• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatorska prskalica

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,486
Nije baš sve tak ,kak ti se čini. Nije niko kupil stari lager robe v eu i onda slal kinezu da štampa brend🤔. Hb dela turčin i po reklami odradi 160 litara ili 10 punjenja s jednim punjenjem. Zdrži u stvari puno više. Prošle godine sam potrošil 15 šprici i to v razmacima ,a nisam je punil u međuvremenu. Tak da vrijedi uloženo.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
Ja sam naručivao 3 puta HB,dva puta mi je došla druga marka,a treći put HB i djeluje mi puno bolje obrađena od ovih drugih i malo je i teža od ostalih
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Fala. :ppozdrav:
Bum ove godine probal s njom.
Kad špricam kuruzu, špricam samo cca 25 cm širine. Između redova pofrezam. Poluekološki. ;)
Mislim da sam lani sprobaval s vodom sve 4 i ak me sjećanje dobro služi da je ta mesingana kad se bolj pritegne da ide maglica, bacala dosta šire. Bum opet testiral s vodom prije špricanja. Ili bum možda zblokiral jedan izlaz na duploj.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Jel zna netko gdje ima za kupiti samo pumpa od aku prskalice?


Bilo je u trgo agenciji ali više nema...

Hoću ju staviti na bure od 200 litara pa da iz traktora prskam prihranu u mladi nasad
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
277
Nije baš sve tak ,kak ti se čini. Nije niko kupil stari lager robe v eu i onda slal kinezu da štampa brend🤔. Hb dela turčin i po reklami odradi 160 litara ili 10 punjenja s jednim punjenjem. Zdrži u stvari puno više. Prošle godine sam potrošil 15 šprici i to v razmacima ,a nisam je punil u međuvremenu. Tak da vrijedi ul
Nisu oni slali nazad u Kinu, tak je napravljeno original, naši to poberu zabadava skoro isto kak i meso iz EU kojem istekne rok pa plate našim da im to maknu da ne plaćaju uništavanje a nama prodaju pod domaće.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,486
Pa nije švaba imal supergoldy da bi to prodali nama. Ko ima za brend nek plati. Ali to onda više nije rang 100 eura. Po toj cijeni je ista kvaliteta ko i ove po 300 kuna
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773

Jel ova postiže dobar pritisak ?


Gledam baš. U ramdi skoro 30 eura samo pumpa... Više mi se isplati kupiti ovu pa si skinuti pumpu, mlaznice i sve što mi treba za projekt nego kupovati sve posebno...
 

tunjica

Član
Tu od
20 Kol 2015
Poruka
36
Pozdrav!
Trebam neku što jeftiniju i što lakšu prskalicu za do 10ak prskanja godišnje, ova ručna od 5l se raspala :)
Vidim da su 16L ili veće standard, a manje od 10L su duplo skuplje :( a baš bi mi ta dogovarala.
Da li su ova i ova najpovoljnije što se trenutno može naći? Ove iz Superglodyja su skuplje 100ak kn...
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Pa kupi veliku i puni 10 litara. Razlika u težini velike i male je zanemariva... 200 grama plastike.

Pumpa, baterija, mlaznice i štap su jednako teški...


Što se tiče prskalice sa super goldija nemam pojma. Čekam da mi stigne jedna koju ću odmah rastaviti za jedan projekt...


Ja imam villager Li-ion već par godina i super sam zadovoljan.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
Provjeri si prije nego što naručiš da li ćeš dobiti Hb garden,jer ih svi slikaju,a poslije dobiješ druge,jako su slične,ali ova hb garden mi se čini bolja,šta se obrade i jačine tiče,ako nije ona koju si naručio nemoj niti preuzimati
Ja sam ovdje naručio,ali sam prije mailom provjerio da li će doći kao sa slike i došla je
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Jel to za što valja?

Sad ću je odmah rastaviti da izvučem dijelove koji mi trebaju 🤣


IMG_20220503_001959.jpg
 

tunjica

Član
Tu od
20 Kol 2015
Poruka
36
Provjeri si prije nego što naručiš da li ćeš dobiti Hb garden,jer ih svi slikaju,a poslije dobiješ druge,jako su slične,ali ova hb garden mi se čini bolja,šta se obrade i jačine tiče,ako nije ona koju si naručio nemoj niti preuzimati
Ja sam ovdje naručio,ali sam prije mailom provjerio da li će doći kao sa slike i došla je
Poslao sam im mail, čekam odgovor.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Evo nakon što sam Rastavio tu HB prskalicu mogu vam reći jednu stvar.

Naspram villagera smeće..

Dobro možda je to malo pre grubo, ipak dođe duplo jeftinije od villagera. I vjerojatno radi dobro. Mislim tu se nema šta pokidati baš...

Ali moja zapažanja

Kvaliteta plastike naspram villagera je 50% lošija

Kvaliteta crijeva je 50% lošija

Sama ergonomija prskalice je nekako čudna. Valjda lakše za proizvodnju pa...

Štap za prskanje.. Znači ona ručka djeluje toliko jeftino. I toliko teško se stišće da ću na kraju morati kupiti drugu iako sam kupio ovu prskalicu da ne moram kupovati zasebno sve te dijelove.

Mlaznice izgledaju ko dječje igračke. A takva je i plaatika od koje su napravljene..



Zaključak:

Tko će oprskati par puta godišnje par voćki. Radi, jednostavna konstrukcija i jeftina.

Tko god misli izbaciti 20-30-50 prskalica godišnje. Nek uzme još toliko novaca i kupi nešto bolje sa Li-ion baterijom.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
Kakvo bi tek mišljenje imao o onim optimum,straus i sl.,ja sam ih imao prilike vidjeti i još su 5 puta lošije,
Ova se ne može mjeriti sa skupljima,ali je od svih jeftinih najbolje izvedena,ove dizne su kakve jesu,ali kad sam vidio od optimuma,ni djeci nebih dao da se igraju njima
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,486
A jesi ga našao firmu za usporedbu. Vilager kod jednog dobavljača ima Li-ion bateriju,kod drugog ni-cd bateriju. Radi 5 sati za razliku od ovog smeća koje radi minimalno 10. Stvar je osobnog mišljenja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh