ga moram skinuti dolje i reparirati?

Moze se dotezati, ja sam skoro na jednom imao takav problem i dotegao sam i sve ko novo opet :D
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
a bi mi mogli reći gdje se to doteže?
ja gledam okolo al mi baš i ne pada na pamet gdje:rolleyess:
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
a bi mi mogli reći gdje se to doteže?
ja gledam okolo al mi baš i ne pada na pamet gdje:rolleyess:

To je malo teze dostelovati, nadji sebi dobrom masjtora koji bi trebao to znati..tesko je to ovako opisati..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
e imam ja jedno pitanje,na zetoru 6211 se osjeti luft na volanu,to jest u pužu volana,se to da kaj dotezati ili kaj?
ili ga moram skinuti dolje i reparirati?
To moreš dotegnuti jedino kod Hubzina u Virju.
Širom i vidi kaj se poderalo ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
Od tih silnih smajliča bu od mene još i alkič postal :finga:

Ako zapneš pitaj ;)
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
evo danas mi je stigo novi cjenik zetora pa koga zanima nek si pogleda



Uploaded with ImageShack.us

mene više zanima ovaj model 115 iako je on 117 konja,al su im malo podizali te konje negdje 3 negdje 5 konja
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa kad pogledaš konkurenciju nisu tako ni skupi, 80ks za 34 500€ i još popust izađe oko 31 000€, bio je ono na glasu kao najeftiniji traktor oko 80ks case jx, a nije bio ispod 30 000€, i još je bio iz turske, rako da od zetora nije sigurno bolji.

forterra 135ks za 50 000€ sa klimom, nije čudo,a prednja hidraulika s kardanom malo manje od 1 000€, a kad pogledaš isto ta ZUIDBERGOVA za john deere 5 000€.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
pa kad pogledaš konkurenciju nisu tako ni skupi,
forterra 135ks za 50 000€ sa klimom, nije čudo,a prednja hidraulika s kardanom malo manje od 1 000€, a kad pogledaš isto ta ZUIDBERGOVA za john deere 5 000€.

Gdje je to PH s kardanom za manje od 1 000e,ja odma idem po nju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh