• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Okanite se ugradnje prednjeg pogona na stari traktor nije isplativo,bole lupit dobre gume i uredit motor i luftove i vozit ga u njegovim mogučnostima i ne pretjerivat i dugo bu teral i služil.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam ja,a zakaj?
Nabavljal sam prednji dif. cjene i ponuda rabljenih užas.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ostavi se ti toga da nije bitno, nije isto auto sa 300 000 km i sa 50 000, ako se normalno vozi i održava, a netko tko kupi novi traktor za 20 000 DEM sigurno ima i za ulje promjenit i pazi ga, moj ne napravi ni 100 sati u dvi godine a ulje se mjenja redovito.
nije isti motor kod traktora koji ima 1000 sati i 5000, da je ne znam kako održavan motor na zetoru neće izdržat 15 000r/h

Kod meni ima puno 3511s izdržali i više od 20 000 rs samo jedan prodan vlasnik stradal a opet lako složit motor zetora .
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dajc motori mogu jako puno napravit dok se zetor tu može sakrit,ak napravi 7000-8000rs to je super.

Sad sam skužil da mi zetor pali na zub ujutro kad je rezervar pun do vrha,al čim padne za 10l više hladan ne pali na zub nego nakon dužeg verglanja,nekaj je sa cjevima u rezervaru možda šprung pa vuče falš zrak.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Odmah nekak ljepše izgleda sa utezima!

rtp5.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
250kg ovih i 100kg onih ispod koji su dosli s traktorom. Sad jos treba kupit utege za straznje kotace,i onda je kompletan!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U kaj bu to težak traktor,al bu i gume papal.:icon_e_surprised:
Kolko je konja?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
70ks. Utezi nebudu cijelo vrijeme gore,moraju biti radi pluga koji ima oko 600kg,i rotodrljace. Za sve ostalo se skinu dolje.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
zašto bi sad stavljao utege u kotače iza, dosta je on težak i bez njih, za plug od 2 brazde ti ne treba, a pogotovo za rotodrljaču samo bude više propadao, a i dođeš na isto onda, ako staviš napred i nazad, bit će ti koda nisi ništa stavljao, kod mene je jedan čovjek iza stavljao u felge od rusa i dizalo ga sa 3-braznim okretačem, od kad je skinuo više ga ne diže.
utezi iza u felgama su samo dobri kod rada s prednjim utovarivačem ili kod laganih traktor, što zetor nije jer na 70ks ima 3.5T
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kaj kad spusti 3 brazde u zemlju na pomočni kotač ,misliš da mu utezi nebudu na zadnjim felgama pomogli?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tomo 3340 ja nevidim nijedan razlog da zadnji tegovi [utezi] mogu uticati da se dize prednja strana. mogu samo povecati vucnu silu u oranju i teskim poslovima. u redu je kad se koriste kao kontra teg ali prvenstveno su namenjeni dodatnoj tezini na pogonskim tockovima radi vece vucne sile.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tomo 3340 ja nevidim nijedan razlog da zadnji tegovi [utezi] mogu uticati da se dize prednja strana. mogu samo povecati vucnu silu u oranju i teskim poslovima. u redu je kad se koriste kao kontra teg ali prvenstveno su namenjeni dodatnoj tezini na pogonskim tockovima radi vece vucne sile.
Ako su utez na zadnjim kotačima onda uvjetno imamamo bolje "potezanje " traktora .
A kad traktor bolje poteže više ide prednji kraj u zrak ..
E sad , koji više može orat , jebi ga
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ali mozda Toma nezna da rusa mozes podici skoro uvek jer mu je dvosmerni hidraulik. vise od pola vozaca rusa i nezna da pravilno koristi kidraulicni sistem pa zato vecinom dodje do toga. kad se rus ukopava tad plug i netreba sve je uzorano. ali nece vise nije tema ovde.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,710
evo malo jučerašnje akcije, glavni glumac 5320, 98godina 3300radnih sati
k09b.jpg

mwfa.jpg
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A kaj kad spusti 3 brazde u zemlju na pomočni kotač ,misliš da mu utezi nebudu na zadnjim felgama pomogli?

eh,kolega ,da bar tri brazde! ovdje su mu i dvije previse!

3c0s.jpg


uglavnom,prednji utezi za rotodrljacu,a prednji i zadnji za plug,za ostalo,ne treba nista.
 

Najnoviji postovi

Na vrh