• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zračne kočnice

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
taj klip je stajao na šasiji i bio je vezan za zadnju osovinu sajlom , šta je radio neznam , vjerovatno je bio ''ručna'' kočnica jer je u njemu bila opruga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
jesi li izvadio oprugu, koči li klip kada u sistemu nema zraka
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
pa rekao sam , opruga je izvadjena i koči samo kada pustim zrak u njega
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Spojio sam dvoje postojeće teme sa istom tematikom.
pa bi lijepo molio da se prije postavljanja dodatnih pitanj ili
otvaranja novih teme malo progoogla i skoro se sve neđe....

S Poštovanjem!
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
pa rekao sam , opruga je izvadjena i koči samo kada pustim zrak u njega

baš danas sam napravio nešto slično samo je kod mene klip sa prednjeg točka FAP 13 i pedala od istog, samo kažu neki stariji tip tog kamiona i vidim funkcioniše, ali na ventilu kojim kočim i koji ujedno i otpuhne kad pustim kočnicu stalno izlazi zrak, bez obzira što ne kočim, jeli tako treba.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
pokušaj zamijeniti mjesta crijevima na ventilu , možda si promašio ulaz-izlaz ili je ventil stradao
neznam kako izgleda taj ventil ali takvi simptomi me navode na ovo gore što sam rekao
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
baš sam ponovo skinuo ipotpuno rastavio ventil, zamjenio gumicu i ponovo pušta znači uopće na ugašenom traktoru nečuva zrak , a dok traktor radi stalno ispušta pomalo u instalaciju nazad i malo napolje,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Probaj na zadnjem dijelu ventila gdje ide crjevo za prikolicu odvrniti onaj šaraf čini mi se ključ 24. Kad ga odvrneš u njemu bude opruga i gumica. Probaj zamjeniti tu oprugu jer ona zatvara zrak kad otpustiš kočnicu da više ga ne ispušta vani. U mene je se isto dešavalo, samo sam malo rastego porugu isad drži, naravno ovo je privremeno riješenje bez nove opruge nema ništa.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Spojio sam dvoje postojeće teme sa istom tematikom.
pa bi lijepo molio da se prije postavljanja dodatnih pitanj ili
otvaranja novih teme malo progoogla i skoro se sve neđe....

S Poštovanjem!
Da se nadovežem na kolegu.
sad ču uredit temu da vidite koliko može bit preglednja i jednostavnja,
bez nepotrebnog citiranja posta ispod vašeg.
žao mi kaj to rade stari i uvaženi forumaši prema kojima osobno imam veliko poštovanje,radi znanja,iskustva i nesebičnog pomaganja drugima.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
baš sam ponovo skinuo ipotpuno rastavio ventil, zamjenio gumicu i ponovo pušta znači uopće na ugašenom traktoru nečuva zrak , a dok traktor radi stalno ispušta pomalo u instalaciju nazad i malo napolje,

slikaj ti taj ventil jer čini mi se da bosonoga i ja ne mislimo na isti ventil

jesi li provjerio da nisi zamijenio mjesta crijevima ulaz-izlaz
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Može biti da ne mislimo na isti ventil, ja sam se orjentiro po svome ventilu, ima više verzija jednog te istog ventila te tako su svi i različiti. Ja ću poslikati svoj ako se bude vidjelo da toočno pokažem na što mislim.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Evo bio sam brz sa slikom, pošto snijeg pada pa se nema što ni da radi. Slika je malo mutnija jer je slikano ispod traktora iz blizine.

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Evo bio sam brz sa slikom, pošto snijeg pada pa se nema što ni da radi. Slika je malo mutnija jer je slikano ispod traktora iz blizine.
vidfiš da ne mislimo na isti ventil :butthead: izgleda ti je negdje promaklo da pričamo o ventilu ručne kočnice od kamiona
a REENO je stavio od nožne kočnice od kamiona kako sam ja razumio i taj ventil mu pravi probleme
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja sam i mislio na nožni ventil koji mu pravi probleme, trebao bi da bude kao ovaj moj, manje više sličan. I koliko sam ja skonto po njegovim postovima na njemu mu curu zrak i kad pusti kočnicu. pošro je se meni dešavala ista stvar s istim ventilom ja sam predložio jedno moguće rješenje. Ali najbolje da on postavi sliku svog ventila da se točno vidi o čemu je riječ
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Sve bi bilo lijepo kad bi ja vidio sliku. Da li je do moga neta ili i ostali ne vide sliku?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ne vidim ju ni ja.uplodaj ju ponovo ako bude prevelika smanjit če ju netko.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
evo slike ventila ( desna cijev je dovod a na otvor iznad odahne i ispušta mi stalno zrak
44605438.jpg]
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]


Uploaded with ImageShack.us

i slika klipa
[IMG=http://img87.imageshack.us/img87/5549/78734417.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
evo slike ventila ( desna cijev je dovod a na otvor iznad odahne i ispušta mi stalno zrak

ja neznam koliko puta treba da ti postavim jedno pitanje da bih dobio odgovor :prayer:
JESI LI SIGURAN DA NISI ZAMIJENIO MJESTA CRIJEVIMA ????????????
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
jesam, jer da postavim crijevo na drugi priključak upće nebi moglo kočiti, praktično bi samo zrak prolazio, ima li gdje povoljno kupiti neki funkcionalan ovaj ventil (od imt ili sl), jer ovom sam mnjenjao gumicu uzalud i pojačavao oprugu koja bi trebala da zatvara dovod ali stalno ispušta zrak
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
pozdrav svima i hvala na pomoći, kompletirao sam kočnice i dobro koče samo je problem što blokiraju, tj nije mekana, radni pritisak zraka na traktoru je 5 bara ja bih ga povečao na 6 bara ali neznam kako (zetor 7745) hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh