• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumlatorski punjači i starteri.

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
E ovi ABSAAR(njemački) su stvarno dobri punjači! U Metrou na akciji 11A za 282kn!
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Taj booster zapravo posuđuje struju kao i kad posuđuješ sa drugog vozila?
zanimljiva sprava, to bi mi se svakako isplatilo. dal on može i puniti akumulator?

jednom sam na njuškalu naišao na mali Varexov aparat za zavarivanje, sa 3 funkcije-zavarivanje-punjenje akumulatora- pokretanje akumulatora(booster).. šteta što se tako nešto više ne proizvodi.

da, vuče struju direktno iz mreže i preko akumulatora daje alnaseru bez obzira na samu napunjenost istog...no bolje je 10-15 minuta prvo malo ga osvježiti(napuniti) pa onda ići sa paljenjem,pogotovo na niskim temperaturama ako je akumulator stariji i još k tome ak je malo "knap sa amperima"...

...ja s jednim takvim i akumulator 100ah palim Zmaja 142 bez problema...:weedman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jedan od akumulatora koji imam je "bez održavanja" tj nema čepova ni doljevanja. kako njemu mjeriti kiselinu? nikako?
E jebi ga stari , ja sam ti old skul :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Skines gornju etiketu i ispod su ti čepovi. Ja sam na traktorsku dolio oko 1/2 litre destilirane vode i još radi.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Neki nemaju ni tih čepova ispod folije. Onda nema otvaranja bez da ga se uništi.
U takvom slučaju samo pomogne ispitni uređaj da da neku sliku kakvo je stanje.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Namjertno ih tako naprave da traju 3-4 godine pa onda ih treba dati na reciklazu...Ali oni koji su original u vozilu, traju dosta.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Neki nemaju ni tih čepova ispod folije. Onda nema otvaranja bez da ga se uništi.
U takvom slučaju samo pomogne ispitni uređaj da da neku sliku kakvo je stanje.
Takav jedan imam,mamicu mu vidim:mrgreen:

Probao sam jednu stranu otvorit,i jesam nekak na silu,a onda problem kad je trebalo zatvorit,nije htjelo dobro primit,a niš stavio sam izolir traku i drži..

Ispraznio mi se pa sam ga dopunio..

A sad dali bi kaj smetalo da sam ga punio zatvorenog,bez da se čepovi otvore?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Takav jedan imam,mamicu mu vidim:mrgreen:

Probao sam jednu stranu otvorit,i jesam nekak na silu,a onda problem kad je trebalo zatvorit,nije htjelo dobro primit,a niš stavio sam izolir traku i drži..

Ispraznio mi se pa sam ga dopunio..

A sad dali bi kaj smetalo da sam ga punio zatvorenog,bez da se čepovi otvore?

možeš ga punit i zatvorenog(uostalom tako ga i alternetor puni), ali puno njih je kao bez održavanja a zapravo su najobičniji akumulatori

ja sam jednog imao i kad više nije htio, (a pisalo je bez održavanja), skinuo naljepnicu ispod nje čepovi ali tri odjednom i ne odšarafljuju se nego šarafcigerom pa nasilu
nasuo vode, nabio natrag čepove i još dugo nakon toga je radio
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
596
Taj koji imam bez čepova je skoro nov pa mu još ne treba punjenje, al samo da znam za u buduće.
znao sam da nema čepova, uzeo sam ga jer ga je prodavač nahvalio, i ima 1 god više garancije (ako to išta znači)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj ..malo svrdlo , šprica sa iglom i vijak za lim ..kaj se vi ne znate snajt majke ti .
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Namjertno ih tako naprave da traju 3-4 godine pa onda ih treba dati na reciklazu...Ali oni koji su original u vozilu, traju dosta.

Takve ja koristim i mogu ih samo nahvaliti. Pa do 10let more i natuči bez problema.Govorim o VW origigi proizvodi ih varta ili akuma!
Al opet dal se isplati kupit? Košta cca 3 puta više od nekog običnog sa "imenom".
A kaj nema negdje več tema o akumulatorima???
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
umjesto destilirane vode još je bolje natočit kiselinu za akumulatore, većinom ih ima svaka malo bolje opremljena trgovina koja prodaje aku. Cijena za litru je oko 15-20kn
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Taj koji imam bez čepova je skoro nov pa mu još ne treba punjenje, al samo da znam za u buduće.
znao sam da nema čepova, uzeo sam ga jer ga je prodavač nahvalio, i ima 1 god više garancije (ako to išta znači)

taman toliko i traju koliko je garancija
a kad se sjetim kad je moj djed morao mjenjati original akumulatore na ursusu
i to u doba kad sam ja več dobrano gledao curice:mrgreen: (a traktor je bio moje godište)
ali to su bili oni s katranom (u doba kad kod nas ništa ni valjalo:mrgreen:)

umjesto destilirane vode još je bolje natočit kiselinu za akumulatore, većinom ih ima svaka malo bolje opremljena trgovina koja prodaje aku. Cijena za litru je oko 15-20kn

jesi siguran???
u akumulatoru treba određena gustoča kiseline, a ja mislim da samo voda hlapi
ako naliješ kiselinu povečat češ gustoču i ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
umjesto destilirane vode još je bolje natočit kiselinu za akumulatore, većinom ih ima svaka malo bolje opremljena trgovina koja prodaje aku. Cijena za litru je oko 15-20kn
A si to ti probao? Doliti kiselinu u tvornički zapakiran akumulator bez održavanja?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
mane? Ko ti je tu prodal?
Za nadoljevanje samo i isključivo dstilirana voda!
To kaj piše ilegalac drži vodu!
 
A

AGRIPLUS65

Guest
imam neki stari iskrin punjac 6,12,24 palilo se prek njega i auti i traktoru i kamioni(za informaciju kolega auto prijevoznik ) a je i stari tamica puno put palil,i jos radi ko i prvog dana(valjda radi vec je 2 mjeseca pri kolegi al nema vise kamijona neg audija sa pocincalim limom i starim akumulatorom i bes altenatora)
a sto se tice akumulatora imam dva boschova mjesec dana razlike u kupovini,stari vec 4 godine
a razlika je u njima sta se u jednog moze dodavat kiselina a u drugok ne, a pale jednako bes problem,traktorske ne racunam

jesi siguran???
u akumulatoru treba određena gustoča kiseline, a ja mislim da samo voda hlapi
ako naliješ kiselinu povečat češ gustoču i ...
i kaj se bude dogodilo mi smu kupili jedan bosov akumulator kaj se kiselina toci nakon pocetka upotrebe i sada ostatak doljevamo po potrebi ,a mozes jos i istocit staru kiselinu i natocit novu radi malog produzenja vjeka trajanja akumulatora.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
mane? Ko ti je tu prodal?
Za nadoljevanje samo i isključivo dstilirana voda!
To kaj piše ilegalac drži vodu!

Ima trgovina u Karlovcu koja prodaje većinom akumulatore i neke sitne djelove i tamo sam kupio kiselinu. U biti došao sam kupit destiliranu vodu i onda me čovjek pitao zašto uzimam vodu i kolko fali u aku. Na kraju sam uzeo tu kiselinu i to natočio i nikakvih problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh