• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ALTERNATOR - Pomoć oko alternatora

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
S obzirom da nemate moju pamet ali zato znate tocno kaj ja mislim.Htio sam mu predloziti da u slučaju ako ima pumpu hid.kao 418 i društvo da pokuša inegrirati neki alt. od skutera i sl..u remenicu od hid. pumpe.
Ofkors vi sad trazite 100 razliga zašto to ne valja a za slučaj ako tak pomislite pogledajte svioje savjete.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,166
napravi kak se dela ili nemoj delat
I opet nema konkretnog odgovora
Pitao sam kamo ide taj alternator,tj,da li ima mjesto za njega tvornički predviđeno?
Na lda 100 imam sve riješeno,ali on ma magnet na zamajcu i iznad njega zavojnicu,ali sa takvim alternatorom se još nisam susreo

S obzirom da nemate moju pamet ali zato znate tocno kaj ja mislim.Htio sam mu predloziti da u slučaju ako ima pumpu hid.kao 418 i društvo da pokuša inegrirati neki alt. od skutera i sl..u remenicu od hid. pumpe.
Ofkors vi sad trazite 100 razliga zašto to ne valja a za slučaj ako tak pomislite pogledajte svioje savjete.
Pa i mislio sam nešto frknuti ispred jer imam slobodnu remenicu,ali neznam točno šta
Najlakše mi je od auta,ali nemam pobude ,a za tako malo koliko meni treba nebih kupovao aku,jer će crknuti od stajanja
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
I opet nema konkretnog odgovora
Pitao sam kamo ide taj alternator,tj,da li ima mjesto za njega tvornički predviđeno?
Na lda 100 imam sve riješeno,ali on ma magnet na zamajcu i iznad njega zavojnicu,ali sa takvim alternatorom se još nisam susreo
Trebalo bi bit,i DMB je švrljao .odljevak je bio..ali nisu bule probušene rupe i urezan navoj.

Ali vjerujem da je lomabrdini bio dosljedan.

Govorim ti složi kako valja zato jer kad to složiš razmišljanje ide u smjeru anlasera.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Ja imam pasquali 940 i ima strujnu instalaciju.
Dinamo je ispod remenice za paljenje.
Da li si siguran da tvoj nema dinamo?
Ako nema, sigurno ima mjesto za njega pa ugradi original.
Regler je ispod kutije za alat pod haubom
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,166
Previše sam škrt :giggle:,ako dobije svjetla,ja zadovoljan
Mislim da bi taj alternator radio,jer koliko se sjjaćam na goldoniju je radio bez reglera,i mislim da je išlo do 20 tak volti,ako stavim ledice,one ionako idu do 30 V pa mislim da nebi trebalo biti problema,jedino neznam.s obzirom da je stariji motor,da li ide taj alternator koji si predložio na zamajac
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,166
Ja imam pasquali 940 i ima strujnu instalaciju.
Dinamo je ispod remenice za paljenje.
Da li si siguran da tvoj nema dinamo?
Ako nema, sigurno ima mjesto za njega pa ugradi original.
Regler je ispod kutije za alat pod haubom
Nisam skidao,ni gledao,ali strujne instalacije nema nikakve,ima susjed koji ima sve,ali moj nema,znam gdje se inače nalazi,jer imam na drugoj frezi na lda 100,ali mislim da je zamajac bez magneta
Taj alt ispod zamajca daje AC..ima ledica koje su spremne za AC ako imaš takve.
Viš to nisam znao,mislio sam da je kao stari dinamo na DC
Ne,imam klasične ledice na DC
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
@bane1978, sumnjam da to more bez akumulatora i nekog regulatora napona.
Na svojem benzincu (na MTK) sam izmjeril ~70V pri nekom gasu, bez tereta.

...a ak buš dobar, buš dobil mali akumulator koji za to more poslužiti ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Danas postoje..samo kak se to zove... možda serijski regleri koji delaju bez akumulatora..na skuterima tak radi..

Ja sam ga radio prije 10-12 let..2 fazni ali treba još puno da se to može ugraditi "izvan labaratorjja."
 
Posljednje uređivanje:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,756
Ponavljam!!!!
Imam na TV418 dinamo u zamašnjaka, 3 izvoda, krajnji su spojeni na diode i to je jedan pol, a srednji je drugi (ovisi kako okreneš diode), napon na + i - je oko 15V i to je taman da puni akumulator!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
...a ak buš dobar, buš dobil mali akumulator koji za to more poslužiti
Ja sam u zadnje vreme dobar, a onaj kojeg si mi poklonil je ispustil dušu pa....... sjeti se i mene kad več dijeliš.
A propustil sam te pohvaliti neki dan, sladič je bil 😍
 
  • Like
Reactions: ZJ

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Ponavljam!!!!
Imam na TV418 dinamo u zamašnjaka, 3 izvoda, krajnji su spojeni na diode i to je jedan pol, a srednji je drugi (ovisi kako okreneš diode), napon na + i - je oko 15V i to je taman da puni akumulator!
Koliko radnih sati napravi taj kod tebe godišnje i kad je zadnji put upaljen?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,756
Možda 20 sati. Malo provergla kad se spremaju minusi, samo radi akumulatora, a iz dvorišta baš i ne izlazi
 

Najnoviji postovi

Na vrh