• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmije

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Koja je ovo zmija?Još je čini mi se mlada jer ima oko 20cm duljine i malo deblja od olovke!

IMAG0051.JPG
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
prvi put vidim ovu temu.odmah na pocetku da kazem da se jako jako bojim zmija.sad ih se vise ne uzasavam toliko kad ih vidim...jedino ako me neocekivano iznenade...onda ne osecam zemlju pod noge:rolleyess:.kad sam bio mali,toliko sam se bojao zmija, da kad se desi da je vidim, ja nocima nisam mogao da spavam...sve sam je sanjao,umisljajuci kako gmize ispod kreveta...kako mi se penje na krevet i zavlaci se ispod jorgana...uhhhh pravi nocni kosmari.a sad se isto bojim al sam priseban kolko tolko.puno puta sam se susretao sa poskocima kad idem u lov.kako ih se bas bojim, videcu je ma gde da je.i naravno dobije metak...obicno sitna sacma,namenjena jarebicama....naravno od zmije ne ostane skoro nista.jednog sam poskoka tako ubio krajem februara... bilo i puno snega...al je tog dana bilo i sunca i po stenama koje su na prisoju(takos e kod nas kaze mesto okrenuto ka jugu-ka suncu,bila jedna izgorena smreka(to je zimzeleni grm)i poskok izasao i suncao se,na toj steni se sneg vec otopio i bilo bas toplo tog dana...skoro i da se jedva raspoznavao medju izgorenim grancicama.pozvao sam kolegu lovca da ga i on vidi...gledao gledao 5 minuta i njije ga mogao spaziti...toliko je bio zakamufliran.onda nanisanio sam ga i opalio...od poskoka nije ostalo skoro nista...samo jedna kozica prebacena na jednu grancicu...ima kod nas puno zmija...ta ridjovka se kod nas zove sarka-jer je sarena.a i poskoci su cesti..belouske ...onda neznam kako se zovu kod vas kod nas se zove smok...to u stvari nije zmija al je nalik zmije...al se razlikuje u kretanju.zmija se krece tako reci u osmice...a smuk se krece pravo...i jako je brz.nije otrovan,al moze narasti i preko 2 metra i vise i debljine ruke...kad kad kad se nadje u posanosti napadne i na coveka.bilo je slucajeva da kod krava sisa mleko a ne krv.a jednom mi se dogodilo nesto nesvakidasnje.orem ja sa tomicom, i kad odjednom spazim zmijinu glavu kako se okrece zajedno sa tockom.a bilo je hladno vreme.... ona se zavukla u onaj prostor izmedju felge i tega prednjeg tocka na tomicu...ima one male rupe od felge...bila je sva namotana u toj praznini, i virila joj samo glava napolje ka unutrasnoj strani traktora.i tamko ja pooram cjelu njivu i vratim se kuci.onda je baka donela kipucu vodu i polili smo tocak...i izvukli zmiju ...i zna se sta je usledilo.:)...ima bas puno dogodovstina sa zmijama,al i onako sam previse prostora zauzeo...:) pozdrav iz makedonije
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
a jednom mi se dogodilo nesto nesvakidasnje.orem ja sa tomicom, i kad odjednom spazim zmijinu glavu kako se okrece zajedno sa tockom... ona se zavukla u onaj prostor izmedju felge i tega prednjeg tocka na tomicu.

mislim da bi ja ostavio i oranje i tomicu i sve i pobjegao :lol:
 
B

Bobo

Guest
Ja bi tomicu polio benzinom i zapalio, pogotovo da znam da negdje zmija ima sakrivena na njemu, zadovoljstvo bi tim bilo vece ;) ;)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jezivo, sva sreća ne susrećem ih previše...nije mi niti onaj sljepić mio, a kamoli nešto drugo..:shock:..
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
Citam ovu teme i sve dobro i dode slika od Zije stari moj samo me trci produ po tijelu
Ja isto mrzim zmije ne podnosim
a kaj se tice onih jezeva ja sam cul kao da jezevu jedeju zmije
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
čitajući ovu temu odlučil sam da sljedeće ljeto ne izlazim iz kuče,osim ako mi zmija ne dođe unutra:lol:
i ja isto imam fobiju od zmija i to tolku da kad ju vidim nemrem ju ni ubit jer sam več na drugom kraju sela

a za ekipu koja ih voli......otpelajte si ih doma
 
B

Bobo

Guest
Ne biste vjerovali sto sam cuo nedavno...

Brat bio u trgovini na inventuri negdje u Nasickom kraju i dolazi susjed do njih u trgovinu i pita ih "Decki, jel se koji razumije u zmije da mi kaze kaka je ovo sto sam ju ubio?" I ovi izasli, iako se i brat moj boji zmija. i ispalo je da je neka bezopasna, ALI zmiju je covjek nasao u KUCI u USISAVACU!?!?!?

Ja se prenerazio kad mi brat ispricao...:rolleyess:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Strah od zmija je instinkt koji je u nama valjda još od vremena kad smo bili na granama.Da nam nije zmija pojeli bi nas štakori i miševi,i ubile bolesti koje oni prenose.Tako da zmija i nije tako strašna
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
ALI zmiju je covjek nasao u KUCI u USISAVACU!?!?!?
He,he,he zmija mislila da je našla partnera :mrgreen:

Tako sa i ja bio u jednom velikom skladištu, a skladište na kraju grada i oko njega već ima šume i polja.
Kad odjednom u kutevima vidiš jednu, pa prođe neko vrijeme opet zmija :shock: Pitam ja jel znate da imate zmije? A radnik mi odgovori ne brini se, nisu otrovne, tamane štakore i miševe bolje od deratizacije, mi ne smetamo njima one ne smetaju nama.

P.S. Možda ste i kupovali stvari koje je dirala zmija, tko će ga znat ;)
 
F

fair_play

Guest
He,he,he zmija mislila da je našla partnera :mrgreen:

Tako sa i ja bio u jednom velikom skladištu, a skladište na kraju grada i oko njega već ima šume i polja.
Kad odjednom u kutevima vidiš jednu, pa prođe neko vrijeme opet zmija :shock: Pitam ja jel znate da imate zmije? A radnik mi odgovori ne brini se, nisu otrovne, tamane štakore i miševe bolje od deratizacije, mi ne smetamo njima one ne smetaju nama.

P.S. Možda ste i kupovali stvari koje je dirala zmija, tko će ga znat ;)

A... pa stvarno svašta na ovom svijetu :)
 
M

MrkiMedo

Guest
Zmija u kuci

Bio ja ovaj vikend u vikendici na Kupi, a kada tamo druggi dan spazim ja zmiju uza zid, reklo bi se oko metar mozda malo duza. Probao sam ju zveknuti macetom ali je zbrisala iza ormara. E sad kako mi preko ljeta u goste trebaju doci necakinje koje bi vjerojatno vrlo lose podnjele kohabitaciju ako bih ih na to upozorio, a ako bi se spontano susrele vjerojatno bi dobile fraze, trebao bih gospodju zmiju nekako istjerati do tad. Dodatni je problem sto sam relativno rijetko tamo, pa ju bas ne mogu naganjati danima dok ju ne nadjem

Nasao sam na netu neku klopku za zimije:

http://www.snakeguard.com/how.html

Znate li ima li toga kod nas za kupiti?

Ili nesto slicno?

Mogu li kako nakotiti jezeve? :)

Puno hvala!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Bratić uhvatio bjeloušku na neku ludu mišolovku....ma ona neka kaj ima u sebi neke feromone ili takvo nešt....e sad jel to slučajnost ili ne , ne znam....još čekam sliku da mi pošalje...
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Bio ja ovaj vikend u vikendici na Kupi, a kada tamo druggi dan spazim ja zmiju uza zid, reklo bi se oko metar mozda malo duza. Probao sam ju zveknuti macetom ali je zbrisala iza ormara. E sad kako mi preko ljeta u goste trebaju doci necakinje koje bi vjerojatno vrlo lose podnjele kohabitaciju ako bih ih na to upozorio, a ako bi se spontano susrele vjerojatno bi dobile fraze, trebao bih gospodju zmiju nekako istjerati do tad. Dodatni je problem sto sam relativno rijetko tamo, pa ju bas ne mogu naganjati danima dok ju ne nadjem

Nasao sam na netu neku klopku za zimije:

http://www.snakeguard.com/how.html

Znate li ima li toga kod nas za kupiti?

Ili nesto slicno?

Mogu li kako nakotiti jezeve? :)

Puno hvala!

Ova klopka za zmije izgleda kao obično lijepilo za miševe na kartonu.

Da li tko ima iskustva s tim ?

izgleda relativno korisno, a moglo bi ih se nekom hranom namamiti.
Neznam kako nakotiti ježeve, ali mogli bi ih privlačiti hranom da se zadržavaju gdje želiš (npr. oko kuće ili vikendice), npr. sa mlijekom i voćem, ali je opet pitanje da li bi se oni možda naviknuli na redovito hranjenje pa ih zmije više nebi zanimale.
I mačke bi bile korisne, naravno one koje stvarno love miševe , pa zmije ne bi imale tolikog interesa biti toliko oko kuće jer nebi bilo miševa kojim se također hrane.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
:eek:Ja se zmije bojim ko vraga ,kad je vidim na cesti ja se u autu sav naježim ,i prije dvije godine čistim zemlju poslije dinja ,počupo prvo lozu od dinja pa izvuko crijevo kap po kap i sad počeo kupiti najlon i nako kupim u naramak i sageo se ja po najlon kad ono pod najlonom riđovka se skupila u klupko ,ja sam vrišto i u skokovima od dva metra pobjego iz njive a žena sve to vidila ,zajebava me i dan danas a ja sam se vratio nakon po sata završiti kupljenje i to sam sve odradio s vilama napatio se a evo i dok pišem sav se naježim kad se sjetim nevolim ju viditi ni na slici
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
:eek:Ja se zmije bojim ko vraga ,kad je vidim na cesti ja se u autu sav naježim ,i prije dvije godine čistim zemlju poslije dinja ,počupo prvo lozu od dinja pa izvuko crijevo kap po kap i sad počeo kupiti najlon i nako kupim u naramak i sageo se ja po najlon kad ono pod najlonom riđovka se skupila u klupko ,ja sam vrišto i u skokovima od dva metra pobjego iz njive a žena sve to vidila ,zajebava me i dan danas a ja sam se vratio nakon po sata završiti kupljenje i to sam sve odradio s vilama napatio se a evo i dok pišem sav se naježim kad se sjetim nevolim ju viditi ni na slici

nije to ništa smiješno , odeš k bogu na sud samo tak ,treba biti oprezan, oni kojima je to smješno nek probaju, pa nek vide sami...
 
M

MrkiMedo

Guest
Ova klopka za zmije izgleda kao obično lijepilo za miševe na kartonu.

Da li tko ima iskustva s tim ?

izgleda relativno korisno, a moglo bi ih se nekom hranom namamiti.
Neznam kako nakotiti ježeve, ali mogli bi ih privlačiti hranom da se zadržavaju gdje želiš (npr. oko kuće ili vikendice), npr. sa mlijekom i voćem, ali je opet pitanje da li bi se oni možda naviknuli na redovito hranjenje pa ih zmije više nebi zanimale.

Ima par videa na netu kako se zmija zavlaci unutra I zakelji, tako da valjda donekle radi. Trik je namotirati tu kutiju uz neki rub. Sto se tice mamljenja, pretpostavljam da bi se od nekog klinca moglo nazicati nesto otpada iz hrckovog kaveza :D

Nadao sam se da toga ima za kupiti kod nas. Velis ljeplo za miseve, gdje toga ima za kupiti? Malo me frka da se ne ispostavi da ne drzi dovoljno za zmiju :)

Ima jos jedna varijanta klopke tipa sifon ili vrsa, ali mi se cini da zmija teze udje u nju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh