• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Evo jedna slika danasnjih radova.Skinut je rep,povadjena su sita,kostur ladje..Ovaj srednji deo kavrga ili hauba ne znam sad pravi naziv sam kupio polovan,tako da ce i on danas da se skine.Ostalo mi j jos da skinem kabinu i bunker i krecem sa varenjem i farbanjem..
http://www.dodaj.rs/?3r/R0/1MZMLqJt/untitled-1.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Jesi izvadija lađu vanka.....:scratchako nisi vadi je,,i pregledaj dobro,,,kad več delaš.....da ti ne prdne na njivi...
Za posao,,,svaka čast,,,treba imat volje za ovo..
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Izvadjena je ladja,sve se cupa napolje jer se radi kompletni remont.Sad skidam ovaj srednji deo tako da mogu bez probema da dodjem do nosaca bunkera,pa i da njega skinem.Samo da napomenem da sve ovo radim bez iskustva,ovo mi je prvi kombajn koji rasturam i bukvalno kako ga rasturam tako i ucim zasta koji deo sluzi..
Bice uskoro jos slika...
 
B

BAGERISTA

Guest
Imaš volje,,,,,,,,,,,,,a ne sekiraj se kad napraviš,,,,napravi kako treba,,,i ima da žanje bez greške...:supz:
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Svaka čast na trudu i volji, samo vam zelim skrenuti pažnju na jednu stvar, nadam se da će kombajn biti za vlastite potrebe i da će odraditi ono što vi od njega očekujete, inače u takvom poslu nema apsolutno nikakve isplativosti, mi smo rastavljali našu 142-ojku i krpali transportere ispod sita i lađe, par godina prije toga smo radili novu sabirnu ravan i mogu reći samo jedno: nema tih novaca za koje bih to ponovno radio, to se moze raditi jedino iz velike ljubavi prema stroju i zemlji opcenito! Imam svoj CO2 aparat i strica limara koji je radio samnom, ali šta je neisplativo, enisplativo je! Previse patnje i truda a vrijednost nikakva :blackeye Situacija u poljoprivredi je nazalost takva kakva je i za samo malo više novaca se može naći stroj koji je barem u radnom stanju da se nemora to sve krpati, ovo bih ja preporucio raditi samo u slucaju da se nema za bolje ili ako covijek bas ima viska vremena i novaca, inace nema šanse! :prayer:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Upravo u takvoj situaciji sam ja sada. Razmisljam se uzeti jednoga 142 i unaprijed znam sta me ceka tj da bi bilo krpanja i sarafanja do besvijesti. Ili se strpiti jos malom pa uzet nesto bolje. Sve sto bi ulozio otislo bi u nepovrat a s druge strane ovi Fahrovi su bezobrazno skupi.
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Svaka čast na trudu i volji, samo vam zelim skrenuti pažnju na jednu stvar, nadam se da će kombajn biti za vlastite potrebe i da će odraditi ono što vi od njega očekujete, inače u takvom poslu nema apsolutno nikakve isplativosti, mi smo rastavljali našu 142-ojku i krpali transportere ispod sita i lađe, par godina prije toga smo radili novu sabirnu ravan i mogu reći samo jedno: nema tih novaca za koje bih to ponovno radio, to se moze raditi jedino iz velike ljubavi prema stroju i zemlji opcenito! Imam svoj CO2 aparat i strica limara koji je radio samnom, ali šta je neisplativo, enisplativo je! Previse patnje i truda a vrijednost nikakva :blackeye Situacija u poljoprivredi je nazalost takva kakva je i za samo malo više novaca se može naći stroj koji je barem u radnom stanju da se nemora to sve krpati, ovo bih ja preporucio raditi samo u slucaju da se nema za bolje ili ako covijek bas ima viska vremena i novaca, inace nema šanse! :prayer:

Kombajn ce biti i za vlastite potrebe,ali imam i dosta posla oko usluznog kombajniranja.Ne znam kako je kod vas,ali kod nas moze covek lepo da zaradi u toku jedne sezone.E sad sto se tice isplativosti mislim da cu ja biti u velikom plusu i da cu u sezonu uci miran.Znam da zvuci cudno,ali tako je.Da prvo objasnim zasto sam kupio bas Zmaja 133.Zmaja sam uzeo zato sto sam pocetnik i zato sto ce za ovaj kombajn biti delova i narednih 150 godina i sto se delovi lako nalaze.Poznanici mi imaju Claseve,New Holande i kad im ode deo izgube po 3-4 dana u sezoni samo na nabavku tog dela.Zbog toga sam ja izabrao Zmaja da me ne boli glava kad nesta ne daj boze zakaze.E sad kako cu biti u plusu kad remontujem ovaj kombajn.Ne znam koliko si upucen u cene Zmajeva kod nas,ali ovde deru sa cenama za dzakarose traze po 4-5000 evra,bunkerasi su jos skuplji.Medjutim najgora je stvar sto i te kombajne treba srediti.Ovi koji su kao remontovani su jos skuplji,ali otkud znam kako je njemu uradjen remont,otkud znam kakvi su delovi stavljeni.Ljudi misle da su uradili remont kombajna tako sto su kupili litar,dva farbe i prefarbali ga.Ja sam moj kombajn platio 2600 evra,na kompletan remont otice mi jos sad lupam 1000 evra.Tako da cu za 3600 dobiti kombajn za koji mogu da garantujem da je spreman za sezonu.Dok za ove sto bi kupio za 4-5000 ne verujem da bih to mogao da garantujem.Jer sam ja vise za varijantu kupi losije pa sredi,jer ces uvek znati i sta je menjano,sta valja,sta ne valja.Bukvalno upoznaces ne samo kombajn vec bilo koju masinu do najsitnijeg dela.Nadam se da si me razumeo sta hocu da ti kazem.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
kolega imas potpuno pravo sto si se odlucio na to sad ces bar znat na cemu si
lani takva situacija kod mene komsija prodaje zmaja 133 frisko ofarban a kombajn se doslovno raspada i trazi za njeg 5000e i ti isti kupci vide mog zmaja i pitaju koliko je tvoj kazem ja ispod 7000e ne ide iz dvorista a oni se ljepo nasmijase i kupe od komsije ja kazem sretno
dosla sezona a on na 2 njivi kupi sita i sabirnu ravan i naravno kraj sezone za njega i vozo se s menom tu sezonu da vidi kako to radi,ovih dana trebam zapocet remont tog kombajna cim stignu djelovi!
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Svaka čast kažem još jednom :prayer: i ja imam Zmaja i nebih ga dao za ništa jer mi je drag, dok sam bio dijete ja sam plakao da ga tata ne proda i nije ga prodao ali da ga je tada prodao dobili bismo za njega iole neke poštene novce, dok sada on nevrijedi ništa! I ja sam Zmaja upoznao do zadnjeg šarafića i u mnogome zahvaljujući ovom forumu na kojem sam tražio informacije kako se radi adaptacija na kukuruz!
Ali ljudi moji budimo realni, pa to je stroj prošlosti bio prije 10 godina, i samo ovakva grozna situacija u poljoprivredi nas može natjerati da po njivama vozimo ovakve old-timere sa 30+ godina na kojima pucaju šarafi zbog starosti i zamora materijala! Pogledajte malo na zapad šta se tamo vozi i radi i kako se radi, sva ta naša željezurija koju krpamo do zadnjeg će otići u povijest uskoro! 5000 E za nesto sto je toliko staro i isluženo neznam baš, tako je i kod nas u HR bilo prije par godina, ali sada, pa budimo realni to je hrpa starog željeza koja se koristi samo zato sto nemamo i neznamo za bolje!
Ako netko može i zna složiti stroj nitko mu to znanje neće oduzeti, ali ljudi moji čuvajte zdravlje i energiju za neke pametnije stvari, trebat će vam u budućnosti! Nitko se sa Zmajem u današnje doba neće obogatiti, ali sa znanjem bi već mogao i trebao! :partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
U potpunosti potpisujem,,,,i sami smo imali 780rpm,,3,10,sa 34godine staža dela je i zarađiva,,,jer tada smo uslužno,,rokali s njim..,i neznam dali na njemu ima dijela,,,koji nisam pomoga,,skidat ocu,,,i delat,,,i nema ča se nije sve kemijalo,,,,na kraju smo ugradsili volan od starog autobusa,,,prepravili skretanje,,,jer je kontra radio,,pa se i to riješilo,,,,,,,imali duple korone,,i pogonske lance,,,,ma sve u svemu mota si ga prstom,,,dok je preša bila gore,,,,,a poslje kad se skinula,,,,vrtio si bez greške...

Sve u svemu,,,,dobro si napisa,,,,tako je kako je,,i to je istina,,,a da kod nas se strojevi čuvaju,,je,,jer ono šta drugi izribaju dio kraja mi kupujemo..i uređujemo,,i godinama,,delamo s time,,,,,,pa tako je od traktora,,balirke,,plugova,,,,,,,,ma svega,......ali šta je tu je,,moraš kad nemoreš,,,doč do boljega,,,,a šta če i bolje,,ako nema nade za opstanak,,,,,,....

zato kolegi skidam kapu,,,i koji ima voljhe upuštat se u to delo,,,,,,,i siguran sam da če ga bolje pazit,,nego neki kojima su starci dali pod bradu sve,,,,,,,pa rokaj i rasturaj,,,,i tako nisi kupija.,....
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Uz sve receno treba napomenuti da jedan srednje dobar Zmaj 142 se po kvaliteti vrsidbe nimalo ne srami puno mladjih kombajna. Jesenas sam gledao 142 '89. godiste u radu i zrno u prikolici je slobodno mogu reci bilo cisto za nepovjerovati.
 
B

BAGERISTA

Guest
Kako su i meni govorili,,,,,,,,,,,,,,,,a i uvijerija se i sam,,,,,ZMAJ,,,ako je poštiman kako treba,,je jako dobar čistač,,,,i ako nisu na bubnju šprange loše,,,,i još par sitnica,,,,,,,nema slomljenog zrna..
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
od kombaja imam Zmaja i đuru, zmaja posjedujem več jako dugo mada je đđ noviji 10 godina može se daleko sakrit u cistoći vršenja bilo koje kulture od zmaja i ne samo ĐĐ nego i drugi noviji deutz fahr-ovi s kojim sam radio
ali došla druga vremena i posto je spor za te površine koje posjedujem pa smo morali uzet večega :axe:
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Ma ljudi iskreno meni nije potreban noviji,a niti bolji kombajn.Sta ce meni kombajn za klimom i ostalim cudima..Ovaj kad se ne daj boze pokvari moze svako da ga propravi,dok sa novijima i nije bas tako.Po meni sve novije masine su previse komplikovane,ubacena je gomila elektronike.Zato se ljudi u mom kraju kad kupuju nove traktore najvise opredeljuju za IMT,Tafe i tako te slicne traktore.Nemju gomilu elektronike,laki za odrzavanje,nisu skupi i najvaznije dobro su se pokazali.Nego da se vratimo na temu.
Danas je stigla hauba ili kavrga ne znam kako se tacno zove.Sad sledi smirglanje,zasticivanje i farbanje..
1.jpg
 
B

Bobo

Guest
Znam tocno na sto mislis... dok ja nisam kupio kombajn, u selu je kolega imao zmaja 780 koji je vrsio samo svoje i dvojici rodjaka iz sela, tako da ima za gorivo, i moj ujak malog JD-330 koji je kosio samo svojih par jutara...

Nikome u selu nisam rekao da kupujem kombajn, samo sam ga dotjerao jednog dana i parkirao u dvoriste i zvao redom na aldumas da ga zalijemo. Tek sam onda vidio da pola muske populacije u selu (svi stariji od 60 godina) imaju jaaaako veliko znanje o malim zmaj kombajnima, jedan ima nekog remenja pa ce mi dati, drugi ima zubaca za kosu, treci ima neke zupcanike iz mjenjaca, svi imaju poneki dio a da ja nisam poma imao da su svi radili ili kod privatnika ili po kombinatima na kombajnima. Jedan cak na zidu ima diplomu za najboljeg kosca u kombinatu tamo iz 70-ih godina...

Dok nisam s njim poceo raditi, vozio sam zmaja 142 koleginog i to jos kao djete, ali nema gdje nisam isao. kad sam kupio svoj kombajn, nisam znao pola stvari kako sto radi i kako se sto stela, ljudi prisli, i tko je sto znao, rekli su mi, nesto sam i sam dokucio, clan foruma "Poljodjelac" mi odmah trazio adresu da mi posalje katalog djelova, nasao sam i upute za rukovanje kombajnom i eno, dvije i pol sezone kasnije, imam ga u malom prstu a da nista o njemu znao nisam.

Tako i ti sredjujes, farbas, cistis i imat ces za sebe. prve godine kad smo kupili zmaja, stari dosao s posla direkt na selo i ja vec tamo bio i smijali smo se ko ludi na brasno kad smo isli vrsiti soju kad smo mi htjeli da nikoga nismo morali cekati i moliti da dodje.

Od kad imam vlastiti kombajn, preporodio sam se. koliko imam svojeg, toliko i usluzno idem i zarada se pokazuje, kolika-tolika, imam za gorivo cjele godine, ako nista drugo, a ostane jos ohoho novaca sa strane.
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Nastavak radova.Zasad je skinuto sve osim bunkera i kabine.Motor je iscupan,kao i sabirna ravan,skinut je heder.Sad se trenutno vari sve sto treba.Na motoru se radi osvezenje.Neki delovi su ofarbani.
Evo koja slika kako trenutno izgleda:
p1020718-copy.jpg

p1020717-copy.jpg

untitled-1.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepo bogami,,,,ovo če bit prava mašina kad se završi...........:supz::supz::supz:

I ti imaš debele volje,,,:D,,,,,dali če bit spreman za sezonu..:?
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Ako me vreme posluzi,tj. ako ne bude kise nadam se da ce za 10-tak dana poceti sklapanje.Najveci problem mi je sto nemam garazu,pa sve farbam napolju.Danas sam rastavio motor,i saznao da za dzabe radim osvezenje.Sve je uredu sa karikama,jedino sto sma trebao da uradim jeste da obradim glavu.Mada opet bolje da uradim osvezenje da znam na cemu sam,nego napamet da udjem u sezonu.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovako češ znat,,,da je sve uredno i napravljeno kako triba,,,,,,,nemoj mislit da je đabe,,,,,,zašto,pa radiš za sebe,,,i znaš da si miran...

Ajde,,,ima da bude prava mašina,,,,,sad ga lipo sklopi,,,i gledaj da mu napraviš neku suhotu iza sezone,,,,inače ti đaba sav trud vijeruj mi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh