• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Evo i njih sam upravo kontaktirao, reparirani cijeli hladnjak 4890 + PDV=6112 kn, ako bi donio svoj na reparaciju cijena je -25%, znaci tih 4900, garancija godinu dana na obje varijante...
Ostali koje sam zvao: traktor Centar Osijek: Imaju odmah i košta 6350 kn, a u Srbiji u Inđiji u nekoj trgovini (provjerio preko kolege koji bi mi mogao tamo kupiti) 550E + 10% carina + put tamo i nazad ukupno 540 km, izašlo bi me isto oko 5000 kuna :icon_scratch:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Ma moj hladnjak jednostavno više nije za nikakvo krpanje, curi na sve strane i zadnjih par godina ga je bilo nemoguće pravo očistiti od prljavštine zato što bi tek tada bila prava poplava.... Zvao sam u SE-KRU i kažu mi da mogu nabaviti kroz 2-3 dana ali je zadnja cijena bila 5900 kn, stvarno povoljno :icon_confused: da mi je znati kolika je marža i carina ugrađena u tu cijenu :(sweat):
...ja sam isto imal kalvarije sa svojim,već ga kanil baciti u smeće,isto mi izgledalo da curi na sve strane,a ono sam jedna debela rupetina...
...no nemora značiti da se neda zakrpati...
...a to što ga nisi mogao očistiti je zato jer ti pušta i onda se još bolje lovi prašina na njega...
...probaj cijeli hladnjak skinuti dolje i dobro oprati sa miniwashom,pusti nek se osuši i polako ulijevaj vodu unutra dok nevidiš gdje točno pušta,to mjesto nekak obilježi i pusti nek se opet osuši,onda dobro sa običnim silikonom zamaži i malo kojih 3-4cm okolo...dok se stisne ponovi postupak i tak dok ga ne pokrpaš...
...malo je zaj*****,ali kod mene zasad drži ,a bila je rupetina par mm velika...:icon_super: i još ti nemala cifra ostane u kasici-prasici...
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Pozdrav svima
Interesujeum razlike izmadju kombajna Zmaj 131,132,133 i RM serije?
I koji je vas savjet koji od njih da kupim?
Koje su im slabe tacke?
Unaprijed hvala.
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
kolege imam jedan problem koji mi se javio sad u zetvi,naime kod zmaja 133 desava mi se da hoce da se upali lezaj na spojnickoj osovini motora(bar mislim da je to u pitanju),vrsim vrsim,i samo se oseti neki miris paljevine,stanem pogledam i vidim dim izlazi odozdole,odmorim malo i teraj dalje.Prvi put to kad mi se desilo,batalio sam vrsidbu,dodjem kuci rasturim sve i izgleda mi sve dobro,vratim sve kao sto je bilo i radilo tako neko vreme,bez pojave mirisa,do danas,i ponovo isto,a sto je najgore kad sam rasturo sve to lezaj je ekstra i nema nikakvih luftova niti tragova paljenja,znaci nikako mi nije jasno i ubih se vise razmisljajuci sta moze biti,a tako me zeza u toku rada pa poludim,tako da ako neko ima neku ideju neka pomaze i da napomenem to mi se samo desava kad je vrsilica ukljucena i pod opterecenjem?ali nije mi jasno sta se tu desava sta ne valja nikako.
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
I imam jos jedno pitanje.Ove sezone sam promenio 4 lamele.Jednostavno pokida srce lamele.Juce ujutro stavim novu lamelu uradim ok 80 ari,odem u drugu njivu i kombajn samo stane,skinem pogledam lamela pokidana.Prosle nedelje stavljeno je sve novo osovina,korpa,lezaj,diskovi,iglicasti lezaj sve je novo stavljeno.Vise ni sam ne znam sta da radim.Jel imao neko ovakvih problema ili sam ja jedini na ovom svetu??
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kak misliš pokida srce..jel pokina zubce koji je drže ili pak popuciju nitnovi koji drže lamelu i srce skupa? stvarno malo čudo kaj tak brzo odlaze...
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Ne pokida nitne,nego bas srce.Posto nemam fotoaparat na slici sa neta sam obelezio gde je pukla poslednja lamela inace Kronova.
foto1295aa.jpg
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Ma korpa je stavljena nova.Sve sam promenio lamelu,korpu,osovinu,iglicasti lezaj,diskove sve sto se tu moze promeniti promenjeno je.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
A onda je valjda kvaliteta materjala od kojeg je napravljena ploča nula bodova,ili ti ga ništ koristi ako tak puca...
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
A kolika bi cijena bila, barem okvirno? Budem pokušao nekako iskopati novi iz Srbije, ali ako neuspije uvijek mi ostaje reparacija... Hvala, svaka informacija je dobrodošla! :drink:
ako nisi naso hladnjak mogu ja provjeriti ovdje kod mene u bosni pati javim a blizu mije i arizona a koje si mjesto kod virovitice
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Nabavio sam hladnjak od nekakvog vojnog kamiona za 1500 kn, hladnjak je veći i masivniji od originala samo ga treba nekako upasati, a i to budemo riješili... Budem poslikao kad uhvatim vremena :(think):
Ako vam nije teško provjerite pa napišite cijenu jer ako je prihvatljiva cijena ipak original je original, ali i zbog drugih članova foruma ako budu trebali! Mogu reći samo da me cijena šokirala ne zbog toga što nebih mogao dati toliko nego zato što se na tako star stroj neisplati dati tolike novce, malo su ga pretjerali svi skupa s tom cijenom... Nakon svih popravaka na tom kombajnu da mu hladnjak presudi i pošalje ga u staro željezo stvarno bi bilo žalosno, ali matematika je matematika, gdje isplativosti nema sentiment i osjećaje netreba mješati :(yawn):
Inače sam baš iz Virovitice, centar grada...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
jaro kod nas u bosni dodze oko 300 do 350 eura sada sam zvao i pito covjeka

Hvala prijatelju, možda bih ipak uzeo novi i originalni ako je takva cijena, vidjet ću još, budem Vam se javio preko poruka kroz neko vrijeme pa da mi pomognete u kupovini, i da nešto pojedemo/popijemo! :drink:
 
D

duleduka

Guest
jel zna neko da mi malo objasni stelovanje oko korpi na zmaj132 imam problem vraca mi slamu na keder
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kombajn spreman za kukuruz , zamjenili korpu , stavili blinde , sita druga nutra , gdje koji ležaj na kombajnu zamjenili koji je sumnjivi bil i to je to
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=GZr7YnOS9fM&feature=c4-overview&list=UUGIer-hJcEprn3heaDOUG6g[/YT]
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da , dobro je to ispalo sve na kraju kolko smo ga slagali

nema freze , netrebaju još motoru opterečenje freze , a zato imam malčer..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
da , dobro je to ispalo sve na kraju kolko smo ga slagali

nema freze , netrebaju još motoru opterečenje freze , a zato imam malčer..
Nemam ni ja freze ne svom johan deere adapteru,navario sam malo rakete i nabrusio i jako lijepo iza mene to izgleda,osiječe stabljiku i isječe ju na malo krupnije nego siječka ali ja sam i ovako zadovoljan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh