• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Živjeti od poljoprivrede

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
5/10 prodali todoricu, 3/10 u zakup na 50 godina kad se nije moglo dobit na 50 godina, a ostalo usitnili da bi prodali mahom onima koji se uopce ne bave poljoprivredom. Tako da je saga sa drzavnom zemljom kod mene gotova.
Od ozbiljnih poljoprivrednika jedino su se dokopali malo vise oni koji su otvarali opgove na svakog clana obitelji, a bilo je i mrtvih baba.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Da imam 100 ha svoje zemlje dao bi je odma u zakup. Spremim 200000 u dzep i pjevušim, a drugi nek grbi svoja leđa. No nemam pa mogu samo mastat [emoji2]

Ajde decki nemojte tak razmisljati, morate jos puno delati, mladi ste, pa netko mora Hrvatsku iz krize izvuci :drink: .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Radit cu jos puno ne brini. Dok ne skupim 100 ha. Ako prije ne propadnem ili ostarim :icon_blackeye:
Zemlja ce se radit bilo mene ili ne. Zalosno je sto nemamo industrije inace bi nam svima skupa bilo bolje.
Ne zalim se da mi je lose ali sta mi vrijedi sve kad cu u selu ostat sam.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Ne placem ni kukam. Imam zemlju kakve je malo u Hr. i skroz mi je ok. Volim ovaj posao ali na kraju se sve svodi na novac. Uzeo sam samo primjer 100 ha posto se toliko spominjalo.
Racunica je jasna. Uz 0 kn troskova i 0 sati rada dobijes X novaca.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Mene su učili da svaki broj koji se množi s 0 daje 0 :D: Možda sam u krivu, jbg.
Neće se vamo nitko udružiti, nek susjedu crkne krava. A nek i meni crkne, pa da nema od koga uzimat mlijeko. Takvi smo mi.
Al pazi, jedan čovjek ima tablu 18 jutara. Da je u arendu i ne samo da dobije 500 kn po jutru (zemlja je u brdskom dijelu) nego i poticaj ide njemu. E to je posao. Nit sije, nit žanje, a para ide. A lik koji je uzeo radi 600 ha.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To samo u okolici Đakova ima, pa se poslije naslikavaju na TV :icon_pray:
Svaka mu čast, ako ima računa
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Pa kad je naš atar najveći, onda i najveći cirkus dolazi u paketu. Kakvih sve likova ima, šteta što se filmovi ne snimaju. Onih davnih dana, kad su tek nastajale gazde s parsto hektara, potukli se dvojica oko jedne table, pa na koncu i familije uskočile. A onda je došlo i do vađenja vatrenog oružja. I nakon nekog vremena, emisija na Radio Đakovu, među ostalim i sudionici tučnjave su tamo. Čuje se neki metalni zvuk, a voditelj govori - dragi slušatelji, nemojte se plašiti, nije nitko repetirao pištolj, samo je propuh zalupio vrata.
A lik s početka priče možda i ima računa. Jbg, realno, on ima ogromne rabate na repromaterijal. Masa ih ima i svoje nekakve poljo-apoteke koje drže pro-forme. Svi su strojevi njegovi, ne plaća usluge i on iz takve zemlje možda neće izvući 14 t kukuruza na hektar, ali da izvuče 9, a da uloži 3, to je već lijepa zarada na 10 ha.
 

thor666

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
4
živjeti od poljoprivrede -to u ovoj državi spada u sferu naučne fantastike,ako što proizvedeš nemaš osiguran otkup ,mlijeko opet spustili cijenu ,veterinari samo dižu cijene ,poticaji a tko to zna kadće i koliko uopće biti ... sve u svemu katastrofa ,netko je prije napiso -živjeli smo 45 godina u mraku, j..o mater tko upali svjetlo !
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Eto primjera radi, neki dan mi dode carina da bi uopce mogao prodavati svoj proizvod moras zadovoljit i drzavu, normalno.
A zahtjevi drzave su veliki pa tako da jednostavno odustajem.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
odustaješ od plaćanja državi?...ili od prodaje?...ili skroz imaš fajrunt?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Od svega, puno mi jabuku krušku prerezat na 5 dijelova s tim da meni ostaje najtanji dio u koji ne smijem uracunati svoj trud i muku.
I onda se čude zašto sve propada!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
pa hajde, kad se već hvalimo, pretprošli petak sam predao zahtjev za gašenjem svog OPG-a...
...idem malo u ilegalu...:icon_e_wink:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Svi lijepo to sve trpite, i šutite, pa onda oni misle kako je sve lijepo i sjajno, mi smo takav narod, da nas mozes gaziti koliko hoces, a mi cemo sutiti......treba napraviti pobunu, da dode do promjena, al to nece nitko napraviti, zato ce nam tako i biti, sve losije i losije, al to je valjda i cilj, da se zemlja proda strancima, jer to je jos jedino nase.....
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
pa hajde, kad se već hvalimo, pretprošli petak sam predao zahtjev za gašenjem svog OPG-a...
...idem malo u ilegalu...:icon_e_wink:

Kolega, također za 10dana stupam na novo radno mijesto u novoj državi. Želim Vam svima sreću jer će vam itekako trebat.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Decki tak sam tuzan dok cujem takve price...
Besmisleno je vise uopce govoriti o promasenoj politici za opstanak seljaka.

Danas na TV u nekoj emisiji netko rekao je cijela Svicarska jedna zadruga.
Pitam se kak je moguce da netko ko nekaj proizvodi i ulozi svoj trud i vrijeme na kraju nebre od toga zivjeti ??

Da se mi nebremi ujediniti/udruziti i kupovati jedan od drugoga sve kaj proizvedemo to pa mi nikak ne ide u glavu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Pa kak bi se udružili kad eto moj prvi susjed, ulazna vrata nam gledaju jedna u druga odojka za božić i kukuruzu za kokoši ili ranjenika, ako ga slučajno ima zašto kupiti, neće kupiti od mene nego ide u drugo selo a kad nema novaca onda sam ja prvi susjed. A mogel bi svake god othraniti ranjenika ali onda bi se ja bogatio a on bi jadan bio siromah. :(punch):
 

Najnoviji postovi

Na vrh