• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zimska proizvodnja povrća

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Znači to je folija od 120 cm? Tražio sam svuda onu s rupama ali nema, jedino u Zelenom hit-u su rekli da će dobit kroz 2 tjedna ali neznaju cijenu. Jel znate okvirno cijenu jedne bale s rupama , i dali ima kakve razlike ako sam praviš rupe ili kod već gotovih ? A salatu mislim sadit u dva turnusa . prvi oko 1.5 a drugi oko 1.8 i to van. Oko 30000 po turnusu odnosno toliko ćemo posijat pa ćemo vidjet koliko će bit za sadnju.i još pitanje:): koliko jedan radnik može posaditi na sat ? pozdrav i hvala[/QU

Dali ti imaš ugovor sa nekim za ovu salatu što planiraš 01.05 ana će ti doći sredinom šestog najgore vreme za salatu.
 
B

brle

Guest
Nemam , planiro sam vozit u Zlatne vrtove ako budu trebali, a kad bi bilo bolje posadit ?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Nemam , planiro sam vozit u Zlatne vrtove ako budu trebali, a kad bi bilo bolje posadit ?


Prijje ti orjentir bio kada dođu rajčica krastavci i paprika onda ti prestaje potražnja za salatom mislim da ti je to velika količina za taj period i bez sigurnog plasmana ja sadim za malo prodaju nekako ti je što prodaš u 4 i malo u 5 mjesecu ali mislim da bi ti to mogli reći ostali forumaši Pettula Temptation....

Pozdrav!
 
B

brle

Guest
Hvala na savjetu ! Morat ću odlučit o količini onda, neznam ,jojjjjjjjj........! Volim taj svoj posao sve do trenutka kad to trebaš prodat, o tome bi se svake god. dala jedna knjiga napisat a tak je vjerojatno i kod Vas :) .Imo sam i ugovore i dogovore ali mo'š se ti fućkat, dok treba uzimaju a dok neide da je extraextra kvaliteta ne uzimaju. A ovo što se proda švercerima to je zanemariva količina. Nikad nisam sadio salatu, inaće se bavimo voćarstvom (4h breskva i nektar. i 0,5 šljiva i trešnja) ali uvijek posadimo nešto povrća zbog krpanja vremenskih rupa pa da mi zbog tog ne odu radnici a i zbog "kreme" naravno. Salata bi mi pasala zato što mi je berba u voćnjaku odprilike od 15.6-15.9 u prosijeku barem 3 puta tjedno pa bi se stigla odradit "kak dragi Bog zapovijeda" . Jel imate neki savjet ? Hvala Vam !
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Hvala na savjetu ! Morat ću odlučit o količini onda, neznam ,jojjjjjjjj........! Volim taj svoj posao sve do trenutka kad to trebaš prodat, o tome bi se svake god. dala jedna knjiga napisat a tak je vjerojatno i kod Vas :) .Imo sam i ugovore i dogovore ali mo'š se ti fućkat, dok treba uzimaju a dok neide da je extraextra kvaliteta ne uzimaju. A ovo što se proda švercerima to je zanemariva količina. Nikad nisam sadio salatu, inaće se bavimo voćarstvom (4h breskva i nektar. i 0,5 šljiva i trešnja) ali uvijek posadimo nešto povrća zbog krpanja vremenskih rupa pa da mi zbog tog ne odu radnici a i zbog "kreme" naravno. Salata bi mi pasala zato što mi je berba u voćnjaku odprilike od 15.6-15.9 u prosijeku barem 3 puta tjedno pa bi se stigla odradit "kak dragi Bog zapovijeda" . Jel imate neki savjet ? Hvala Vam !


Moje mišljenje ja ako se baviš voćem onada posveti tom poslu da postigneš što bolj rezultate jer ako radiš dvije različite proizvodnje uvijek postoji mogućnodt da ti se uduplaju pa jednu zapostaviš i samo gubiš to je samo moje mišljenje povrće zahtjeva maksimallan trud skoro 24 sata.
Pozdrav!
 
B

brle

Guest
Znam ! samo povrćem smo se bavili 15-tak godina ,kao klinac sam radio po polju sadili smo papriku i nisku rajčicu svake godine od 3-5 jutara, pa tak da znam kak je to a i svake god . sadim po malo . A što se tiće voćnjaka , napravljeni su kak treba ,imaju navodnjavanje ,ogradu i polovina ima protugradne mreže (naravno uvijek može bolje ) Ali povrće je puno jednostavnije i manje rizičnije od voća 1000% .U povrću ak nešt sjebeš ,sjebeš a u voću si si sjebo bar 5g. Jedne godine sadiš ovo ono a druge ono ovo i tak još toga.......... ne kažem da je lako .ali razlika je nebo i zemlja ......!
 
B

brle

Guest
Moje mišljenje ja ako se baviš voćem onada posveti tom poslu da postigneš što bolj rezultate jer ako radiš dvije različite proizvodnje uvijek postoji mogućnodt da ti se uduplaju pa jednu zapostaviš i samo gubiš to je samo moje mišljenje povrće zahtjeva maksimallan trud skoro 24 sata.
Pozdrav!

Poštujem svako mišljenje , ali prijatelju moj , ja krećem radit u voćnjak za 15-tak dana (ovisi o vremenu) i do 1.10, znači 8mj sve dajem u voćnjak i nemam pravo na nikakvu pogrešku a ovisim još o vremenskim prilikama i tržištu. Kod breskve nema 2' klase ,samo 1. A nemožeš ni sakrit ako je nešto sitno ili oštećeno jel su gajbice jednored, čak i boja ploda igra veliku ulogu a berba se vrši dok je određena čvrstoća ploda i kocetracija šećera.Kažeš 24h , baš me zanima jel znaš da se voćnjaci najbolje i najkvalitetnije prskaju od 21h-4h a prska se više puta nego salata,paprika, rajćica...... zajedno. A s povrćem u to vrijeme ubereš npr salatu ,papriku, krastavac,kupus bla bla bla i bar ti nešto od toga uspije a ovdje ak si kleko ,kleko si . I Zato ja sadim po malo za nedaj bože. A daj bože da se popravi situacija na tržištu ne bi sadio ni struk povrća , jel voćarstvo volim i zbog njega sam zapostavio i svoje zanimanje .Hvala
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Jel dolazi tko na Viro-expo ovaj vikend?
Nisam nikada bio,jel se ima što za pogledat od opreme za povrtlarstvo?
 
B

brle

Guest
nisan još bio , idem sutra. Bilo je uvijek a ove godine je rekordan sajam po broju izlagača , nadam se da ima svega.........
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Poštujem svako mišljenje , ali prijatelju moj , ja krećem radit u voćnjak za 15-tak dana (ovisi o vremenu) i do 1.10, znači 8mj sve dajem u voćnjak i nemam pravo na nikakvu pogrešku a ovisim još o vremenskim prilikama i tržištu. Kod breskve nema 2' klase ,samo 1. A nemožeš ni sakrit ako je nešto sitno ili oštećeno jel su gajbice jednored, čak i boja ploda igra veliku ulogu a berba se vrši dok je određena čvrstoća ploda i kocetracija šećera.Kažeš 24h , baš me zanima jel znaš da se voćnjaci najbolje i najkvalitetnije prskaju od 21h-4h a prska se više puta nego salata,paprika, rajćica...... zajedno. A s povrćem u to vrijeme ubereš npr salatu ,papriku, krastavac,kupus bla bla bla i bar ti nešto od toga uspije a ovdje ak si kleko ,kleko si . I Zato ja sadim po malo za nedaj bože. A daj bože da se popravi situacija na tržištu ne bi sadio ni struk povrća , jel voćarstvo volim i zbog njega sam zapostavio i svoje zanimanje .Hvala


Pretopstavljam zato ti i kažem ako si veći dio dana vezan za jedan posao nemaš vremena za drugi to ti ja ako imaš ženu i ljubavnicu malo ti je teže savladati obadvije uvijek je jedna zakinuta he he he malo šale.
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pretopstavljam zato ti i kažem ako si veći dio dana vezan za jedan posao nemaš vremena za drugi to ti ja ako imaš ženu i ljubavnicu malo ti je teže savladati obadvije uvijek je jedna zakinuta he he he malo šale.
Pozdrav!

Jarane nisam siguran da nemožeš zadovoljiti obadvije mislim "kulture":p a salata i Zlatni Vrtovi u šestom mjesecu bolje daj pare da napravimo tulum osmi je u redu ali ovo nikako.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jel dolazi tko na Viro-expo ovaj vikend?
Nisam nikada bio,jel se ima što za pogledat od opreme za povrtlarstvo?

Ja ti mogu reći samo svoje mišljenje prošle godine je bila totalna žalost što se tiče opreme a prijašnjih godina je bilo puno bolje ali možda prošle godine nije bilo dobro zbog novog prostora ove godine barem oni koji organiziraju sajam kažu da će se imat što vidjet i ja sutra moram vodit djecu pa budem vidio.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Jel dolazi tko na Viro-expo ovaj vikend?
Nisam nikada bio,jel se ima što za pogledat od opreme za povrtlarstvo?

ja sam svake godine,ima svega i svačega. e sad koliko ima za povrće neznam baš jer me to do prošle godine nije jako ni zanimalo. ali sajam je dosta velik i sigurno da ima za svakoga ponešto.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
ja sam svake godine,ima svega i svačega. e sad koliko ima za povrće neznam baš jer me to do prošle godine nije jako ni zanimalo. ali sajam je dosta velik i sigurno da ima za svakoga ponešto.

Ma ja ću isto navratit sutra da vidim šta ima pametnoga...
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Znači to je folija od 120 cm? Tražio sam svuda onu s rupama ali nema, jedino u Zelenom hit-u su rekli da će dobit kroz 2 tjedna ali neznaju cijenu. Jel znate okvirno cijenu jedne bale s rupama , i dali ima kakve razlike ako sam praviš rupe ili kod već gotovih ? A salatu mislim sadit u dva turnusa . prvi oko 1.5 a drugi oko 1.8 i to van. Oko 30000 po turnusu odnosno toliko ćemo posijat pa ćemo vidjet koliko će bit za sadnju.i još pitanje:): koliko jedan radnik može posaditi na sat ? pozdrav i hvala

Moj savjet ti je da tu količinu sadnica(01.05 - 30tis) raširiš i da sadiš u tornusima po 7-8tis počevši od 20.04 do 15.05 i da naravno sukladno tome siješ u 03.mj svakih osam dana. Berba je tada u kontinuitetu u 06mj. Isto tako za jesen s time da turnuse možeš smanjiti (dva)jer se salata traži u 09.mj.
Što se tiče folije problem je u tome da nema prikladne folije za salatu sa rupama koju će moja polagačica postaviti (1.60m - 6 redova rupa) pa stoga postavljam bez rupa i kasnije bušim rupe. Nema nikakve razlike u kvaliteti salate u konačnici, jedino je sadnja brža kada su tvorničke rupe.Iskusan radnik posadi više od tisuću sadnica salate na sat.
 
B

brle

Guest
Hvala Vam i svaka Vam čast ! ako ću ikad imat prilike odužit ću Vam se !
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Zimska proizvodnja u plastenicima ide dalje, sadnja još jedne ture salate i očekujemo berbu oko 15.04 pa do Uskrsa. Kao što se vidi na fotki sadimo na istu foliju samo što su rupe bušene između predhodnih i mogu reći da bude uspješna salata. Prehrana fertigacijom i folijarno malo češće nego kod prve sadnje kada je osnovna gnojidba.



Uploaded with ImageShack.us
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Svaka čast! Za pohvalu! A jel ste razmišljali da spustiti te lažni krov bliže salati da joj bude toplije? Poz
 
Z

ztesin

Guest
Evo i moje salate :)
Danas slikano . :D
 

Prilozi

  • Photo0213.jpg
    Photo0213.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 491
  • Photo0211.jpg
    Photo0211.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 284
  • Photo0212.jpg
    Photo0212.jpg
    84.1 KB · Pregleda: 317
Na vrh