• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Živjeti od poljoprivrede

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Đelac vi u međimurju ste drugačijeg mentaliteta,recimo da ste zadržali nekake stavove i navike zapada,zato je sjeverozapadni dio Hrvatske najrazvijenij u smislu malog i srednjeg poduzetništva!!
U Slavonij je to velik problem,treba proč još dosta vremena da ljudi promjene svoj način razmišljanja!
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Kod mene u selu nitko s nikim, svi fini i dragi a iz usta bi ti uzeo, kad se zezne oko međe odmah rokne 4 metra. Nece zadruga kod nas uspjet nikad, osim da ju vodi bas netko neovisan o bilo cemu i da se sankcionira svaka glupost jer svi probaju i svi kemijaju a bit ce puna usta zemlje svima kad tad.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Mato, nije sve dobro došlo sa zapada. Mentalitet v Međimurju nije zapadni, već njihov lokalni. Isto kak i marljivost i poštenje.

Koliko se meni čini, od zapada dolazi samo zlo...ratovi, kriminal, droga, nezaoslenost, nesigurnost...čega u nedavnoj povijesti nije (u tolikoj mjeri) bilo.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Jednom je netko rekao da Hrvatska treba placati svojim gradjanima putovanja na zapad, samo da vide kako to izgleda. Umjesto toga serviraju nam se boljsevicke gluposti kako zapad propada, kako ce svaki cas bankrotirati i mi to pusimo. Ne samo putovavanja na zapad, nego i putovanja na istok nam trebaju, da vidimo u kakvom blagostanju nam zive istocna braca.
A blesavi Adonis, jadan i kukavan, radi u organiziranoj zajednici, dobiva ono sto privredi na vrijeme, a u biti citavo vrijeme zivi u zabludi. Bas mi ga je zao.
Kad dodjem doma, onda cu vam napravit detaljniji izvjestaj o stanju u slijedecim drzavama - Brazil, Banglades, Kina, Koreja, Italija, Turska i naravno - majka Rusija.
Pozdrav s talijanske strane Jadrana, iz okruzenja 18 naftnih platformi.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bojim se da taj izvjestaj nece biti realno sagledana situacija u svim segmentima drustva vec slika koju svaki pojedinac formira na temelju datog mu viđenja,,,
Bas me zanima kakav bi izvjestaj bio za lijepu nasu koja nam je najpoznatija, mislim pri tom na razlicitosti od istoka, sjevera, sredisnjeg dijela, Istre pa sve do Dalmacije,,,
kako generalizirati, kako sagledati svaki segment drustva, kako donijeti jedinstveni zakljucak kad je toliko razlicitosti?
pogledajmo primjerice sredisnji dio iliti Zagreb, drzava u drzavi, Slavonija i Podravina Bogom dane a svedene na prosjacki stap, Međimurje kao i Istra cjeline za sebe koje nisu dozvolile unistavanje industrije jer su odavno bile bazirane na malo poduzetnistvo kao i Dalmacija koja je manje vise vezana na turizam,,,
Toliko je razlicitosti kod nas (ali i kod drugih) da je gotovo nemoguce donijeti jedinstveni zakljucak kako se zivi u lijepoj nasoj,,,

Slazem se sa ZJ da je najvise zla doneseno sa zapada, mislim pr tom na sve ono koje je on naveo ali i na raslojavanje drustva i 200 bogatih koji vedre i oblace,,,
Ako netko misli da je Todoric bogom dan i spasitelj ove drzave dao mu Bog da zivi u takvoj drzavi koju ce voditi 200-tinjak takvih,,,
da mi ga je vidjeti samo za nekih 20-30 godina u kakvom to blagostanju zivi,,,

Zelim zavrsiti misao na nacin da nisu nama najveci problem 200 bogatih obitelji vec je najveci problem u nama i u nasem mentalnom sklopu jer blagonaklono gledamo na sve sto se kod nas izdogađalo,,,
Problem je i u moralnim vrijednostima kod pucanstva a koje se najvise promjenilo dominacijom zapada,,,
 
Posljednje uređivanje:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
itp, ako je netko tu blesav onda si ti najblesaviji od svih.
Iz kojeg razloga to velim :
Kao prvo da imas malo inteligencije u glavi vidio bi da ja nikad ne kukam i ne jadikujem.
Kao drugo ja ne radim u organiziranoj zajednici vec u svojoj privatnoj firmi koju sam si sam organizirao iskljucivo svojom sposobnoscu.
A kao trece za kraj, u tvoje izvjesce sa svjetske scene iskreno sumnjam jer si bijelog svijeta vidio samo sa sljakerske strane rintajuci za druge poslodavce koji su ti u glavi i poslozili takvo razmisljanje i stajaliste o zivotu, boljseviskim glupostima i bankrotu zapada koju mogu popusiti samo ljudi mentalnog sklopa kakav je u tvojoj glavi.

Oprosti na nekim rijecima koje ja nikada ne upotrebljavam i ne spustam se na tako niski nivo komunikacije ali dok procitam ovakav post kao ovaj tvoj, pukne mi film i jednostavno mi zao kaj takvi ljudi koji nemaju veza sa ovom temom uopce komentiraju na ovakav nacin i vrijeđaju postene ljude koji mukotrpno rade i doprinose u hrvatskoj poljoprivredi.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Adonis, meni je itp-ov tekst pun sarkazma. Nemoj ga doslovno tumačiti.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
869
i ja mislim da je Adonis krivi protumačio post.U stvari @itp kroz sarkazam tvrdi isto što i Adonis ,čije razmišljanje i način rada jako cijenim by the way.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Ma gle decki, ja sam se unaprijed isprical covjeku i stvarno mi zao kaj sam napisal. Ali reci nekome ko stvarno zivi od poljoprivrede da je blesav, jadan i kukavan zbog nacina koji radi i bori se u ovoj kakvoj takvoj, ali ipak nasoj hrvatskoj nije bas fer i korektno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
I ja sam to razumio sa maksimalnom dozom sarkazma , to da si ''blesav'' ja sam shvatio pod debelim znakovima navoda.
 
E

el pibe

Guest
Hrvatska je prćija da se razmemo.Nemamo mi veze sa zapadom niti Europom.Niti imamo europsku valutu,niti standard a bogme nismo ni u sustavu Schengena.Mi smo samo drugorazredni građani predivne zajednice kojoj gladimo dupe.Imamo jedino inat i potencijal.To me podsjeća na lokalne nogometaše koji su isto puni potencijala i talenta ali ostanu se loptati u trećoj ligi.Tak da sve ostane na pričama mogli smo,mogao je,on je bio pravi...Pošto smo ušli u zajednicu sad igramo po njihovim pravilima jer moramo.I onda nam teški sjever "nudi"rješenja kako razviti poljoprivredu.Halo ljudi pa kaj vi znate koju mi imamo klimu?Pa mi smo bogom dana zemlja.Mi bi trebali biti svijetski model i uzor svima.Profesori u svim granama.Ali to se neće dogoditi nikada jer nas drugi kontroliraju i govore nam što treba i kako treba.Navek bumo sluge gorima od nas.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
@ adonis, moraš malo i između redova čitati, bar se nadam da je @itp tako mislio...
jer ako smo spali na to da druge ovdje zovemo blesanima za pravo, bolje nam je mučat...

...a kaj se tiče stranaca...imamo mi svojih prednosti i mana u odnosu na njih, ali kad se sve svede na isti nazivnik i francuski seljaki se ubijaju zar ne?

Najgore od svega je to kaj smo mi ovakvi kakvi jesmo jednostavno OSREDNJI, nemremo niš sami pametnoga zmislit pa trčimo po evropi i tražimo toplu vodu...

U se i u svoje kljuse!...možemo malo preko ramena zagledavati po europici, ali mi zaslužujemo svoj model poljoprivrede, samo nam treba netko pametan u ministarstvu da to posloži!

...a to se bu dogodilo kad na vrbi rodi...:(giggle):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Itp,
Netrebamo gledati nikam.
Viš da je dolaskom zapada u nam sve bolje:D:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Stvar je u tome što je danas lakše podvit rep i pobječ u njemačku nego uzet stvari u svoje ruke i borit se za društvo u kojem če nam svima biti bolje!!
Nije li tragično da je iz Hrvatske odselilo(odjavljeno) u zadnje dvije godine nešto više od 100 000 ljudi!!
Baš me zanima koliko je seljaka sudjelovalo u Seljačkoj Buni?o



Zanimljivo,največe zlo dolazi sa zapada a svi odlaze na taj zapad u nadi za bolji životom jer tamo dobro posluju i ratari,stočari,mljekari i mali i srednji poduzetnici!!
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Nisu svi ljudi rođeni za poduzetnike nit su spremni riskirati.
Neki jednostavno žele 8h radno vrijeme pristojan život od toga. To je za razumjeti. Ak to ne.mru ovdje postići, odu van gdje mogu. I nije im za zamjeriti.
S druge strane, od kad je samostalne Hrvatske, ubija se svaka kreativnost i inicijativa.
Pogledajte zakone koji su na snazi: nesmiješ sam graditi nikucu ni štalu, nesmiješ napraviti prikolicu, jer ju nemreš registrirati i stotine sličnih gluposti, bolje reći pravila koja ograničavaju.
S druge strane, zatiranje industrije ljude se pasiviziralo, s treće strane i danas se na 90% poslova očekuje slijepa poslušnost bez mozga.
Imaj onda očekivati?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Zato što su Hrvati kao ovce!!
A dok ima ovaca biti če i vune jer ovce su za šišanje,eto taki smo mi(ne baš svi ali velika večina je)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Naravno da je sarkazam, ne samo sarkazam nego i lapsus, jer sam htio imenovati djelca. Nije mi namjera bila nikoga vrijedjati, a vidim da vecina to i shvaca. A tebi se Adonis ispricavam sto sam te krivo prozvo, zahebo sam se dok sam citao prosle postove. Covjek radi u zadruzi koja savrseno funkcionira, a ovi ga uvjeravaju da nije tako. Nije naravno bila ni namjera vrijedjati Djelca.
Inace, po struci sam inzenjer brodostrojarstva, skoro ko sljaker.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nema frke. Samo nemoj gledati Alo Alo, Mucke, Monthy Python i slicne engleske serije ;)
Nego, a propos kriminal sto dolazi sa zapada. Sva droga dolazi s istoka. Kao i prostitutke. Kao i imigranti. Kao i vecina kriminalaca koji djeluju na zapadu. Osim ukradenih auta, samo oni dolaze sa zapada. Ljudi, u Koreji, Juznoj, naravno, seljaci i ribari natovare kamioncice i direkt u centar grada. Otvore stranice, stave natpis i prodaju. Puna ulica. Grad 450 000 stanovnika. Ali ti ljudi svi imaju nove kamioncice. Vidio sam u citavom gradu jedan losiji auto i taj je bio blatnjav, ko zna di ga voze. Tamo su radnicki parkinzi ko nas saborski. A nigdi fiskalnih kasa i gluposti. Cak sam u jednoj birtiji dozivio da uopce nemaju blagajnu.
Inace, u citavom gradu mozda 10 birtija. A kod nas u Djakovu, 20 000 ljudi, a ima sigurno 100 kafica. I svi puni.
Nije zapad kriv sto smo lijeni i pokvareni.
Takve kao sto je Djelac treba stavljati u novine, a ne Severine ili modne macke. Kad nam djeci ti ljudi budu uzor, onda ce se nesto promjeniti.
A sto se francuski seljaci ubijaju, mozda zato sto imaju najvise seljaka medju stanovnistvom. Najagrarnija zemlja. Ubijaju se kao sto se ubijaju bravari, konobari, keramicari. Ali, statistika nasa dika, sto zamisli to naslika. Nemojte nasjedati svemu sto vam serviraju po netu i novinama. Dobro je rekao Mato, ne idu svi na zapad jer je tamo lose.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh