• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Znam, tak je i kod mene sve složeno, i isto iznad boce, tj, ispod poda kabine visi te 2 žice spojene u 1 đek, koje nisam našao nigdje mjesto, a sve bi trebalo raditi i bez tog, jel je radilo prije...novi sat je 180 kn, i onaj senzor mjerač ili šta već na boci oko 200, a on se neda raskopat.
Pozajmi negdje ili kupi Unimer tj. A/V/Ω metar(mislim da nije puno skup) i sa njim provjeri ispravnost indikatora na boci, promjene napona na žicama kod sata itd. Tako ćeš znati "na čemu si" i šta bi trebalo mijenjati.
Ovako nagađajući se može desiti da zbog lošeg spoja na masi ili neke žice u prekidu, kupiš i novi indikator i novi sat.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
bok
-gdje se nalazi pumpica koja šprica vodu na šajbu ,iz posude za vodu ide samo crijevo,a kad dignem haubu vidim samo gdje je pričvršćena dizna i isti komad crijev koji odlazi u kabinu,uglavnom neće špricat pa bi je htio popravit
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Danas vozio s tetkovim 6011 sljunak lijepo traktor ide lijepo i prima gas veselo a i mora jer je jako malo koristen ima mozda 2000-2500RS sat mu ne radi al po procijeni jer ne radi puno godisnje oko 100rs!!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
bok
-gdje se nalazi pumpica koja šprica vodu na šajbu ,iz posude za vodu ide samo crijevo,a kad dignem haubu vidim samo gdje je pričvršćena dizna i isti komad crijev koji odlazi u kabinu,uglavnom neće špricat pa bi je htio popravit

Skini pregradu između kabine i motora. Tu se nalazi pumpica, ispod instrument table a jedino sa te strane, od motora joj možeš prići.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Inače ti modeli 4911,5011,6011,7011 Su živahni i ljepo režu na gasu,sad dali je zbog same kvalitete,boš pumpe ili 5 karike na klipovima neznam al su super i niko se ne žali na njih.:(think):
Ljep je samo mu fali kabina.

Jučer sam čistil mrežicu u staklenoj čašici za naftu i sve operem i vratim nazad i nemogu napumpat naftu na ručnu ac,valda nema dosta snage ili je ostal neki tlak u čašici,i upalim ga zapali na prvu i radi super a čašica prazna i nakon pola žminute ppčočne gorivo dolazit i ostane dio zraka a traktor normalno radi i prima gas,nakon 5 min čašica se sama napunila i više nema zraka u njoj.

Danas popodne oko 3h idemo u šumu i kresne NA ZUB a zadnjh 7 mj nije htjel bez pumpanja,a ništa drugo nisam diral.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Svi koje si navel imaju 4 karike i stari sistem pvp tu je razlika u snazi .
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ima i on nekih svojih "bubica". Al ne brini ništa, nakon nekog vremena opet će on biti onaj stari i opet će paliti uz pumpanje. :icon_mrgreen:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma ozbiljno da nije kriva sama čašica pa zeza,ni ja se ne nadam previše samo sam ostal iznenađen.
Mislim znam da imam zlatne ruke al toliko zlatne...:(rofl)::icon_rofl:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Te čaše u biti tu ni netreba, dovoljan je filterčič na usisu.
Ali i dalje bu trebalo pumpati.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ova 60-tka je danas palila s cokom tak je gazda reko da palim tak da neznam kak bi palio bez coka na leru kad radi pola casice mu je zraka kad mu das gas casica puna bilo mi je to malo cudno tetak veli da to tak mora sta se potezanja tice vuce ko lud veselo prima gas i ima reski zvuk samo mi se cini dosta spor jel to zato sta nisam naviknut na njega al sve mi se svida dobro bi mi doso na gruntu jos bi bio bolji bez kabine mi!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Od tvog je dosta sporiji,čini mi se da ima zadnje gume 14.9/28,da ima 16.9/28 bil bi malo brži.
Mnogi vele da kad ga navikneš na taj čok da ga stalno treba davati,al misčim da bu muha to točnije znal reč,kaj se opče dobije tim gumbom?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
bok
-gdje se nalazi pumpica koja šprica vodu na šajbu ,iz posude za vodu ide samo crijevo,a kad dignem haubu vidim samo gdje je pričvršćena dizna i isti komad crijev koji odlazi u kabinu,uglavnom neće špricat pa bi je htio popravit

kak kaže cowboy, pregrada između motora, ali i lim ispred mjenjača u kabini jel su s te strane vijci zašerafljeni koji tu pumpu drže.. Pumpa ti je nekih 100-njak kn. Ja sam riješio problem, taman prije tekme heheheh.. Ne bi čovjek vjerovao, banalni problem koji nema veze sa mozgom... Greška u satu i cijeli problem je ispao iz onog prekidača na ručici za isključivanje kardana, ono kao šta je na ručki ručne kočnice, kako sam taj prekidač izvadio, očistio, i vratio nazad, zamjenio sam mu masu i plus, kontrolka od njega je odrađivala, ali je vjerojatno bila masa prekinuta od senzora na boci, i tu je problem bio... preštekao đekove na tom prekidaču, i sad radi :)
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oficir cini mi se da su 16.9 gume nisam 100% siguran budem sutra vidio cini mi se sporiji nego kumova 50-tka koja ima sigurno 14.9 gume a moja 42-ka je nesto drugo to je prica za drugu temu!!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
hvala.................
Imaš u lijevom uglu ispod posta dugme za "hvala", dovoljno je da klikneš na njega.:(talk):

Prije nego skineš pumpicu, provjeri dali uopšte dobija napon. Moguće je da je greška i u samom prekidaču za brisač.
Skini one dvije stopice sa pumpe i na njih priključi ispitivač za 12 V ili običnu malu sijalicu i onda probaj uključiti pumpu, ako sijalica svijetli, onda je greška u pumpi, a ako ne onda je nešto drugo: prekidač, žice, spoj sa masom itd.
Ovo možda možeš provjeriti i iz kabine ako skineš zaštitni lim ispod instrument table.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Od tvog je dosta sporiji,čini mi se da ima zadnje gume 14.9/28,da ima 16.9/28 bil bi malo brži.
Mnogi vele da kad ga navikneš na taj čok da ga stalno treba davati,al misčim da bu muha to točnije znal reč,kaj se opče dobije tim gumbom?
Ako je dobra pvp čok (startno punjenje ) netreba do niskih temperatura taj gumb ti omogučuje da zubna letva zakrene elemente na maximum pvp dvostruko više od punog gasa kod pvp koje nemaju gumb pumpa sama pomoču opruge kad je ugašen traktor povuče letvu do kraja znači kao da svaki put stisneš gumb nakon gašenja naravno regulator je drukčiji i traktor sa takvom pvp ne dimi i slabiji je .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo i danas ujutro dođem do zetora dam kontakt stavim u ler stisnem gumb i kresneNA ZUB.
Još sam ugodno iznenađen ali i zbunjen kaj mu se desilo da ga netreba pumpat?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kaj tvoj Zetor nema prekidač na papučici kvačila kad ga treba u ler metati?
 

Najnoviji postovi

Na vrh