• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Živjeti od poljoprivrede

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
I to sam dogovarao ovako,platim sada koliko mogu,kada mi na ostatak dođe opomena,odem na dogovor i platim na rate.Svaka škola košta
Na rate se mogao riješiti dug dok se nudila šansa za reprogramom...samo čista glavnica uz brisanje svih kamata...reprogram je išao uz kamatu od 4,5%...u reprogram je moglo ići sve osim drugog stupa,kojeg su ljudi morali platiti u cijelosti zajedno sa kamatama...
 
Posljednje uređivanje:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kad vidim koliko tu ima problema i nejasnoća, dode mi da odustanem odmah sad i prije nego šta sam uopće počeo radit na tome da otvorim OPG a nažalost morat ću radi vinograda

Problem je što ljudi otvore OPG i šute u nadi ako ništa ne pitaju da neće morati ništa platiti. Evo sanja9479 si je dao/la 6 sati truda i sve je riješeno.
Istina da je jako puno dezinformacija, ali nitko mi ne može reći da nema 1 dan vremena zivkat okolo i pokucat na troja vrata. Ipak rješavaš nešto za sljedećih 10, 20, 30 godina.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
@hele,hvala,sada ću više paziti na te propise.Mi kao poljoprivrednici imamo krivi pristup tome.Mi samo kažemo idemo što prije raditi a sve drugo se bude riješilo u koracima.Puno nas,tu sam i ja,želi što prije početi pošteno raditi,a trebali bi baš suprotno.Napraviti dobre planove,dobro se raspitati(ako treba i tri puta pitati isto),računati,računati,računati,"osobno" se školovati što se tiče papirologije(kao što je Hele prošao više knjigovođa i Johabica kakulirala sa krizatemama),kad ti netko kaže da je to jednostavno ne odmah povjerovati(jer ti to odgovara,i ja sam tako),raditi planove(nije važno ako propadne,napraviti drugi)da imaš malo uvid šta bi se u budućnosti moglo desiti
@tempation,može se dug riješiti na rate do 24 rata,normalno glavnica + zatezne kamate
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
@tempation,može se dug riješiti na rate do 24 rata,normalno glavnica + zatezne kamate
Uvijek se može riješiti dug u poreznoj sa zateznim kamatama...samo ne znam ima li to smisla,jer stalno plaćaš kamate,a glavnica ti ostaje ista...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Još je dosta ostalo ljudi koji nisu reprogramirali dugove jer ni ne znaju da ih imaju ili čekaju. Trebao je reprogram ići jednom ali mislim da su odradili već 2 kruga. Možda nagodinu bude opet. Da se ljudi barem oslobode zatezne kamate.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ja nemam nikakav dug jer svake godine predajem poreznu prijavu, nemam status stalno zaposlenog, nemam poticaje veće od 40.000 kuna ni prihode veće od 80.000 kuna, dakle ?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
U kojoj to državi ima?...jel Njemačka u pitanju?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Ja nemam nikakav dug jer svake godine predajem poreznu prijavu, nemam status stalno zaposlenog, nemam poticaje veće od 40.000 kuna ni prihode veće od 80.000 kuna, dakle ?

evo ja bil danas v poreznoj i ženska rekla da je granica za ulazak u porezni sustav 150 000 kuna(149 i nešto) prihoda na poslovnom računu,znači sve ono što se proda preko računa u banci +poticaji.:icon_kidra:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel ima netko ideju što posaditi na 1,5 hektara zemlje da s tim nemam nikakve brige i da za 5-10 godina imam neku korist, možda neku sortu oraha koju ne treba špricat, sjemenjake?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Baš nikakve brige? Jbt,pa ako bar dvaput godišnje ne pokosiš,za 5-10 godina imaš samo džunglu. Svi bi kruha bez motike,ali ne ide to tako...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Gustavo,

ako ciljaš na plod onda orahi ("divlji") traže najmanje posla. Ali barem dvije košnje ili malčiranja godišnje buš ipak trebal odraditi. Za drvo je bolji prijedlog od savoriša. Samo vodi računa da se gacija (bagrem) jako rado samo širi i tam gdje nije poželjna. Želiš li poticaje, za orahe buš ih ostvaril, a za gaciju vjerojatno ne.
Ako tu zemlju sad održavaš, s orahima buš samo na dobitku, a ako je misliš unajmiti ili kupiti, onda sam napravi računicu.
 
E

el pibe

Guest
Ak ti se pa neda niš delati popikaj par šiba vrbe.Samo se bu zasijalo i imal buš za dve godine materijala za košare plesti:icon_wink:Vidim da ima takvih "finih"nasada sve više.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Jel ima netko ideju što posaditi na 1,5 hektara zemlje da s tim nemam nikakve brige i da za 5-10 godina imam neku korist, možda neku sortu oraha koju ne treba špricat, sjemenjake?
Okani se ti sinko poljoprivrede,ni to za te...cijelo vrijeme samo cviliš ovdje kak se niš ne isplati i kak je najbolje počet učit njemački...jesi na kraju otišal u tu Njemačku?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nemoj nam mlade ljude demoralizirati.

Evo, mojim se beličancima ne isplati saditi krumpire. I sada su došli na ludu (čitaj spasonosnu) ideju - odlučila je većina da neće kupiti novo deklarirano sjeme. Nego će posaditi prošlogodišnje.Veli jedan - znaš kaj, bilo me sram reći, ove godine prvih dvijesto tisuća kuna šta sam prodao robe su mi uzeli za naplatu sjemena, a još sto trideset slijedećih za umjetno i zaštitu. I sada ovo šta još imam za prodati treba za kredite i druge račune, a mi već sedam mjeseci nemamo šta jesti. A vidiš, da je prošle godine odlučio ko ove, u sedam mjeseci je mogap pojesti dvijesto tisuća kuna i biti debel i ugojen ko mali prašček. I živci mu ne bi bili na crvenom.

Kaj sam ono tela reći??????????? Ma je, treba uključiti mozak i omogućiti si da nešto bude isplativo.:icon_wink:
 
E

el pibe

Guest
Puknuti pozabil si napisati da im ostane samo ono najvažnije u podrumu fina"duha":icon_rofl:To se neda samo tak zluftati niti uz najveću volju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh