• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatorska prskalica

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Navoj na ručki od ručne 9 litarse šprice model KP-12
1654692127480.png

Ovakav je na akumulatorskoj .
1654692144114.png


Postoji li adapter koji omogućuje na akumulatorskoj korištenje pribora od ručne (ima grubi unutarnji navoj)? Može i neka druga ideja kak povezati pribor od ručne i ručku s ventilom od aku šprice.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
dva navoja razlicita, hmmm tesko se to moze izvesti...tj da ja znam ne postoji taj reducir koji bi ti to mogao zavrsiti
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Imaš na ovoj stranici
Kako sam ja uradio,znači napravio sam ovaj priključak za crijevo na pumpi i onda zajedno sa crijevom mogu gore prikopčati šta god treba
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
A skupa sa crijevom?

Imaš na ovoj stranici
Kako sam ja uradio,znači napravio sam ovaj priključak za crijevo na pumpi i onda zajedno sa crijevom mogu gore prikopčati šta god treba

Na staroj (ručnoj) šprici ventil na ručki ne zatvara protok. Kad bi ventil na ručnoj bil ispravan, mogel bi izvesti skupa s crijevom, kao @bane1978. No, onda stara više nebi bila u funkciji, a povremeno mi dobro dojde za neke druge poslove. Osim toga opet treba delati pipac i holender maticu, kaj nije niš manje posla nego adapter s dva različita navoja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Ne mijenjam ručku, naprotiv želim je zadržati (ovu na aku šprici). Dizne su mi problem. Čak ni podešavajuća ne daje tak finu maglicu kak stara ručna, protok je prevelik. Štap bi također zamijenil jer je na staroj aluminijski pol metra duži od ovog teleskopskog na novoj aku. Mjesto prelaska se nameće samo po sebi, između ručke i štapa.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,478
Kužim. Onda bi bil najbolji adapter da možeš samo štap seliti. Posel za drejera. Ili ak naletiš na neki pametni komplet štap sa diznom koji bi igral. Makar mislim da teško,sve je ovo danas isto sr...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Na staroj (ručnoj) šprici ventil na ručki ne zatvara protok. Kad bi ventil na ručnoj bil ispravan, mogel bi izvesti skupa s crijevom, kao @bane1978. No, onda stara više nebi bila u funkciji, a povremeno mi dobro dojde za neke druge poslove. Osim toga opet treba delati pipac i holender maticu, kaj nije niš manje posla nego adapter s dva različita navoja.
Ja sam svoj pipac i holender "posudio već gotove u firmi,ali jedva jedvice naletili na navoj koji odgovara,isprobali prije možda dvadesetak kom svi slični,ali ne idu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Kužim. Onda bi bil najbolji adapter da možeš samo štap seliti. Posel za drejera. Ili ak naletiš na neki pametni komplet štap sa diznom koji bi igral. Makar mislim da teško,sve je ovo danas isto sr...
Tak je. Moral bum prvo skužiti koji su navoji, a onda pronajti nekoga tko to more i ima volju napraviti. Do onda bum se služil s ovakvom kakvu sam kupil.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,460
A brze spojnice muške od kompresora staviti na oba crijeva i ženski priključak blizu prskalice i mjenjati po potrebi?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Onda nemrem koristiti ručku s ventilom od aku šprice u kombinaciji sa svim štapovima.

Upravo sam izmeril navoje. Na aku šprici d = 17,8 mm, korak 1,5 mm, a na ručnoj d = 18,4 mm i korak 2,5 mm. Šubler je stariji i moguća su manja odstupanja.
Prema koraku bi trebali biti oba M18, ali me malo muči zakaj grubi ima promjer 18,4. Osim, ako jednostavno kod izrade alata za plastiku nisu uskladili s normom, nego su međusobno uskladili unutarnji i vanjski navoj. :unsure: :confused:
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,478
Ma je,kakva norma. Napravili kalup i češi Milka dok ide. Bu to majstor skemijal navoje, tak i tak tebi dihta gumica. Da je delal majstor koji je i onu stvar,lepo bi sve pasalo jedno v drugo 🤭
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Zasto npr ne prekines crijevo na pola uznes manju cjevcicu i crijevo od rucke koje ti odgivara uz pomoc stega spojis? Eto rjesenja
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Riješen problem adaptera. Dizna na ovoj cijevi daje jako finu maglicu, a protok je toliko mali da se potenciometar ne smije okrenuti do kraja. Pumpa promjeni zvuk kao da će presostat isključiti pumpu. Kad je potencimetar okrenut do polovice, dela super, barem za sad. Šprical sam cca 2,5 ara krumpira. Dodal otrova za zlatice prema preporuci za tu površinu. Nakon kaj sam sve pošprical, ostalo je još malo više od pol šprice materijala pa sam moral ponoviti postupak da sve potrošim. S tim štapom pokrijem širinu od 3 reda u cijelosti i 4. red samo s jedne strane. Dakle, za 7 redova niti ne trebam ulaziti između redova krumpira. :love:
IMG_20220619_163226.jpg IMG_20220619_163234.jpg
 

tunjica

Član
Tu od
20 Kol 2015
Poruka
36
Kod mene isti problem, kupio ovu prskalicu i protok je jednostavno prevelik, na brzinu potrošim vodu.
Inače, radi ko urica, meni više nego dovoljna za povremena prskanja u mom malom vrtu.
Htio bih maleni protok kao Sani prskalica od 5l koju sam prije nje imao.
PrskalicaR.jpg Sani.jpg
 
Na vrh