• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Toma prijatelj je imao prošle godine 1 Ha graha i pored svoja 2 kombajna , počupao je grah i dodatno sušio po cijelom dvoru , zatim je našao nekakvo čandrkalo , malu vršalicu sa kojom je to obavio , i mogu ti reći da je super to ovršio. Probao je sa ĐĐ i imao je samo polovice i dosta loma , jer nije mogao smanjiti obrtaje koliko je trebalo , a treba i korpu staviti za kukuruz .Još ću se raspitati pa ti javim .Jedan u susjednom selu kombajnira stočni grašak i grah pa ću skočit do njega da pogledam.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja sam vršio sa svojim kombajnom i nikada više...
Dobio sam 30 posto loma.
Stocni grašak se vrsi isto kao i soja bez lima.
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
kukuruznu korpu nemam a i da imam nebi ju išao mjenjat zbog 1.5Ha graha koliko taj ćovjek ima kaj me pitao za žetvu...ako bi se dalo ovako išao bi probati napraviti jedan krug pa ću vidjet kako ide ako bude lomilo ili nešto nek bere rućno....

zeko ne kužim bez kakvog lima se vrši soja i grašak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Neces to moci dobro odraditi bez loma, ovih dana sam cjeli jedan kombajn prepravio samo za grah, i nista drugo nece vrsiti, test ide ovih dana, nadam se pozitivnom rezultatu
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Ne možeš to odraditi nikako ,a da prije toga ne počupaš sav grah jer grah nejednako dozrijeva u odnosu na soju i grašak, a i ostalo bi i 30 posto mahuna koje su nisko.Naravno tu je još problem suhoća mahuna koja mora bit , pa čim ga pipne vitlo dolazi do istresanja graha iz mahuna .
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
jel netko već žeo tritikal ja danas završio sa zobi tritikal krećem u srijedu kako podesiti maja za tritikal isto kao i pšenicu ili mislim na sita,vjetar korpa
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
lani mi se na claasu conzulu od rodjaka dogadjalo da mi je lomio vrhove klasa i to sve išlo u bunker strah me da se to nebude i sad dogadjalo na zmaju čistoća mi je bitna pošto većinu svog tritikala prodajem
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Onda donja sita stavi manja da ne ide to u bunket..Ako su štelujuca malo zatvori.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
na claasu donje sito 11ili 12mm nisam siguran i sve radi s njim ja na zmaju jećam i zob radio sa11mm pšenicu 8mm i to ću stavit za tritikal od 8mm
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
jel netko poćeo raditi pripremu kombajna za žetvu ja stavio novi uvlaćni lanac pošto stari bio razderan i nisam ga mogao dovoljno napeti sljedi još štelanje koćnica ljeva ne koći podmazivanje i zmaj je spreman za žetvu
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
ima ima zmajeva ja svog jućer pripremio za žetvu

ali sve manje ih je izumiru pomalo...
 

Igralec

Novi član
Tu od
26 Ruj 2020
Poruka
5
Pozdrav.

Zanima me dimenzija kaiša-remena pogon hidrauličke pumpe na kombajn Zmaj 780 rpm i gde nabaviti.

Gde bi još mogao nabaviti gumena crjeva vode na motoru perkins 6 cil.

Hvala za odgovore i lep pozdrav.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,348
Izmjeri širinu klina na remenicama, i metrom okruži u krug, da nađeš nekakvu približnu mjeru, pa se raspitaj u trgovini.
Crijeva teško da u setu nađeš, ali skinuti i ovako pojedinačno možda nešto iskombiniraš.
Mislim da ti remen 20x875li
 
Posljednje uređivanje:

Igralec

Novi član
Tu od
26 Ruj 2020
Poruka
5
Izmjeri širinu klina na remenicama, i metrom okruži u krug, da nađeš nekakvu približnu mjeru, pa se raspitaj u trgovini.
Crijeva teško da u setu nađeš, ali skinuti i ovako pojedinačno možda nešto iskombiniraš.
Mislim da ti remen 20x875li
OK. Hvala.
 

Ifinho

Novi član
Tu od
23 Kol 2021
Poruka
4
Pozzz svim članovima foruma od Ivana!!! Da li netko zna provjerenog majstora za zmaj kombajne? imam problem s motorom okolica Županje je u pitanju plaćanje uredno
 

Najnoviji postovi

Na vrh