• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumlatorski punjači i starteri.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Mislim da nije spomenuta pauza između prvog i drugog verglanja ..min. 30 sec.odnosno nakon buđenja
Faktor vrijeme je isto važan na nisakim temperturama .
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Mislim da nije spomenuta pauza između prvog i drugog verglanja ..min. 30 sec.odnosno nakon buđenja
Faktor vrijeme je isto važan na nisakim temperturama .

nisam ni spominjao tu fazu jer sam preporučio ili ispravljač ili svjetla, a uostalom pa svaki bi vozač trebao znati da između dva anlasanja treba ostaviti i malo više vremena od tih pol minute, a uostalom mislim da tako nešto i piše u gotovo svim uputama za gotovo sva vozila
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pisalo je nekad.
Danas piše nazovi 0800xxxxxxx :madmana::madmana::madmana:


Napon prije buđenja je isti kao i kad se zbudil???
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Jutros prije nego sam pozeo paliti traktor, spojim ga na ispravljac, kazaljka amp skoro nula iako je na brzom punjenju, onda pokuisam startati traktor, malo izmucim aku i poslije toga map punjaca na 8A konstantno nekih par sati, znaci nije dopuna potrosenog, nego poslije pobude kau tek onda prima, jer su temp ekstremno niske, mozad ovako nije kad je toplije, ali sad je tako,
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Skini akumulator ako traktor ne koristis par dana, puni ga u toplome..
 

hema

Novi član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
8
pozzz dali mi mozete molim vas reci od cega pase alanser za MTK labin progres potrbno mi je to samo zbog paljenja posto mi spaga svara roblem imam ostecenu kicmu pa ako nije problem da mi odgovorite znaci samo da ga upali nista drugo MTK 14KS LABIN PROGRE
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
pozzz dali mi mozete molim vas reci od cega pase alanser za MTK labin progres potrbno mi je to samo zbog paljenja posto mi spaga svara roblem imam ostecenu kicmu pa ako nije problem da mi odgovorite znaci samo da ga upali nista drugo MTK 14KS LABIN PROGRE

a za čega se inaće još koristi anlaser:scratch
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav @hema
pozzz dali mi mozete molim vas reci od cega pase alanser za MTK labin progres potrbno mi je to samo zbog paljenja posto mi spaga svara roblem imam ostecenu kicmu pa ako nije problem da mi odgovorite znaci samo da ga upali nista drugo MTK 14KS LABIN PROGRE

Negde sam video preradu MTK na anlaser, i probao potražiti neke slike,,,al neuspešno...čini mi se da je to bilo baš ovde na forumu :madmana:
Uglavnom može!
Sačekaj još malo, pa možda bude neko se javio, ko ima više iskustva oko toga!
Živ bio...
pozzz joe!:mrgreen:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Re: Akumlatori i punjači.

Posto traktori obicno budu u otvorenim garazama, zimi je otezano paljenje, da sad za savku zimu nebi kupvali novi akumulator, mozda je bolje preko zime se pomoci sa nekim starterom ili sta vec postoji, ne korisitmo te strojeve cesto zimi , a nekad na zatrebaju, cime se pomoci, sta kupiti nabaviti, bolje dati 100EURA za to, nego stalno kupovati nove akumulatore, svejedno taj koji prodje zimu sluzit ce preko ljeta.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: Akumlatori i punjači.

Po meni je za tu lovu pametnije kupiti neki ispravljac tipa ctek. Moze ostati trajno prikljucen, ima funkciju odrzavanja akumulatora. Frend mi to ima u autoskoli i preporodil se. Izmedju ostalog ima 2 motocikla koji stoje preko zime i imal je velike probleme zbog toga.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Re: Akumlatori i punjači.

imam ja ispravljac, pitanje je ako je akumulator losiji, ne vjerujem da bi poredkonstantnog punjanja upalio na minus 20 sa losijom bat,
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: Akumlatori i punjači.

Ja na svom traktoru u periodu od 10. - 4. mjeseca svakih mjesec dana punim akumulator bez obzira koliko traktor radi ili ne radi. U razdoblju od 4 - 10 mjeseca(topliji dio godine) punim jednom u dva mjeseca također bez obzira koliko traktor radi pa makar radio i svaki dan. Od kad tako radim nemam nikakvih problema s akumulatorima. Alternator nemre nikad napuniti akumulator kak more ispravljac, a o dinamu da ne govorimo.

powershift:

imam ja ispravljac, pitanje je ako je akumulator losiji, ne vjerujem da bi poredkonstantnog punjanja upalio na minus 20 sa losijom bat,

Ako uz konstantno punjenje ne bi upalil onda ti tu niš ne pomaže. Taj akumulator je za hititi onda.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Re: Akumlatori i punjači.

i onda ga trebam hiti i svake druge godine stavljati novi, a uz pomoc startera mislim da bi moglo, svake cetvrtebitno je izgurati zimu
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,856
Re: Akumlatori i punjači.

A kak puniti zatvoreni akumulator, znači koji se nemre otvoriti, a da ne pukne ?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Re: Akumlatori i punjači.

pa uzmeš da je istina ono kaj veli proizvođač, da ne bu pukel i onda puniš :(think):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Akumlatori i punjači.

Ako ga vec i ne koristis skini ga dole stavi u toplu prostoriju i tu i tam nadipuni,i trajal bude duze...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: Akumlatori i punjači.

i onda ga trebam hiti i svake druge godine stavljati novi, a uz pomoc startera mislim da bi moglo, svake cetvrtebitno je izgurati zimu

Zbog cega bi hital akumulator svake druge godine? Akumulator uz pažnju pri kupnji i pravilno održavanje traje minimum 5 godina na traktoru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh