• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
bliži se žetva,treba prešarafiti na žitnu adaptaciju,a danas šugavo vrijeme malo kiša,malo sunce...pa sam se malo "primil posla"...

fotografija0071k.jpg

a i fiat je imal malo posla hehe
fotografija0072.jpg

videl sam negdje na forumu da netko to dela sa zadnjim hidraulikom,pa reko da onda ja probam sa prednjim i morem reći da sam i više nego zadovoljen:supz:
fotografija0073.jpg

fotografija0074o.jpg

evo do popodne skoro pa gotovo...još promjeniti sita, malo poštelati ,prikopčati heder i žetva more početi:mrgreen::mrgreen:
fotografija0075c.jpg
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Mike
Hoce li Zmajcina bit skoro na prodaju?
ne,to sam kupil sad treća godina...uglavnom za svoje potrebe,usluge baš ne radim puno,eventualno koju ral da si vratim za gorivo...8)
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Evo i da se ja javim Zmaj je napakon ofarban.Motor je uradjen,vracen,kombajn je ofarban sad ostaje samo sklapanje.Svi lezajevi su zamenjeni tako da ce uskoro biti spreman za sezonu.Ocekujte uskoro slike..
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
I mi skoro moramo u šarafanje nemamo ječma ali možda izleti koja mušterija

dali ima tko kolica za prodati
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Kao sto sam obecao evo par slika ofarbanog kombajna.Izvinjavam se zbog kvaliteta slika,bice boljih kad ga sastavim.Za sad samo dve da vidite kako izgleda.
untitled2.jpg

untitled-1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Pune ruke posla al ako imas volje samo udri.

Mike tvoja 142_ojka mi bas nekako upala za oko, dogovorimo lako i ako se predomislis javi i dolazim.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Pune ruke posla al ako imas volje samo udri.

Mike tvoja 142_ojka mi bas nekako upala za oko, dogovorimo lako i ako se predomislis javi i dolazim.
ma solidan je to kombaj...nije prije radil kukuruze nego sam ga kupil...jedva smo izvadili žitnu korpu prvi puta:finga: ...
...jedino bi trebalo promjenit kiler i još neke sitnice po njemu i za tu lovu netreba boljeg stroja...:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Kao sto sam obecao evo par slika ofarbanog kombajna.Izvinjavam se zbog kvaliteta slika,bice boljih kad ga sastavim.Za sad samo dve da vidite kako izgleda.
untitled2.jpg

untitled-1.jpg

Lipo i ti imaš volje,,,,,,,,,,svaka čast,,,,,,,i neka dela bez greške,,,i da služi,,,,jakoooooo, dugo,...
za ovo treba imat i volje a bogami i živaca..:shock::shock:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Imam problem na zmaju 142
prosle godine smo imali isti slucaj dva puta u dva dana tj kad smo slozili ponovilo se
lanac što ide od vjetrenke na šneku povrata vjerojatno zacvika ili padne i pomota tu šneku i potrga sarafe na vjetrenki, sad složit znamo ali je problem uzroka tog kvara????????
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
kolega mjenjaj lanac rastego se i gubi korak imo sam taj problem na 141 ne znam ni sam koliko mi je puta spao!
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Prošle godine smo došli do do zaključka da je kriv lanac i kupili novi sad požeo je 60 ak jutara, i bilo je dobro i sad opet, osovinu tj šneku smo ravnali i nikad to više nije idealno, ali je radilo u kukuruzu gdje povrat nije opterečen??
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
mozda su se lancanici poderali upali ga da lagano radi i onda gledaj dali lanac gubi korak
ja kad sam mjenjao lanac stavio sam i lancanike nove i od tada nemam problema!
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Pa kad stavim lanac oko lančanika nema lufta izgleda ok mislim da je bio lanac pre labav sad kad smo sastavili izvadli smo dve karike.
Netko tamo stavlja drveni ublaživać pa cu i ja vjerojatno, onda ako i ispade lanac nebi trebo napraviti kuršlus
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Imam problem na zmaju 142
prosle godine smo imali isti slucaj dva puta u dva dana tj kad smo slozili ponovilo se
lanac što ide od vjetrenke na šneku povrata vjerojatno zacvika ili padne i pomota tu šneku i potrga sarafe na vjetrenki, sad složit znamo ali je problem uzroka tog kvara????????
neznam...meni ovo malo čudno...:scratch:scratch:scratch ...ako lanac iskoči iz lančanika iskoči ,vrti se na osovini i nikom ništa...nebi trebal delati nikakvog dodatnog kvara,a šneka ak je sve u redu ima onu propusnu osovinu pa opet ni njoj se nebi trebalo ništa dogoditi...
...e sad postoji mogućnost da ti osovina od vjetrenjače nije u centru...previše je vani na strani gdje lanac pada...probaj ju malo gurnuti na drugu stranu tak da dok ispade da ispadne na vanjsku stranu...:madmana::madmana::madmana:
...neznam ,baš mi čudan ovaj kvar.i kod mene lanci i lančanici nisu u cvijetu mladosti,al ne iskaču bez nekog jako dobrog razloga...:axe::mad::supz:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Kodmene je 3 puta iskočio i svaki put kurslus
kad lanac ostane na pogonskom lancaniku kua padne i namota ga tako da povine osovinu na šneki
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Evo i mene posle 3 meseca rada,nerviranja,trosenja para itd. Zmaj je zavrsen.Ostale su sitnice da se srede.Da se stave zavesice,da se poveze rezervoar i da stavim nastavak za filter vazduha.Evo za sad dve slike da vidite kako izgleda.
Da se prisetimo samo kako je izgledao:
p1020354-copy.jpg

untitled3.jpg


I kao sto rekoh posle jace od 3 meseca rada izgleda ovako:
untitled1.jpg

untitled2.jpg


Ja sam prezadovoljan kako je ispao,danas ako sredim ove sitnice ide pravo u njivu pa cu napakon imati priliku da vidim kakav je u radu.Samo da kazem tokom remonta sve sto je moglo da me zeza zezalo me je.Sve je bilo zapeklo,od korpe koja me je ubijala pa do najobicnijih srafova.Medjutim uvek je bila ista prica pametniji popusta..I zelim da se zahvalim kolegi za foruma @Bariccc jer je imao strpljenja da odgovori na svaku moju poruku.Kolega hvala dosta ste mi pomogli.
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Isplatio se trud i muka. Najvaznije je da si ti zadovoljan uradjenim i da on tebi dobro radi.
 
B

BAGERISTA

Guest
Odlično,,,,,,i zaslužija si da radi bez greške,,,,,,,,,,,pa i da se s njime nažanješ....:supz::supz::supz::supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh