• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatorska prskalica

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,354
Ako ovo vrijedi te novce,ja sam sebi odgriznem jajca. Za to dobiš 10 jeftinjaka Screenshot_20220503-105308.png
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,354
Tolko i vrijedi ak prešaltaš zarez. Al na žalost cijena je toćna. Slična i kod drugih dobavljača. Al ko voli,nek izvoli😃
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,995
Evo da se malo ponovnim za prskanje mladog nasada...

220 litara uradi sam prskalica...

Mogućnost spajanja na akumulator ili utikač za upaljač.

Udaljeni on/off prekidač da se može iz kabine kontrolirati ukoliko se koristi fiksno kao prskalica za herbicide ili kao što ću je ja koristiti iz gajbe za prskanje mladog šipka..

Ukupni trošak s buretom 550 kn.

Još moram kupiti neku plastičnu kutiju i pumpu staviti unutra da smije i pokisnuti...

I prebrtviti sve spojeve da ne smeta vlaga... Iako ima termo buzir + izolirka... Ali zlu ne trebalo...


Može se prebaciti i na spremnik od 1000 litara, ostavio sam dovoljno usisnog crijeva...





IMG_20220503_170215.jpg IMG_20220503_165551.jpg IMG_20220503_165605.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Evo nakon što sam Rastavio tu HB prskalicu mogu vam reći jednu stvar.

Naspram villagera smeće..
Teško je kupiti Mercedes po cijeni za Yugo 45, tako da ne razumijem nikoga tko god očekuje za cijenu cca 300-350 kuna upakovani Mercedes ili BMV. Što si zapravo očekivao od te prskalice za tu cijenu?
Evo da se malo ponovnim za prskanje mladog nasada...

220 litara uradi sam prskalica..
Dakle ako ja sad tebe pravilno razumijem ti si sad bio razočaran lošom kupnjom prskalice i uzeo i rastavio Vilager aku prskalicu i u SSM varijanti ju složio za prskanje šipka s traktora? Time si se sad ponovio, kako kažeš?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,995
Kolega plus. Inače vas podržavam, ali sad vam moram reći da manje lupetajte, više čitajte.

Nisam htjeo svoju villager rastavljati da radim diy prskalicu nego sam tražio pumpu. Ali nisam našao. Tj. Jesam kinesku istu ovakvu za 30 eura + poštarina...

Pa sam kupio hb za 360 kn i izvadio iz nje dijelove.

I nisam očekivao mercedesa za cijenu juga nego sam samo rekao svoje zapažanje pošto imam i jednu i drugu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Kolega plus. Inače vas podržavam, ali sad vam moram reći da manje lupetajte, više čitajte.

Nisam htjeo svoju villager rastavljati da radim diy prskalicu nego sam tražio pumpu. Ali nisam našao. Tj. Jesam kinesku istu ovakvu za 30 eura + poštarina...

Pa sam kupio hb za 360 kn i izvadio iz nje dijelove.

I nisam očekivao mercedesa za cijenu juga nego sam samo rekao svoje zapažanje pošto imam i jednu i drugu.
zoran89, pa da ti iskreno kažem prvo si pos*rao tu jadnu novu prskalicu, a onda se par postova s njom hvališ da si se ponovio.
Itekako sam ja dobro pročitao, pa samo da ti ukažem da si upravo ti malo lupetao.
(Tebi na znanje ja trenutno imam u vlasništvu i baš to s*anje i nemam prigovora osim, na mlaznice koje sam zamijenio svojim starima i radi s njima kao singerica. Da ne bi bilo da imam samo nju kao dodatak tu je još 5 kom različitih drugih, ali to je moj privatni hir.)
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,995
Pa hvalim se poslom, ne prskalicom. Za prskalicu sam objektivno napisao usporedbu između hb i villager.

I sami kažete da ste mijenjali mlaznice jer nisu kvalitetne.

Jedino što valja na toj prskalici je cijena i pumpa. A to mi je za ovaj projekt bilo najbitnije.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Pa hvalim se poslom, ne prskalicom. Za prskalicu sam objektivno napisao usporedbu između hb i villager.

I sami kažete da ste mijenjali mlaznice jer nisu kvalitetne.

Jedino što valja na toj prskalici je cijena i pumpa. A to mi je za ovaj projekt bilo najbitnije.
Kao prvo ne želim da me oslovljavaš "s vi", mene osobno to niti veseli, a niti smeta. Poštuj starije i tebe će mlađi...

Podržavam svačiji, dakle podržavam i ovaj tvoj samoinicijativni projekt. Lijepo je dok mladi ljudi koriste svoju glavu za ostvariti nešto bolje. Netko puno pametniji od mene je davno konstatirao da je besposleni mozak vražje igralište.
Samo ti uočavaj i rješavaj svoju problematiku, budi inovativan, ali nemoj si unaprijed repromaterijal i dijelove ukaljati, a onda ih pokušati prikazati kao finu tortu. Nauči da se to tako ne radi u životu, postani malo mudriji, mlad si stigneš još...
PS
Vilager ti nije nikakav Mercedes, nije niti u rangu starog Opel Kadeta među prskalicama, ali to ni nije bitno, tek da znaš da postoji i "drugo mišljenje".
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ovih dana bum trebal špricati kuruzu (samo redove). Lani sam šprical sa nastavkom koji ima dvije dizne i potrošil više nego duplo škropiva od potrebnog za površinu koju sam šprical, jer sam presporo hodal. Danas sam malo isprobaval koliko metara dužnih istom količinom vode pošpricam kojom diznom, držeči mlaznicu 10-12 cm iznad asfalta a da ne trebam trčati. Najviše sam uspel pošpricati s metalnom podešavajučom diznom (oko 170 m sa 2 lit vode), ali je trag na asfaltu u sredini mlaza bil puno blijeđi nego par cm lijevo i desno. Onda sam blokiral jedan izlaz na duploj plaznici i napravil cca 200 m. Trag na asfaltu je bil ujednačen.
Da mi je nabaviti nipl sa dva različita navoja pa da stavim mlaznice od ručne, to bi bila pjesma, ali bolje i tak nego sa ručnom.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Ma nije problem ni blindirati
Uzmeš kovanicu na mjeru,izrežeš u njenoj veličini gumenu podlošku i zašarafiš ni 5 min posla
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
966
@zoran89...

Lijepo si to smislio i napravio.
Samo jedan savjet....

Pumpa ie napravljena za spremnik od 5 do 10L .. ne znam koliko je prskalica s koje si ju skinuo.
Budi oprezan u pocetku da ti ne zariba jer njoj treba odmora izmedju tankiranja originalne prskalice.
Prati malo temperaturu, makar bi ju voda trebala ohladiti dovoljno da lezaji ne zaribaju.

Eto...i javi svakako da li izdrzi 200 L ili....

Pozdrav
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Kupio sam ovakvu aku špricu... Prezadovoljan sam kako rasprašuje, mlaz odlican kao i pritisak.
Samo me buni jedna stvar (mada vjerovatno tako treba) da li je normalno kad je ukljucim da non stop radi motor? Dakle ukljucim je i ona radi non stop, da li je to ok, ili treba da se pali samo kad pretisnem rucku za prskanje?

1654673492303.png
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Trebala bi imati presostat,kad postigne odrađeni tlak trebal bi se ugasiti,ali možda ima neki model koji je napravljen bypassom pa radi stalno
 

Najnoviji postovi

Na vrh