• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ALTERNATOR - Pomoć oko alternatora

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Pozz svima! Ima netko shemu kako koja žica ide na onu utičnicu za prikolicu na 539? Ne mogu naći ništa na netu što dobro prikazuje. Hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ko i na svaku drugu utičnicu za auto prikolicu.
Imaš temu na forumo o utičnici pa tam potraži, mora biti koja slika
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozz svima! Ima netko shemu kako koja žica ide na onu utičnicu za prikolicu na 539? Ne mogu naći ništa na netu što dobro prikazuje. Hvala!
Ako na netu nema nista kaj dobro prikazuje..kak znaš da dobro ne prkkazuje..?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Evo, imaš ovde do u detalj pojašnjeno
 

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Ovo je UTIKAČ!
View attachment 60684


Jedino mi nije jasno kakve veze ima sa naslovom - ALTERNATOR?
Hvala kolege! Pomogli ste mi! Ma slabo se snalazim sa forumom, a bitno mi je da mi pomognete. Već mi je pritisak u glavi na crvenom. Netko je prije mene loše spojio sve. Kao špageti su instalacije. Jeb .em mu više i stare instalacije i stare prikolice. Sve mi je radilo, a sada me je..e utičnica. A ni instalacija na prikolici mi nije ispravna. Živjeli!

I internet mi slab i slike mi se ne otvaraju kako treba. Sve su kao u magli. Hvala na ovoj slici.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Pozdrav svima
Imam jedan problem na traktoru, naime, kada upalim traktor i kada radi u leru (800 obrtaja) svijetli crvena lampica od akumulatora i kada dam malo gasa na otprilike 1500 obrtaja tada upali punjenje i nemam kasnije nikakvih problema do sledećeg paljenja. Skidao sam regler i malo ga prečistio i vidio sam da su četkice loše, pa me zanima da li bi zamjena četkica pomogla ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
prije nije bilo tak?
da li je remen OK.i propisno zategnuti , da li je mastan?

zamjena četkica bi trebala pomoči u čemu?
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Prije nije bilo tako, remen je ok, zategnut je kako treba, ne proklizuje.
Da li bi zamjena četkica pomogla u ovom problemu, da pali punjenje odmah nakon paljenja motora
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Pozdrav svima
Imam jedan problem na traktoru, naime, kada upalim traktor i kada radi u leru (800 obrtaja) svijetli crvena lampica od akumulatora i kada dam malo gasa na otprilike 1500 obrtaja tada upali punjenje i nemam kasnije nikakvih problema do sledećeg paljenja. Skidao sam regler i malo ga prečistio i vidio sam da su četkice loše, pa me zanima da li bi zamjena četkica pomogla ?
ja imam isti problem na imt 533. meni kada upalim treba cca preko 800 obrtaja i onda se ugasi lampica. lampica se upali ako sam ispod 600 obrtaja. ali to je tako godinama i nema problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
ja imam isti problem na imt 533. meni kada upalim treba cca preko 800 obrtaja i onda se ugasi lampica. lampica se upali ako sam ispod 600 obrtaja. ali to je tako godinama i nema problema.
To se događa i ne treba se s tim zamarati. Alternator se ne zavrti dovoljno, ali kad jednom dobije pobudu dalje radi normalno.
 

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Ne, iste su dužine kad je sve ispravno
U jeb... Kupio u Bosni novo na pijaci i prešao granicu i otvorio kutiju i vidio da je sve novo, ali jedna četkica kraća. Kupit ću kod nas da se ne vraćam. Hvala!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Razliku u potrošnji četkica naprave opruge od četkica, a također i prašina, kao šlajf pasta između kliznih prstenova i četkica.
Ne treba se s tim zamarati.
Početak punjenja alternatora na tih spomenutih 800 okretaja ili više, je posljedica remenice glatke kao staklo, jednako tako su i stranice remena izglađene i polirane. U prvim sekundama se događa kočenje alternatora i neprimjetnog proklizavanja, radi nastojanja davanja jake struje punjenja iza korištenja anlasera.
Sve je to normalno, vrijeme čini svoje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh