• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Odradjena zamjena semeringa. Rasklapanje je išlo bez ikakvih problema prema postupku koji mi je ovdje objašnjen. Problem je bio nabaviti M12x1.25 zavrtnje pa sam morao da ih napravim, srećom da sam imao kvalitetnog čelika za to. Reduktor sam rastavio sa tri zavrtnja bez problema, jest da traje pola sata al je išlo lako. Montaža je bila dosta teža, dizalica od 5 tona je odradila jedva trećinu posla pa je morala da uskoči zvjerka od 30 tona koju sam donio od prijatelja.

Sam proces demontaže i montaže je vrlo jednostavan ali je reduktor ubistveno težak pa je svaka ručna manipulacija istim vrlo nezgodna.

http://i48.tinypic.com/53v39j.jpg

http://i50.tinypic.com/vdzf5s.jpg

http://i46.tinypic.com/5wnbk.jpg

http://i47.tinypic.com/1j2fxi.jpg

http://i49.tinypic.com/1znbl7d.jpg
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Zašto bi mjenjao glave? Zetor inače jako teško toliko zezne glave da se moraju mijenjati, često puta nije potrebna nikakva obrada. Čak i više puta pregrijan Zetor teško da će iskriviti glave. Ventili se takođe mogu obraditi pa možeš proći i tu bez zamjene.

Ljudi koji su popravljali takav tip zetora kazu da su sjedista ventila ishabana i kad zbrojis i oduzmes obradu i sta dobijes bolje kupi nove glave. Traktor osim sto dimi trazi da se nadoliva ulje jer kod oranja izgleda izgara a i nesto izbaci na iberlauf takodje kad je hladno tesko pali a kad upali nepravilno radi dok se malo ne ugrije. Tako da je generalka motora neizbjezna. Inace vec je imao generalku mjenjaca moj stari je mislio da je to IMT533 i da se svakih 40 godina treba da malo nadolije ulja u mjenjac ili ako se ima novca eventualno promjeni, ovaj zetor je na oko 2500h ostao sa jedno 2 litre nazovimo to hipenol u mjenjacu i nekoliko kg opiljaka od kuglica lezaja i zupcanika.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,504
Pitanje za majstore, zetor 7011 , 5200h rada nikad nista na motoru nije radjeno osim zamjena ulja.
Traktor plavo dimi ima snage i ne grije se. Koliko bi kostala generalka na motoru, sa promjenom glava, ventila i sve sta uz to ide. Cijena od max do min samo za ruke , ja bih placao brusenje radilice i ako treba neka strojna obrada, materijal isto da se ne racuna.
Ruke nekakvih 2500 kn samo za motor.
Glava nova orginal Zetorova ti je čini mi se oko 1500 kn komad, a zamjenska oko 1000 (nebi preporučil zamjensku)
Popravak stare glave ti je oko 150 kn plus vodilica i pojačani ventil (svako oko 40 kn). Znači uređenje stare ako nije pukla dođe oko 300 kn komad.
Inače na tim zetorima glave hoče pucat usljed pregijavanja.
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Ruke nekakvih 2500 kn samo za motor.
Glava nova orginal Zetorova ti je čini mi se oko 1500 kn komad, a zamjenska oko 1000 (nebi preporučil zamjensku)
Popravak stare glave ti je oko 150 kn plus vodilica i pojačani ventil (svako oko 40 kn). Znači uređenje stare ako nije pukla dođe oko 300 kn komad.
Inače na tim zetorima glave hoče pucat usljed pregijavanja.

Sto mislis "usljed pregijavanja" , ako voda provri (prokuha) u motoru?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,504
Da, ali to buš ionak videl tek kad glave skineš dole
 
Z

Zetor 7245

Guest
kako izvaditi ovaj čep gdje ide grijač na zetoru ?? slika je sa interneta ali je sve isto i na mom zetoru
 

Prilozi

  • 2eoef51.jpg
    2eoef51.jpg
    51.3 KB · Pregleda: 508
T

tuaregr10

Guest
Moja 52-ka iz 1992..

Pozdarv basic :!:
Svaka čast na obnovi Zekana, kao nov je...samo još napravi brisač i ostale sitnice, i biti će za 10 :prayer:!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,504
kako izvaditi ovaj čep gdje ide grijač na zetoru ?? slika je sa interneta ali je sve isto i na mom zetoru
Izbijačom ili šerafcigerom nabiješ jednu stranu unutra,a druga ti sama skoči van. Klještima izvadiš čep
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Kako se radi sa tim grijačem na Zetoru? KOd mene postoji grijač ugradjen u blok i imam i to kablo koje sa jedne strane paše na grijač a sa druge imam nekakav čudan šteker. Jel tu treba još neki dio,adapter ili šta već?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Kako se radi sa tim grijačem na Zetoru? KOd mene postoji grijač ugradjen u blok i imam i to kablo koje sa jedne strane paše na grijač a sa druge imam nekakav čudan šteker. Jel tu treba još neki dio,adapter ili šta već?

Ne treba ti nikakav adapter, grijač je na 220 V eventualno ti može još trebati samo produžni kabl. :) Imam takav grijač na 77-ci i mogu ti reći da je prava stvar :supz: Ne samo da ugrije motor da lakše pali nego vrlo brzo imaš i grijanje u kabini. A pali kao da je vani +30 a ne -20 °C :gitarist:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Kabl je drugačiji, slikaću pa ću vam pokazati.

Nema veze kakav je kabl, priključak zavisi od tržišta. Kod mene je tropolni, dva deblja stubića (F i 0) a ispod njih jedan tanji za uzemljenje. Svi ti grijači su za 220 V osim ako traktor nije iz Amerike, tamo je 110 V tad ćeš ga morati mijenjati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh