• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa jel to moguce da su ih takve radili do 2001.
Da nije neka greska,cital sam njihov magazin i novije maske zetori su vec 98god.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
gogo 1990 i ja sam razmišljo o rotirki na magnet ali sam ovu napravio nabrzinu i tak je ostala za stalno ova je već druga malo stara ali najbolja iskoristio sam ova dva šarafa od 6mm i na njih stavio flah dovoljno dugačak da se vidi odozada da radi rotirka , a žice sam gurnio odnaprijed i spojio dvojnika na svijetlo od kabine i stavio prekidač , tu uvijek ima struje pa radi i bez kontakta isprobano par sati i nepregara osigurač nijedan , nije bilo nikakvog bušenja osim jedne rupe 10 mm za prekidač di se pali, pored svijetla za kabinu

141sbau.jpg


2lvn2wh.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
fino napravljeno,to volim kad je sve nekak uklopljeno,nema zica koje vise... ja sam mislio busiti rupu u onoj crnoj plastici gore lijevo gdje su prekidaci od grijanja i brisaca,i tamo smjestiti taj upaljac,zatim se utikac od rotirke tu usteka,i stavim ju na krov a kad mi ne treba,maknem ju u kabinu. samo je iza te plastike jos jedan lim,pa se bojim da ne busim bezveze,pa onda ostane ruzna rupa.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
nemoj nigdje ništa bušiti ,sve je jednostavno kupiš (ako nemaš) dva metra sajlu od 3-4 mm i sa vrha kabine gdje idu sve žice provučeš uz njih sajlu a kasnije sa njom i svoj kabal do ovog mjesta na instrument ploći i tu jednostavno staviš prekidać ja tu imam zraćnu trubu :cool2: (Zetor mi je malo mi je prljav nije ni strašno svaki dan vrti ciklon pa se praši) .Usput vidi gdije sam stavio aparat za gašenje,a bravu sam odmah maknio dok je bio novi jer kad nekog vozim hoće mi sa koljenom otkinut ključ a tu je sad utićnica za rolo balirku :icon_biggrin:

295s6e0.jpg


vrdcw2.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja ne bih da mi rotirka bude stalno spojena,nego da se to da lijepo sve odstekat i maknut. ona ima onu zicu ko na starim telefonima koja se rasteze i utikac za auto upaljac. sad mi je samo bitno naci dobro mjesto za taj upaljac. najlakse bi bilo probusiti 2.5cm rupu negdje gore na kutiji di je grijanje sa lijeve ,al ne znam kak bi to ispalo,necu to nagrditi. utikac pase ko tvornicki u onu rupu di stariji zetori imaju kontakt bravu (di si ju ti stavio) ali onda bi zica od rotirke smetala kad bih ju stavljao na krov.

ovaj aparat za gasenje je dosao s traktorom ili je poslije kupljen?
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
ti provuci žice i pošteno dolje na instrumet ploći napravi a gore na kabini di misliš stavljat rotirku stavi utićnicu sa ćepom i kad trebaš spojiš gore a dole pališ i gasiš ima takvih utičnica koje idu na kablove .Ja sam aparat kupio i stavio ,sad sam nekak sigurniji kad baliram slamu ili sijeno:fiery:.Kad sam kupio traktor u kiršu dobio sam srednju polugu ,letvu sa rupama,poteznicu gornju i donju(automatska kuka),klinove 4 kom. dizalicu ,crijevo,ključ za kotaće ,komplet ključeva od 10- 36 mm kapu i hlaće sa natpisom Zetor bili su dobre volje taj dan nas je bilo 13 koji smo uzeli nove zetore kod njih. Što se tiće rotirke jedno smetalo više dali uopće treba ? kad idem u prometu nosim tanjuraču 32 radi rotirka a opet mi se zavlače ispod
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nisam znao da ima takvih uticnica s cepom,dobra je to ideja. budemo tak spojili. rotirka mora biti,mislim da je cak po zakonu obavezna kad se vuce prikolica i kad je neki siroki prikljucak od iza. ako nista drugo,bar neka je u kabini ako netko pita za nju.

gdje ima tih aparata i kolko košta otprilike? to je isto korisna stvar,bilo kaj da se dogodi,na polju covjek moze samo gledati kako traktor gori,a s aparatom se da sprijeciti.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
ima takva utičnica baš za auto upaljač a ide na kabal ima i sa sigurnosnom maticom svakakvih , gdje su dijelovi za traktore i kamione tu ima i toga , za aparate nađi na net-u gdije ti je najbliže ima ih svagdje
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
http://www.zetor.com/

Ime je nastalo iz popularnog "ZET" iz loga Zbrojovka Brno (tvornica oružja, gdje je proizveden prvi traktor Z25 1945-e) kojem su dodana dva zadnja slova riječi traktOR. Zetor posluje u 43 države na 5 kontinenata. Od 1946-e prodali su više od 1.1 milijardu traktora. Proizvodnja se odvija sukladno ISO 9001 normama. Svi Zetorovi klijenti dobro poznaju Zetorove vrijednosti: dugu i uspješnu povijest, visoku kvalitetu, jedinstven dizelski motor, niske radne troškove i odličan dizajn.

Ovo sam nasel kad sam nekaj trazil o zetoru.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pal-Magneton je češka firma utemeljena još 1926. godine. Sada je to dioničko društvo koje radi prema njemačkom modelu, sa kapitalom od oko 11 milijuna $ i 1100 zaposlenika. Proizvodi dijelove uglavnom za automobilsku industriju, koji se koriste u putničkim automobilima, kamionima, kao i u strojevima za agrokulturu, građevinarstvo te neke druge posebne namjene. Osnovni proizvodi su alternatori, starteri, releji i spojke.

http://www.magneton.cz/en/katalog/

Evo nekaj o djelovima.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
http://www.zetor.com/

Ime je nastalo iz popularnog "ZET" iz loga Zbrojovka Brno (tvornica oružja, gdje je proizveden prvi traktor Z25 1945-e) kojem su dodana dva zadnja slova riječi traktOR. Zetor posluje u 43 države na 5 kontinenata. Od 1946-e prodali su više od 1.1 milijardu traktora. Proizvodnja se odvija sukladno ISO 9001 normama. Svi Zetorovi klijenti dobro poznaju Zetorove vrijednosti: dugu i uspješnu povijest, visoku kvalitetu, jedinstven dizelski motor, niske radne troškove i odličan dizajn.

Ovo sam nasel kad sam nekaj trazil o zetoru.

Znači, svaki 6 stanovnik ove naše Špekule posjeduje jednog Zetora:cool2:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Lijepo je to, lijepo, samo te molim da ne prevađaš više...rađe ostavi tekst u izvornom obliku:icon_thumright:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lijepo je to, lijepo, samo te molim da ne prevađaš više...rađe ostavi tekst u izvornom obliku:icon_thumright:

Pa nisam nis prevadal nego sam ga tak kopiral kak je bil,tocno tak je bil postavljen na nekoj stranici.:rolleyes:
 
T

tuaregr10

Guest
Pa jel to moguce da su ih takve radili do 2001.
Da nije neka greska,cital sam njihov magazin i novije maske zetori su vec 98god.

Jedno vrijeme su se paralelno radili Zetori serija XX20 i XX40 i Zetori serija XX20 Major i XX40 Major :(y):.
 

Najnoviji postovi

Na vrh