• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako misliš da je uključena stavi ga u rikverc i pritisni jednu kočnicu ako je uključena traktor če ići natrag ako nije vrtjet će kotač u mjestu .
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
RENO.
Izključi prednjo višo,zategni ročno kočnico ,diži traktor spredaj v luft.Tada trebata oba kotača bez odpora vreti.Bez kakvog uglavljane i kočenja i bez ikakve buke.
A ako je uključena vuča još uvijek(i ti to sada ne znaš)tad če se drugi kotač sukati u suprotnu stranu ot ove koju vrtiš.Nek ti neko drugi kotač drži da ne mrda i u mom mišljenju bi ti mogao drugo prvo kolo opet moči sukati bez uglavljanja.Ako kolo ne možeš zavrtiti,onda je uključena vuča.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Ja mislim da je tebi otišel neki od ležajeva u prednjem difu ili na izvodu za prednju vuču.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,700
Možda malo glupo pitanje, a šta bi se desilo da proba samo kardan otpojiti ili skinuti, pa da vidi šta se bude dešavalo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
To sam mu htel napisati, ustvari, mislil sam da sam napisal.
Kardan dole i na probu pa nazad sim s informacijama.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
da li postoji mogucnost da mu se nije gdje viljucka za ubacivanje otkacila slomila ili skrivila? kod mene je ubacivanje na zrak al nece iskocit dok ne krenem malo nazad a mislim iskoci ona kad vec predjem 20 km/h al nije lijep zvuk u kabini a ovako budem siguran :D a koliko ja skonta on cuje zujanje i kad je ukljucena i kad nije da nije onda mozda sta u mjenjacu ne vezano za prednju?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Sve je moguče, ali ja odavde nemogu čuti odakle njemu zvuk dolazi.
Jel iz prednjeg ili zadnjeg kraja.

Ako nemože ovak utvrditi onda sva 4 u zrak i na klocne pa onda proba.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
zvuk dolazi iz prednjeg kraja kad je prednja vuča uključena, probao sam kad je iskljičim da idem malo u rikverc i kad ponovo krenem naprijed zvuk se ne čuje
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
No zbog tvoga kretanja malo natrag se izskoči uključen pogon.Zbog različnih okretajev kotačev dođe do špananja zubov zupčanika .Kad ti izključiš pogon,ti samo zašpanaš oprugo u polugi uključivanja pogona.Kad kreneš nazad,razterečiš pritisak među zupčanicama i opruga razkrene zupčanika .Tada je inače pravo izključen pogon.

Čini mi se kod tebe sve ok,osim ako je buka jaka ko grom,tad je nešto zbrkljano.Uključan pogon kod svih malo zuji,ali to nije stvarno jaki zvuk.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,700
Nevrijedi, za 97 god i skoro 5000 sati, max 100 000 kn kaj bi ja dao, iako je i to previše na radne sate, a za skoro te novce nađeš majora sa duplo manje sati i najmanje 5 godina mlađeg
 

ivek32

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
23
Vidim i ti imas zetora koji je to model?

Jel moze ovaj vuc barem 2x16 7340? to je nekih 80 - 85 ks obzirom da ima dosta radnih sati trebao bi i provjeriti turbo dali radi....
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
i ja mislim da ne vrijedi,ja bih dao jos manje od 100 000kn. svi ti 7340 stare linije imaju u dlaku istu cijenu,ali ja ne bih dao vise od 90 000. ako je motor dobar,moze vuci 2 x 16" u skoro bilo kakvoj zemlji.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
moj 6340 je isti 7745,i ja sam vukao 10.500kg najvise u kamionskoj prikolici,bilo je lagano vlazno. ide bez vecih problema.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da,toliko je najvise bilo kukuruza u njoj,tezinu prikolice nisam racunao,a ni ne znam koliko je teska. prosle godine je tu istu prikolicu vukao universal 70ks bez prednje vuce,i on je puno laksi traktor od zetora,samo kaj je on isao po tvrdom putu,a ja sam se mogao voziti i po zemlji.

ova prikolica mi se ne cini skupa,a jaka je i masivna,ako ju kupis,tad ces vidjeti kolko mozes vuci,ne mora biti skroz puna,bitno da se vozis bez straha. treba vidjeti uzivo kako izgleda,u kakvom su stanju gume,kocnice,dal se moze registrirati... makar sumnjam da ce proci tehnicki zbog nejednakih guma.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Davno je nešto spominjano o tome ovdje na forumu, mislim da je tad rečeno da može povući nešto oko 33, 34 tone, al nisam 100% siguran.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh