• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Agronet

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@Hurki..moraš pazit na velika i mala slova ako ih ima u lozinki.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Ma pazim majku mu... baš ću morati otići u savjetodavnu...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Samo ti odi u savjetodavnu. U APPRRR a ne savjetodavnu.
 

AltairAC

Novi član
Tu od
5 Srp 2015
Poruka
9
Bio bih zahvalan ako bi mi netko mogao objasniti na što se odnosi sljedeća stavka (Lista B):

"Zahtjev za aktiviranje prava na plaćanja iz Registra prava na plaćanja temeljem korištene poljoprivredne površine."

Pokušao sam googlati cijeli i dijelove izraza, ali nisam ništa uspio otkriti.


Pitanje 2:
Zašto su dodali stavke označene strelicama?

fhgugDm.jpg


Još prvu stavku (AMKA) kužim (praćenje kvota, mada su po mom mišljenju to mogli ubaciti u prvi modul), ali čemu ova druga stavka (RURALNI RAZVOJ)? Ja tamo ne nalazim ništa korisno...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,106
AMKA neznam šta je...
Ruralni razvoj je modul za podnošenje zahtjeva za potpore iz ruralnog razvvoja, tipa 4.1.1 6.3 itd...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ispunio u ožujku zahtjev preko agroneta i poslao u apprrr, dobio i povratnicu. Zanima me da li se/će se preko agroneta vidjet da je zahtjev odrađen i da je sve u redu... ?
Zvao sada i nikako na zelenu granu sa nekom gospođom. Pitam što i ovdje a ona mi odgovara da moram ispunit preko agroneta i obavezno fizički poštom poslat sa povratnicom. Ja opet ponavljam da sam poslao još u ožujku, a ona će meni da kako u ožujku kad se zahtjevi primaju od 1.04. . Gopođo sad gledam u obavijest 6.3 - 15.5 . Veli ona opet, ispunite i pošaljite poštom. Gospođo jesam, imam povratnicu, ali me zanima hoće se vidjet preko agroneta da je odrađen zahtjev...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,106
Hele, za svaki slučaj ponovo ispuni i pošalji..
Ali nećeš ništa vidjeti na agronetu, osim same prijave al da je obrađeno ne.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Imam problem kod izrade poticaja. List A popunio, list B ne nmogu otvoriti, a list C opet mogu...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Normalno, javlja error? Probaš za koji sat opet ili drugi dan.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
Nitko ne spominje za neke nove stvari u zahtjevu za poticaj..dal trazite dodatne potpore za ocuvanje prirodnih travnjaka(TVPV), uspostavu poljskih traka(PT) . ZPO i ostalo.

Dal ispunjavate to u zahtjevu i kakva su iskustva?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Marko, to ti je po meni ona lagana zajebancija za one koji su nalovili dosta zemlje, a ne bi ju radili nego samo čekali poticaj. Uglavnom u pravilniku stoji da treba ići na nekakov tečaj o mlačenju prazne slame, travnjake velike prirodne vrijednosti nesmiješ kositi prije 01.08., i to bi kao trebao kositi ručno. Znači ja u startu otpadam, jer bi mi krave pocrkale od takvog sijena košenog tek u kolovozu , i to ručno. Pitao sam ja Klaudiju u Varaždinu šta je s tim s obzirom da od 100 arkod parcela na 49 imam nekakvu napomenu, a večinoma su to napomene vezane za naturu 2000, vodozaštitne pojaseve i tvpv. Od 21 livade iz arkoda, sve su pod tvpv. Klaudija mi je odgovorila da niti slučajno ne zapičim plug u neku od tih parcela jer budu u ZG dobili odmah alergiju, a ja kaznu.Za preoravanje takve parcele treba dopuštenje ministarstva zaštite okoliša, ako ti ga daju. Meni bi jedino rješenje za iskoristiti takav novac bilo do kraja okrupniti dva polja koja imam u području prema Slanju, ograditi i pustiti par čoklini da glumi stado na ispaši. Za jedno polje od cca 5 ha sam blizu, fale mi još tri parcele koje su između mojih, dvije bi mogle biti moje do proljeća, a jedna ima gazdaricu koja ne popušta, ima 4 rezi kose, i prije bi ju izgleda nagovorio na "valjanje" po travi nego na prodaju zemlje
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljudi jel sa papirima od agroneta koje šalješ preko pošte treba poslat i biljage ili ne? Možda malo jest glupo pitanje ali nikad nisam slao poštom pa bi sutra poslao poštom jer ne stignem otić u agenciju.
 

kombajn

Novi član
Tu od
9 Lis 2013
Poruka
18
Susjed mi je za vrijeme života dao ugovor o zakupu nekoliko oranica, koje sam uredno prijavio na Agenciji i dobivao poticaj. Nakon smrti susjeda, ta zemlja je pripala njegovom sinu koji bi sad htio da te parcele ispišem iz svog Upisnika i da si ih on upiše na sebe. Zna tko kakva je procedura? Da li samo napišem zahtjev za ispis parcela iz mog Upisnika i odnesem na Agenciji, ili moram zajedno sa susjedovim sinom na Agenciju?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ti moraš popunit Zahtjev za prijenos prava i dati ga novom korisniku. Budući da trenutno nemaju kaj delati u Agenciji, odite oba tamo i to riješite, a nakon izlaska iz Agencije, pješačkim prek semafora u smjeru sjevera, pa 150 metara desno uđete na vrata gdje bu nekaj zamirisalo pa se počastite.
 

Najnoviji postovi

Na vrh