• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
U pitanju je 7011.Danas sam ga pokusao upaliti i sva sreca da je akumulator prazan jer kad sam pritisnuo gumb za paljenje on je nastavio verglati i kad sam otpustio gumb.Zice na automatu su se uzarile i pocelo se dimiti iz automata.Jel zna ko u cemu bi mogao biti problem?
Da je bil akumulator ispravan i da je on upalil ti nebi ni znal da se to događa.
Oče to na Zetoru, ali nemora uvjek biti do automata
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
a vec se i prije to dogadalo.A sto jos moze biti osim automata? brava ili gumb......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Da se to malo i štelati da nejde bendix predaleko.
Za početak skini alnaser i pogledaj u kakvom je stanju vjenac i sam bendix.

Iako sam siguran da kad staviš dobru bateriju nebudeš više tih problema imal.

I da ne zaboravim, obavezno ugradi sklopku pa ti bu lakše iskopčati ako se opet dogodi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Za početak skini anlaser provjeri da bendix ni je izbil pločicu sa oringom na rotoru pa ide preduboko i promjeni automat anlasera jer ako je zalijepio kontakte bude opet jer su nagoreli .
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Evo dečki upravi prije par minuta sam napravio grijanje na samom ulazu ili izlazu na vodenoj pumpi se nabilo nekakvog kamenca i to opće nisam vidio dok nisam sve živo rasturil od oklopov do termostata i sveg ostalog ;)
Sad grije kao lud jos sam da kupim jos jedan kiler u kabinu i to je to :D
Dal znate di ima za kupit onih poklopaca od lampic na instrumentabli od zmigavaca gornjih svjetala i tega one male kockice sve su se raspale od sunca..
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
te plastike na lampicama bilo je kod nas u Bosni pijaca ARIZONA, ja kupovao kolegi
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
u roku od 4-5 sati je kompletno razmontiran... pitanje je tko ce ga staviti na hrpu... :icon_e_biggrin:





sad ce se rijesiti mehanika,pa onda limarija...
i pitanje: smijem li kabinu obojati drugcije nego sto je bile,da ne bi bilo problema na tehnickom?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
meni ionak piše u knjižici raznobojan. hehehe. a s obzirom da i veće kotače imam naprijed nego nazad, boju niko nebu ni gledal :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gogi kaj od mehanike budete delali?
AJ molim te poslikaj izbliza stngu volana ispod volana do Puza,kad bus mogel.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
a nista,budemo ju ofarbali...
Treba srediti volan,kocnice,hidrauliku,brtve glave,ventile,dizne... Nista pretjerano. Slike volana stavim ujutro!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
OK hvala.
Čeka vas dosta posla.
Tko ce to radit?ocete sami ili vam dolazi meštar?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
zacas smo ga raskopali,a i na hrpu se stavi brzo,ovo oko mehanike je 2-3 dana posla,trebat ce haubu povariti,poravnati,pokitati,ostalo samo dobro osmirglati i oprati... Ima posla,ali sad imamo i vremena,a i zekan je zasluzio malo njege,ipak najvise radi. Mehaniku ce rijesiti lokalni majstor,a limariju kolega koji se u to dobro kuzi,ja i stari smo samo ispomoc.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala ti gogo.
Kolega NLO ti na svom 7011 imaš ovakav sistem volana i nema gumenih ublazivaca kao novije serije 5211-7211 muha je stavil sliku novije tipe u temi 7011 na upit NLO ja nisam mogel do slika al znak sam da ima drukcij.
SAD vidim da sve serije x0xx imaju ovakav sistem.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Što se tiče prednjih kočnioca i na renolu imam takav sistem na prednjem kardanu,neki dan sam to vidio pa da to obijavim,a igličasti ležaj na zetoru je problem što nije kvalitete matrijala,i zavisi od kuda je zetor,jel ja sam imao za naše tržište zetora 6211 i loš je bio mjenjač,od šaltanja pa dalje do tih kvarova a i kolega su kod mene sa time imali problema,al traktor koj sam uvezao iz Holandije i drugi koji su došli iz Italije i Njemačke ljepše se šaltaju i nitko od nas nije sa tim imao problema.Traktori za zapadno tržište su puno kvalitetniji,i zato zetor za zapadno tržište nije definitivno loš traktor.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ništ se ne sekiraj za boje. Bitno da je limarija crvena Zetorova, trup bude vjerojatno crn, felge bijele, a kabina može biti i ružičasta :)

Čekamo slike po redu, nemoj nas zaboraviti :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Gogo, kaj je to 5211 ?

Vidiš da ima meštrov u tvojoj okolici :icon_wink:

Znaš da jedva čekamo sličice od daljnjeg napredka.

@ Oficir, ja se uopče toga ne sječam, a niti takve detalje pamtim na tim ragama, ono kaj je izvana .
Kaj je između kola upravljača i pužnog prenosa je totalno nebitno za mene, bila cjev i osovina ili dvije cijevi i dvije osovine povezane međusobno spojkom, meni je bitnije da znam kaj je unutar kužišta i cjevi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh